Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και ομόφυλοι παρτενέρς

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 26 Ιανουαρίου 2008.

  1. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Εμένα δεν μου φαίνεται τόσο σπάνιο φαινόμενο... ίσως γιατί πέφτω συχνά σε γυναίκες που δεν είναι λεσβιες οι Ο/οποίες ψάχνουν για Ά/άλλη γυναικα. Το να δημιουργησω σχεση με γυναικα Domme δεν το σκεφτηκα ποτε καθως δεν ειμαι ομοφυλλοφιλη, αλλα εχοντας bi τασεις κ άμα μου το ζητούσε ο Κυριαρχος μου το να ειμαι εις γνωση Του κ με Δικη Του προτροπη κ υπο Καποιας γυναικας δεν θα με ενοχλουσε. Κάθε άλλο, εμπειρια ειναι κ αυτο...
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: BDSM και ομόφυλοι παρτενέρς

    @Demoness.Υπαρχουν 5 ατομα ε και ?

    Ενας κουκος.... σορυ 5 κουκοι...... δεν φερνουν την ανοιξη νομιζω. 
     
  3. Emma

    Emma Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: BDSM και ομόφυλοι παρτενέρς

    Από μόνη σου όμως δεν θα το... επιζήταγες, σωστά;



    Ε πώς να το κάνουμε! Άλλο ένας κούκος... άλλο 5, ειδικά αν το συγκρίνεις όλο αυτό με το ερώτημα στο αρχικό μου ποστ. Αλλά ναι... καταλαβαίνω το point σου  
     
  4. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: BDSM και ομόφυλοι παρτενέρς

    σε αυτή την φάση της ζωής μου όχι, αλλά επειδή θεωρώ τον εαυτό μου αρκετά ανοιχτόμυαλο κ δύσκολα αποκλείω κάτι πιστευω πως μπορεί υπό άλλων περιστάσεων να το επιζητούσα..
     
  5. Emma

    Emma Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: BDSM και ομόφυλοι παρτενέρς

    Τουλάχιστον υπάρχει η διάθεση και είναι ενθαρυντικό να βλέπω τέτοιες απόψεις, αν και απ΄ ό,τι θυμάμαι εσύ έχεις ζήσει στην Αγγλία. Είχε πιστεύεις να κάνει αυτό με το γεγονός ότι είσαι πιο ανοιχτόμυαλη γενικά από τον περίγυρό σου σε αυτό το θέμα; (για να δανειστώ την "κεντρική ιδέα" από το άλλο νήμα που μιλάει για τις διαφορές στην ψυχολογία των λαών).
     
  6. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: BDSM και ομόφυλοι παρτενέρς

    Γενικα το να εχεις ζησει κ δει απο κοντα κ αλλους πολιτισμους κ λαους βοηθαει στο να διευρυνεις τους οριζοντες σου κ ειναι κ θεμα ανθρωπου πιστευω... γιατι ξερω κ αλλους με την ιδια ακριβως πορεια με μενα (ξενη παιδεια, διπλη εθνικοτητα, αρκετα ταξιδια, διαμονη συνολικα σε πανω απο 2χωρες) κ δεν ειναι το ιδιο ανοιχτομυαλοι τουλαχιστον σε τετοια θεματα, βεβαια στην δικη μου περιπτωση παιζει τουλαχιστον πανω σε αυτο το θεμα πως ειμαι απολυτα εξοικιωμενη με τον χωρο του swinging... χαρη σε αυτο εβγαλα την bi πλευρα μου αρχικα... κ αφου στην πορεια βγηκαν κ οι βδσμ τασεις μου, δεν αποκλειω το να βρεθω υπο Καποιας αν κ θα ειναι για μενα περισσοτερο μια εμπειρια, αλλα σαφεστατα προτιμω σχεση με Αντρα.
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: BDSM και ομόφυλοι παρτενέρς



    @jim. Eγραψε καπου η κοπελα να το κανει καποιος με το ζορι ?
    Διαβαζε λιγο καλυτερα τα ποστ για να τα καταλαβαινεις τι γραφουν πρωτα και μετα απαντας.




    Oμορφε κανενας MasterPerris ουτε και η Demoness σου λεει να γινεις Ολλανδια η Αγγλια, το τροπο που θα διαχειριστεις το σωμα σου θα το ορισεις μονο εσυ και κανενας αλλος, το οτι γραφουμε μερικοι τι γινετε και παρα εξω δεν νομιζω οτι κανει κακο σε κανενα, αλλωστε το bdsm δεν ειναι Ελληνικη μονο υποθεση.....το παιζουν και σε αλλα θεατρα το εργο..... μονο που εκει δεν παιζουν τους ρολους τους και γραφουν μονο.... αλλα ζουν και πραγματοποιουν τα "θελω" τους οι ανωμαλοι...... χωρις κανενα ταμπου, και χωρις κανενας να ρωταει γιατι το κανουν και πως το κανουν,η αν ειναι μεταξυ στρειτ η μη στρειτ ατομων.
     
  8. Emma

    Emma Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: BDSM και ομόφυλοι παρτενέρς

    Ακριβώς γι' αυτό μιλούσα, την, αν μη τί άλλο, διάθεση για να δοκιμάσεις κάτι, είτε αυτό είναι η συγκεκριμένη φάση ή κάτι άλλο.
    Συμφωνώ με όσα λες για το θέμα ανοιχτόμυαλου. Τί να πω... ίσως μου φαίνεται εμένα παράξενο το πόσο "κουμπωμένοι" είναι μερικοί και μερικές για διάφορα θέματα, επειδή εγώ είμαι της ιδεολογίας "I'd try anything once".
     
  9. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: BDSM και ομόφυλοι παρτενέρς

    Δεν νομιζω η Demoness να ειπε κατι τετοιο...
    Αλλωστε αμα δεν σου αρεσει κατι τουλαχιστον σε σεξουαλικο επιπεδο, δεν το κανεις. Εγω ειμαι αυτης της αποψης ουτε bi εγινα με το ζορι, ουτε swinger, ουτε sub... αυτα ειμαι επειδη εγω το θελω πρωτα απ'ολα.
    Κ επειδη αναφερεις την Αγγλια... ποιος ειπε πως στην Αγγλια τα κανουν ή όχι; απλα λεω πως πως οσο κ αν δεν μου αρεσε σαν χωρα γιατι ειναι γκριζα, γιατι το φαι τους ειναι αθλιο, γιατι πολλα... πως στην δικη μου περιπτωση η διαμονη μου εκει συνεβαλε στο να ενισχυσει την διευρυνση των οριζοντων μου κ ακομα κ αυτο, γινεται μονο αμα το θες εσυ... γι'αυτο κ ειπα πως κ αλλοι με την ιδια πορεια με μενα, δεν σκεφτονται με τον ιδιο τροπο, σαν παραδειγμα.
     
  10. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: BDSM και ομόφυλοι παρτενέρς

    κ μενα ετσι μου φαινοταν καποτε, αλλα πλεον μπορω να καταλαβω γιατι ειναι κουμπωμενοι. κ επειδη ειμαι κ γω αυτης της ιδεολογιας προσθετω... I'd try anything once, even if I'll think or not about it but I'll never reject it 'cause I know that when I'll feel ready I'll do it!
    (εξαιρουνται φυσικα πραγματα που ξερω ομως πως μπορουν να με βλαψουν... πχ, ναρκωτικα)
     
  11. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: BDSM και ομόφυλοι παρτενέρς

    Ολοι εχουμε μαθει να λεμε εγω λειτουργω χωρις taboo οταν κανουμε κατι που ξεφευγει λιγο απο τα "κανονικα" κ μπλα μπλα μπλααα κ οταν μας λενε πως εχουμε μας κακοφαινεται... αλλα αυτη ειναι η αληθεια κ μεχρι σημερα δεν εχω γνωρισει κανεναν που να μην εχει taboo τελικα, ασχετα τι λεει.

    το ενθαρυντικο που ειπε εγω το εκλαμβανω ως "χαιρομαι που υπαρχουν ανθρωποι που δεν αποκλειουν καποια πραγματα"... κ σιγουρα με κανει να νιωθω ωραια το να το βλεπω, γιατι δυστυχως οσοι δεν αποδεχονται κατι (που δικαιωμα τους ειναι) εχουν την κακια συνηθεια να αντιμετοπιζουν αρνητικα (Το "Ε.Λ.Ε.Ο.Σ" τι ηταν;;; )
     
  12. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    μου εχουν πει πολλες φορες να φαω πατσα αλλα δεν το εκανα ποτε επειδη με αποθει ακομα και η σκεψη! αν δεν σε εξηταρει κατι εγκεφαλικα δεν το κανεις πολυ απλα!εξαλλου δεν ειναι και θεμα ζωης και θανατου!ουτε κερδιζεις ποντους!θελω να διευκρινησω πως δεν κατακρινω αυτους που γουσταρουν να δοκιμαζουν τα παντα!αλλα βρε παιδια μην το κανουμε και κανονα!