Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και ομόφυλοι παρτενέρς

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 26 Ιανουαρίου 2008.

  1. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    με αυτο...

    αυτο που λες παιζει... τουλαχιστον στην δικη μου περιπτωση. Για πολλα ειμαι περιεργη, αλλα οταν εγκεφαλικα καποιο απο αυτα θα με εξιταρει χαρη στα οποια ερεθισματα δεχτω... το κανω!
     
  2. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    ακριβως!αλλα δεν θα το κανεις για να το γραψεις στο βιογραφικο σου απλως νιωθεις εκεινη την ωρα πως αυτο που θα κανεις θα σε ικανοπιησει!ασχετα αν δεν το κανει τελικα αυτο ειναι αλλο θεμα!αν δεν το νιωσεις δεν το κανεις!και θελω να ξεχωρισω απο τη μερια μου την ευχαριστηση απο την αναγκη!
     
  3. Emma

    Emma Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: BDSM και ομόφυλοι παρτενέρς

    Ακριβώς έτσι το εννοούσα.
    Χαίρομαι που αυτοί που πρέπει το/με καταλαβαίνουν  
    Για τους άλλους... είναι μεγάλη τιμή μια απάντηση και απλά δεν θα δωθεί (κι ας είναι καλά και το ignore!  ).


    Μα δεν μίλησε κανείς για εξαναγκασμό (τουλάχιστον όχι εγώ). Αν κάποιος κάνει κάτι ενώ δεν το θέλει, είναι μάλλον άξιος της μοίρας του.
    Το να θες να δοκιμάσεις όμως κάτι πριν τελικά το απορρίψεις δεν βλέπω πώς είναι κακό να υπάρχει έστω ως "κανόνας" στις επιλογές του καθενός.
     
    Last edited: 26 Ιανουαρίου 2008
  4. john_slave96

    john_slave96 Contributor



    Πολύ τυχερές και οι δύο. Ίσως να τις άφηνες να μας πουν την εμπειρία τους. Θα ήταν ενδιαφέρον για εμάς ειδικά αυτό: "όταν θα είμαι μακριά, η μία θα φυλάει και θα προσέχει την άλλη". Δε νομίζεις;
     
  5. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Σαφώς σε εμένα κανένας λόγος δεν πέφτει αλλά θα γράψω προσπαθώντας να εναντιωθώ κόσμια σε κάποιες από τις προαναφερθείσες απόψεις. Εάν κάποιος/α έχει την φαντασίωση να ζήσει κάτι αλλά διστάζει τότε ναι μιλάμε για περίπτωση taboo. Όταν όμως δεν είναι καν στο μυαλό του, τότε δεν υφίσταται κανένα θέμα τέτοιο. Οπότε προς τι η απορία εάν σε ένα bdsm ΑΝΩΝΥΜΟ forum υπάρχουν taboo? Ειλικρινά η περίπτωση να μην είναι τόσο διαδεδομένη ως φαντασίωση δεν παίζει επίσης? Χωρίς να γνωρίζω βέβαια τι σκέφτεται ο καθένας.

    Δεν μου είναι ξένη η εικόνα 2 γυναικών είτε στα πλαίσια σχέσης είτε παιχνιδιού εφήμερου. Παρόλα αυτά αν και δεν έχω πρόβλημα κανένα με τα υπόψιν άτομα, εντούτοις μία γυναίκα για την οποία εκ των προτέρων γνωρίζω την συγκεκριμένη κλίση της, δεν θα μπορούσα ποτέ να την δω σοβαρά όχι ως άτομο (καθώς πολύ αξιοσέβαστο μπορεί να είναι) αλλά ως γυναίκα αυτό καθαυτό. Παραξενιά θα πείτε και δεν αντιλέγω. Βέβαια μισή σκασίλα δική της (καθώς σιγά που θα δει ποτέ εμένα κάπως αλλιώς) και η άλλη μισή δική μου επίσης (όσον αφορά το τι κάνει στην προσωπική της ζωή).
     
  6. Emma

    Emma Contributor

    Ακριβώς αυτά είναι τα ερωτήματα μου. Δες το σαν απλή περιέργεια, σε σύγκριση με τα υπόλοιπα στατιστικά.

    Για τί είδους κλίση μιλάς;

    Αλλά ως τί θα μπορούσες να τη δεις; Το "δεν μπορώ να δω μία γυναίκα με τις τάδε κλίσεις σοβαρά ως γυναίκα", εμένα προσωπικά μου ακούγεται προσβλητικό. Αλλά επειδή, απ' όσο σε ξέρω, δεν νομίζω να θες να προσβάλεις, μπορείς να το εξηγήσεις λίγο καλύτερα το συγκεκριμένο;
     
  7. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Ναι, Demoness ομολογώ πως δεν ακούγεται και πολύ όμορφα αυτό που έγραψα. Γιαυτό λοιπόν να δώσω εξηγήσεις. Όσον αφορά την κλίση εννοώ την ομοφυλοφυλική καθαρά. Όταν ανέφερα ότι δεν θα μπορούσα να την δω σοβαρά (ατυχής ο όρος ok) εννοούσα από συναισθηματικής σκοπιάς.Σίγουρα το να δενόμουν συναισθηματικά με μία τέτοια γυναίκα, είναι κάτι που ως ενδεχόμενο, με τρομάζει. Ανασφάλεια και φόβος ως προς το άγνωστο αυτό, είναι τα βασικά αίτια.

    Πώς θα ήταν πχ αν μία κοπέλα ενώ μου είχε δηλώσει ξεκάθαρα την προτίμηση προς το φύλο της, παράλληλα διέκρινα το ενδιαφέρον της σε σημείο φλερτ ακόμη (μιας και σεξ θα έκανε με άντρα δεν είχε πρόβλημα) και ενώ αισθανόμουν ότι η έλξη αυτή ήταν αμοιβαία και σταδιακά μπορεί να θέριευε, να έχω βυθιστεί σε σκέψεις του κατά πόσον θα έπρεπε να αφήσω ελεύθερο τον εαυτό μου να το ζήσει. Από την μία να ονειρεύομαι πως ίσως κάτι θα μπορούσε να βγει από όλο αυτό, κάτι που ούτε εκείνη ούτε εγώ είχαμε φανταστεί ποτέ πως θα συνέβαινε μεταξύ μας. Από την άλλη ίσως να περνούσαμε κάποιες όμορφες ώρες μαζί και απλά να κρατούσαμε γενικά μία ζεστή επαφή. Μπορεί κιόλας εφόσον γινόταν κάτι να δενόμουν μαζί της ενώ εκείνη όχι, να συνέχιζε να θέλει γυναίκες και να αποτελούσα απλώς μία μικρή (ευχάριστη ελπίζω) παρένθεση της. Και τελικά ύστερα από φοβερή σκέψη να καταλήγεις στην απραξία. Πολύ απλά να μην κάνω τίποτα, άρα κανένα από τα πιο πάνω ενδεχόμενα να μην συμβεί. (Ομοιότητες με την πραγματικότητα είναι τελείως συμπτωματικές!)

    Και ενώ λένε πως πρέπει να μετανιώνεις για κάτι που δεν έκανες και όχι να μετανιώνεις για κάτι που έκανες αφού τόλμησες και το έζησες, επιλογή ήταν η απραξία. Δεν μπορώ να πω πως υπάρχει μετάνοια για κάτι. Αλλά σκέψη κάποιες φορές υπάρχει. Η πολλή σκέψη σίγουρα 'καίει' οποιαδήποτε κατάσταση αλλά ίσως χρειαζόταν στην περίπτωση αυτή.

    Βέβαια υπάρχουν διαφορετικές περιπτώσεις γυναικών που θα μπορούσαν να έχουν ομοφυλοφιλικές τάσεις με διαφορετικό τρόπο και έκφραση για την καθεμία σε σχέση με την κοπέλα της παραπάνω ιστορίας. Όπως επίσης και γυναίκες που απλά έλκονται σεξουαλικά από άλλες γυναίκες χωρίς να δημιουργείται συναισθηματικό δέσιμο. Όμως όταν είδα το θέμα μου ήρθε στο νου αυτή η ιστορία.Και όταν ανέφερα πριν ότι "δεν θα μπορούσα ποτέ να την δω σοβαρά ως γυναίκα αυτό καθαυτό" σίγουρα ψεύδομαι! Σίγουρα δεν ισχύει. Απλώς ίσως το λάθος μου στην παραπάνω ιστορία ήταν ότι τελικά είδα την κοπέλα πολύ σοβαρά και γιαυτό κατέληξα σε απραξία.

    Αγαπητή Demoness θέλω να ξέρεις πως δεν ήθελα για κανέναν λόγο να σε θίξω, ούτε να σε προσβάλλω κατ' ουδένα τρόπο, ίσα ίσα σε συμπαθώ και μου αρέσουν τα λεγόμενα σου. Αλλά μερικές φορές μπορεί κάποιος να πει πράγματα που να φαίνονται εκ πρώτης όψεως μεν προσβλητικά αλλά να μην έχουν καθόλου αυτή την έννοια. Anyway ζητάω συγνώμη για τον ατυχή χαρακτηρισμό σε εσένα και όσες ακόμη θεωρήσουν ότι προσβάλονται
     
  8. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member


    έχω κ γω κάποιες απορίες όσον αφορά αυτή την παράγραφο... επειδη αυτο που εχω κανει σε bold μου καθεται "καπως" θα ηθελα να μου το εξηγησεις λιγο...
    από την μία λες πως μπορει να είναι αξιοσέβαστη ως ανθρωπος, αλλά απο την άλλη ουσιαστικά απαξιείς να την δεις σοβαρα για σχέση πχ αν καταλαβα καλα (αν κανω λαθος διορθωσε με)
    Αν ειναι οντως ετσι... δικαιωμα σου ειναι. Αλλιμονο. μονο που αυτο εγω θα ηθελα ουσιαστικα να μου πεις ειναι πως απαξιεις επειδη εχει θεωρεις αυτη την κλήση αφυσικη (δεν μιλαμε για λεσβια καθως θα εχει μπει στην διαδικασια να κανει σχεση μαζι σου που εισαι αντρας) ή επειδη απλα καθως δεν σε εκφραζει η γυναικα που θα εχεις στο πλευρο σου να εχει ταση προς το ιδιο φυλλο, οπως ας πουμε θα μπορουσε να μην σε εκφραζει μια οποιαδηποτε αλλη γυναικα για καποιον αλλο ασχετο λογο;

    EDIT: προεκυψε απαντηση οσο εγραφα η οποια με καλυψε... αλλα αν το επιτρεπει κ η Demoness που ξεκινησε το θεμα θα ηθελα να δω κ απο 'Α/αλλους Ά/αντρες απαντηση πάνω σε αυτο σε περιπτωση που νιωθουν πως δεν θα μπορουσαν να εχουν σχεση με Γ/γυναικα που της αρεσουν επισης οι θηλυκοι παρτενερ...
     
    Last edited: 27 Ιανουαρίου 2008
  9. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: BDSM και ομόφυλοι παρτενέρς

    ..δεν ισχυει για ολους αυτο..εμενα πχ δεν θα με πειραζε καθολου το γεγονος να αρεσει σε μια σκλαβα μου να εχει ερωτικες αλλα και σαδομαζοχιστικες σχεσεις με μια γυναικα..θα μπορουσα να πω οτι αυτο θα με "εφτιαχνε" πιο πολυ..
     
  10. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    χμ γυναικες που πανε με αλλες γυναικες!μπλιαχχχχχχχ!(γαμωτο τοσα χρονια μια φαντασιωση ειχα και αυτη καταριπτεται!!!!!!!)πιστευω το μεγαλητερο ποσοστο των αντρων δεν εχει προβλημα γιατι απο μικρα παιδια μαθαινουν και μεγαλωνουν με τη σκεψη πως ο αντιπαλος ειναι ο αλλος αντρας(στο ανιμαλ πλανετ δεν εχω δει ποτε αρσενικο να παλευει με θυλικο για τα θυλικα της αγελης χεχεχεχε)παντως οταν ερθει η στιγμη που θα λεμε στα αγορακια προσεχε τα κοριτσακια μη σου φανε τη γκομενα θα αρχισω να ψιλιαζομαι!(δεν λεω πως δεν μπορει να γινει απλως ακομα ειναι εξερεση και οχι κανονας)
     
  11. Emma

    Emma Contributor


    Δεν χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη, όχι από εμένα τουλάχιστον. Ήμουν σίγουρη πως ήταν απλά ατυχής επιλογή λέξεων και πως δεν είχες σκοπό να προσβάλεις, γι' αυτό και σου ζήτησα να εξηγήσεις περεταίρω  
    Δεκτά όλα αυτά που λες, αλλά...! Εσύ το συζητάς μόνο απ' την πλευρά της καθαρής ομοφυλοφιλίας (ίσως λόγω της συγκεκριμένης εμπειρίας σου) ενώ εγώ επίτηδες δεν έθεσα το αρχικό ερώτημα μιλώντας γι' αυτή. Ο τίτλος του νήματος είναι "BDSM και ομόφυλοι παρτενέρς" εν αντιθέσει με π.χ. "BDSM και ομοφυλοφιλία". Ήδη σε ένα ποστ μου στο συγκεκριμένο νήμα έθεσα την ερώτηση:

    και αυτή συνεχίζει να ισχύει.
    Η περίπτωση του κάποια κοπέλα ή και κάποιος άντρας να θέλει ομόφυλο παρτενέρ στα πλαίσια του bdsm (session, αν μη τί άλλο) δεν υφίσταται; Να έχει δηλαδή συναισθηματική έλξη μόνο προς το αντίθετο φύλο, αλλά ερωτική/σεξουαλική και για το ίδιο.
    Να τονίσω ότι οι παραπάνω ερωτήσεις δεν είναι ρητορικές. Είναι όντως απορίες που έχω.



    Καμία αντίρρηση.  
     
    Last edited: 27 Ιανουαρίου 2008
  12. giousoufaki-thess

    giousoufaki-thess A real feet slave dogy

    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΦΕΝΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΚΛΑΒΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕΞ ΑΠΛΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΚΥΡΙΑΡΧΟΥ-ΥΠΟΤΑΓΜΕΝΟΥ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΣΕΞ ΜΕΤΑΞΥ ΑΝΔΡΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΚΕΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΦΕΝΤΗ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ