Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και σωματική επαφή

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 28 Οκτωβρίου 2006.

  1. gaby

    gaby Guest

    Πώς αντιλαμβάνεστε την σεξουαλική επαφή στο BDSM;

    kinks χωρίς πόνο και σεξ;

    βανίλλα σεξ;

    συνεδρίες παιχνιδιών ενδορφινών;

    Πόσο σημαντική θεωρείτε την σωματική επαφή σε μία D/s ή M/s σχέση;

    Θα μπορούσατε να είχατε μία τέτοια σχέση χωρίς σωματική επαφή;
     
    Last edited by a moderator: 28 Οκτωβρίου 2006
  2. Maley

    Maley Contributor

    -Τα παντα..αναλογα τη διαθεση..
    -φυσικα και δεν νοειται BDSM σχεση χωρις σεξ..εκτος αν ειναι στα πλαισια τιμωρίας...
     
  3. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: BDSM και σωματική επαφή

    Και ξεκινάμε πάλι από το Α ή από το 1+1 =2.
    Πίστευα πως αυτό ήταν αυτονόητο δεν πιστεύω να υπάρχουν μέλη αυτού του χώρου που θα πούνε πως ναι γίνετε να υπάρξει μια σχέση χωρίς σωματική επαφή. Χωρίς σεξ, χωρίς συνεδρίες; Δηλαδή καθαρά πνευματικό bdsm και ποιους εξυπηρετεί αυτό αναρωτιέμαι; Ίσως μόνο κάποιους που το σώμα δεν μπορεί να ακολουθήσει.
    Πάντα πίστευα πως το πνεύμα είναι άρρηκτα δεμένο με το σώμα το ένα συμπληρώνει το άλλο.
    Είναι πολύ ενδιαφέρον το θέμα η θέση μου είναι η παραπάνω και είμαι πολύ περίεργη να δω πως το αντιλαμβάνονται και άλλα μέλη του φόρουμ.
     
  4. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: BDSM και σωματική επαφή

    Sex δεν είναι μόνο η διείσδυση αλλά και ότι άλλο μας δίνει αυτήν την ευχαρίστηση.
    Μια βόλτα στα 4 με το λουράκι μπορεί να είναι πολύ ερεθιστική.
    sex δεν είναι μόνο η εκτόνωση και ο οργασμός μπορεί κάποιος να μην θέλει να εκτονωθεί καθόλου.
    Ελπίζω να μην βγει και άλλο thread ¨τι είναι το sex¨  
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: BDSM και σωματική επαφή

    Ως πότε όμως;

    (Ευτυχώς που υπάρχουν σφουγγαρίστρες και τα σημερινά σεντόνια αντέχουν τις κακουχίες   )
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: BDSM και σωματική επαφή

    Υπάρχει ήδη  

    sex και D/s
     
  7. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: BDSM και σωματική επαφή

    Zoysa mia tetoia D/S sxesi 6 oloklira xronia!!!!!!! Bebea otan irthe i ora tis somatikis epafis itan mia apokalipsi!!!!!!
    Alla pisteyo se mia S/M sxesi den mporei na ipraxei....
     
  8. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: BDSM και σωματική επαφή

    Πολύ ενδιαφέρον αυτό που είπες Εlvira όταν λες 6 ολόκληρα χρόνια είχες σχέση χωρίς σωματική επαφή τι εννοείς; χωρίς σεξ; Χωρίς να σε χρησιμοποιήσει; θα ήθελες να μας το αναλύσεις περισσότερο;

    Με την ευκαιρία καλώς ήρθες 
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: BDSM και σωματική επαφή

         

    Να το ρωτήσω λίγο λαϊκά:και πως τη βγάζατε;;;;;;;

    Άσχετο,πάλι,αλλά εδώ λες:
    Meno edo kai 8 xronia stin germania kai edo kai 1,5 xrono peripoy exo anakalipsei tin klisi moy

    Εσείς φταίτε για την ενεργοποίηση του τόξου της Ανατολίας;;(πλάκα κάνω ε!  )


    Γιατί όμως;
     
  10. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: BDSM και σωματική επαφή

    Loipon gia na to exigiso prepei na exigiso mallon liga parapano pragmata gia tin katastasi moy kai pos eftasa se ayto to forum (den tin glitono telika)  
    Meno ontos edo kai 8 xronia stin germania kai ontos edo kai 1,5 xrono exo siniditopiisei tin klisi moy....Blepontas tora pio sinidita piso sto parelthon moy blepo pos telika panta ipotaktiki imoyn. Apla tora ebala ton oro moy. Episis tonizo to ipotaktiki. Tha elega pos mazoxistikes taseis exo apo sxedon katholoy eos katholoy. Ayto itan poy eipa kai prin pisteyo pos se mia S/M sxesi poy skopo exei akribos ekeinon ton somatiko pono mia sxesi xoris somatiki epafi tha itan adinati. Alla mias kai i klisi moy einai i oloklirotiki ipotagi ayti katheayti i somatiki epafi gia mena einai deytereyoysa. I apoliti diki moy eyxaristisi einai na xero pos ikanopoio 100% Ekeinon.
    Ekeinon ton gnorisa kata tixi prin 6 xronia se ena online paixnidi poy epeza....gia 6 xronia paizame to paixnidi tis kiriarxias kai tis ipotagis....logo apostasis(menei stin athina) i somatiki epafi itan sxedon adinati. Kai akoma kai tis fores poy brethikame itan ayto katheayto to paixnidi tis kiriarxias kai ipotagis poy mas edine to kik kai oxi i apoliti somatiki epafi. Kalitera etsi mallon den tha imoyn oyte ego oyte aytos etoimoi gia ena kainoyrgio stadiio mexri tote mias kai tis kliseis mas tis anakalipsame mazi. Otan irthe ekeini i "agia" ora omos na proxorisei to paixnidi itan alitheia mia apokalipsi. Itan ontos ena pirotexnima....Olos aytos o pothos krimenos mesa apo lexeis xronia oloklira pire morfi...(edo den tha anafertho akoma se leptomereies)....... Se ayto to forum eftasa psaxnontas sto elliniko net gia sites poy tha mporoysa na toy deixo... to problima einai akoma kai an ego exo paradextei tin fisi moy(isos pio eykoli paradoxi) Ekeinos paizei akoma me ta "ithika" kai "koinonika" toy oria. Thelo apla na toy deixo pos ayta poy niothei den einai "diastrofes" opos anaferthika kai prin. Alla kati apolitos fisiko.. Kati opos apodeikniei to parelthon mas omorfo....Apo oti katalaba omos stin anazitisi moy ton teleyteon imeron merika pragmata einai akoma stin elliniki koinina poli opisthodromika an moy epitrepete tin frasi....
    Thelo na sinxoreso alli mia fora ta greeklish moy alla elpizo na katalabenete pos den exo ellinikoys xaraktires sto germaniko moy pc  

    Λοιπόν για να το εξηγήσω πρέπει να εξηγήσω μάλλον λίγα παραπάνω πράγματα για την κατάστασή μου και πώς έφτασα σε αυτό το φόρουμ (δεν την γλυτώνω τελικά)  

    Μένω όντως εδώ και 8 χρόνια στην Γερμανία και όντως εδώ και 1,5 χρόνο έχω συνειδητοποιήσει την κλίση μου... Βλέποντας τώρα πιό συνειδητά πίσω στο παρελθόν μου βλέπω πως τελικά πάντα υποτακτική ήμουν. Απλά τώρα έβαλα τον όρο μου. Επίσης τονίζω το υποτακτική. Θα έλεγα πως μαζοχιστικές τάσεις έχω από σχεδόν καθόλου εως καθόλου. Αυτό ήταν που είπα και πριν, πιστεύω πως σε μία S/M σχέση που σκοπό έχει ακριβώς εκείνον τον σωματικό πόνο μία σχέση χωρίς σωματική επαφή θα ήταν αδύνατη. Αλλά μιάς και η κλίση μου είναι η ολοκληρωτική υποταγή αυτή καθεαυτή η σωματική επαφή για μένα είναι δευτερεύουσα. Η απόλυτη δική μου ευχαρίστηση είναι να ξέρω πως ικανοποιώ 100% Εκείνον.

    Εκείνον τον γνώρισα κατά τύχη πριν 6 χρόνια σε ένα ονλαιν παιχνίδι που έπαιζα... για 6 χρόνια παίζαμε το παιχνίδι της κυριαρχίας και της υποταγής...λόγω απόστασης (μένει στην Αθήνα) η σωματική επαφή ήταν σχεδόν αδύνατη. Και ακόμα και τις φορές που βρεθήκαμε ήταν αυτό καθεαυτό το παιχνίδι της κυριαρχίας και υποταγής που μας έδινε το κικ και όχι η απόλυτη σωματική επαφή. Καλύτερα έτσι μάλλον δεν θα ήμουν ούτε εγώ ούτε αυτός έτοιμοι για ένα καινούργιο στάδιο μέχρι τότε μιάς και τις κλίσεις μας τις αποκαλύψαμε μαζί. Όταν ήρθε εκείνη η "άγια" ώρα όμως να προχωρήσει το παιχνίδι ήταν αλήθεια μία αποκάλυψη. Ήταν όντως ένα πυροτέχνημα...όλος αυτός ο πόθος κρυμένος μέσα από λέξεις χρόνια ολόκληρα πήρε μορφή...(εδώ δεν θα αναφερθώ ακόμα σε λεπτομέρειες)...Σε αυτό το φόρουμ έφτασα ψάχνοντας στο ελληνικό νετ για sites που θα μπορούσα να του δείξω...το πρόβλημα είναι ακόμα και αν εγώ έχω παραδεχτεί την φύση μου, (ίσως πιό εύκολη παραδοχή) Εκείνος παίζει ακόμα με τα "ηθικά" και "κοινωνικά" του όρια. Θέλω απλά να του δείξω πως αυτά που νιώθει δεν είναι "διαστροφές" όπως αναφέρθηκα πριν. Αλλά κάτι απολύτως φυσικό...κάτι όπως αποδεικνύει το παρελθόν μας όμορφο...Από ότι κατάλαβα όμως στην αναζήτησή μου των τελευταίων ημερών μερικά πράγματα είναι ακόμα στην ελληνική κοινότητα πολύ οπισθοδρομικά αν μου επιτρέπετε την φράση...
     
    Last edited by a moderator: 29 Οκτωβρίου 2006
  11. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: BDSM και σωματική επαφή

    Δεν καταλαβαίνω γιατί ένας που δεν θέλει να κάνει σεξ με την ¨σκυλίτσα¨ Του να την εκπαιδεύσει σαν σκύλα. Πιστεύω σε αυτήν την περίπτωση ας έπαιρνε ένα ζωντανό καλύτερα. 
     
  12. savra

    savra Guest

    @ soft crystal
    Θα του βγει και πιο οικονομικό