Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και σωματική επαφή

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 28 Οκτωβρίου 2006.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: BDSM και σωματική επαφή

    Eκτός αν κάνεις μόνος σου sex    
     
  2. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: BDSM και σωματική επαφή

    Κύριε LordDragonal ευχαριστώ για τις εξηγήσεις που με βοήθησαν να καταλάβω λόγους για μια τέτοια πρακτική. Η πλευρά τις ¨σκυλίτσας¨ όμως η σεξουαλική τις ανάγκη πως ικανοποιείτε;

    Υ.Γ. Κύριε LordDragonal πραγματικά θαυμάζω το έξυπνο χιούμορ σου. 
     
  3. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: BDSM και σωματική επαφή

    Για μένα όλες οι πρακτικές που γίνονται πάνω σε μια συνεδρία είναι σεξ όχι απλά ερωτισμός
    Όταν αυτές μπορούν να σε φέρουν σε μια κορύφωση ηδονής αλλά και μια διαρκής σεξουαλική διέγερση είναι σεξ. Στο bdsm σεξ δεν είναι ότι είναι μόνο στο βανίλια.
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: BDSM και σωματική επαφή

    Ως αυνάνας  
     
  5. DarkSide

    DarkSide Regular Member

    Απάντηση: BDSM και σωματική επαφή




    Και μετά ήρθε ο έρωτας !
    Και να φανταστείτε αγαπητοί πως είμαστε υποτίθεται σε bdsm site , και ρωτάτε γιατί δεν γράφουμε και δεν συμμετέχουμε! Έχετε την απάντηση σας εδώ , ακριβώς από πάνω !
    Καλή σας συνέχεια και καλό κουράγιο , να διαβάζετε αυτά και να συζητάτε !
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ενδιαφέρον νήμα . Μια πρόχειρη απάντηση και μόλις βρω χρόνο θα επανέρθω . Με την μεταξένια μου , η σωματική επαφή επιτυγχάνεται ανάλογα με το κίνητρο . Μπορεί να είναι ένα χάδι (πόνου , χαράς , ερωτισμού) , μπορεί να είναι πολλά πράγματα , μπορεί να είναι παιχνίδι , μπορεί να έρθει από εμένα , από αυτήν , ακόμα και προς το μέρος της μέσω τρίτων ...
    Στην περίπτωση όμως ενός παιχνιδιού με ένα τρίτο από εμάς τους δύο , το να τον αγγίξω δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα εκτός αν συμβάλλει στην εικόνα που πλάθω εκείνη την στιγμή...
     
  7. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Μπορεί και να μην υπάρχει sex. Αλλά υπάρχει, οπωσδήποτε, έρωτας. Και αυτά τα πράγματα πρέπει να τα ξεχωρίζουμε.
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: BDSM και σωματική επαφή

    Elvira το ποστ σου ήταν τόσο εξαιρετικό που το πέρασα με ελληνικούς χαρακτήρες και σ ευχαριστώ για τις τόσες διαστάσεις που δίνεις στη συζήτηση.

    Γιατί να το κρύψω άλλωστε, σε μία τέτοια κατάθεση ψυχής και τοποθέτηση ήλπιζα όταν άνοιγα αυτό το νήμα, προέκυψε από νέα πηγή, επόμενο είναι να χαίρομαι ιδιαίτερα  

    Μερικοί από τους λόγους που μου άρεσε τόσο ιδιαίτερα το ποστ σου είναι ότι είναι απέριττα ειλικρινές και απεικονίζει μία μορφή σχέσης την οποία όλοι γνωρίζουμε ότι υπάρχει και σε μεγάλο βαθμό και ελάχιστα συζητούμε γι αυτήν, ότι είναι πέρα ως πέρα αποενοχοποιημένο και αυτό μόνο από άνθρωπο που έχει ζήσει στη Γερμανία επί πολύ θα το περίμενα   και ότι επίσης, σκιτσάρει με δύο γραμμές τις τόσες ψυχικές παλλινωδίες του Κυρίαρχου μπροστά σε μία πρώτη D/s σχέση που πολλές απαιτήσεις από αυτόν έχει. Η σχέση όχι η υποτακτική έχει τις απαιτήσεις, να μην παρεξηγηθώ.

    Με έκανε να ξανασκεφτώ πολλά πράγματα για την δική μου τοποθέτηση απέναντι στο θέμα του σεξ και της βίας στο D/s.

    Γενικά, για να πω ότι έχω ερωτική σχέση με Κάποιον και όχι ερωτική επικοινωνία θέλω να έχω και σωματική επαφή μαζί Του. Αυτή η ανάγκη βέβαια, αν και λογική από άποψη αισθήσεων, χωρίς εκπλήξεις, έχει το στοιχείο του συναισθηματισμού, των ανασφαλειών, των φόβων και του άγχους απόρριψης.

    Λογικότατη η τοποθέτηση του LordDragonal, την διαβάζω προσεκτικά και μαθαίνω, νομίζω ότι είναι έτσι όπως τα λέει soft crystal  
     
    Last edited by a moderator: 29 Οκτωβρίου 2006
  9. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Re: BDSM και σωματική επαφή

    Τοτε θα ηταν ΚΤΗΝΟΒΑΣΙΑ και οχι BDSM αν και ..μια διαστροφή δεν αποκλείει και την
    συνύπαρξη δεύτερης.
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Re: BDSM και σωματική επαφή

    Σ αυτήν την περίπτωση, που διαφέρει από το παράδειγμα του LordDragonal, γιατί η επιθυμία Του είναι να έχει μία σκλάβα που να κάνει συνεδρίες ως σκύλα και να μην κάνουν σεξ.

    Κάνουν όμως συνεδρίες. Μαζί, στον ίδιο χώρο.
     
  11. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: BDSM και σωματική επαφή

    Χμμμμ σκλάβα σκύλα λοιπόν και μόνο αυτό!!
    Όπως συζητάγαμε πριν λίγες μέρες για την σκλάβα αντικείμενο.
     
  12. o apalos_Μου_krystalos έγραψε:
    "Για μένα όλες οι πρακτικές που γίνονται πάνω σε μια συνεδρία είναι σεξ όχι απλά ερωτισμός
    Όταν αυτές μπορούν να σε φέρουν σε μια κορύφωση ηδονής αλλά και μια διαρκής σεξουαλική διέγερση είναι σεξ. Στο bdsm σεξ δεν είναι ότι είναι μόνο στο βανίλια."

    To έθεσες...πολύ μόρτικα, όμορφη!!!
     
     
    Last edited: 30 Οκτωβρίου 2006