Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm και τρίτη ηλικία

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 21 Ιανουαρίου 2016.

  1. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Ηλικιακος ρατσισμος; Μαλιστα...
     
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

  3. Soraya

    Soraya Guest

    BDSM στην τρίτη ηλικία:

    Μ: Φέρε μωρή δουλάρα το τσάι μου!
    .
    .
    σ: Μάλιστα Αφέντη αμέσως!
    .
    .
    .
    .
    Μ: Που είσαι τόση ώρα μωρή;;;
    .
    .
    .
    φτάνει με το μπαστουνάκι σέρνοντας τα πόδια της

    σ: Ορίστε Αφέντη... έκανα όσο πιο γρήγορα μπορούσα...
    .
    Μ: Κάτσε μωρή να σε τιμωρήσω για την αργοπορία σου!
    Σκήψε!

    σ: Δεν μπορώ Αφέντη... τα αρθριτικά μου!

    Μ: Καλά τότε μείνε όρθια.... Που είναι το κρόπ μου;;;

    σ: Την τελευταία φορά που το είδα ήταν δίπλα Σας.

    Μ: Α... Ναι.... Μέτρα μωρή βρώμα 10 δυνατές!
    την χτυπά με χέρι τρεμάμενο από το Πάρκινσον...

    εκείνη μετράει
    σ: 1...

    σ:...1...

    σ:.... 1......

    έχει Αλτσχάιμερ....
     
  4. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Θα αποφύγω -σε πρώτη φάση - να τρολλιάσω και θα προσπαθήσω να συμβάλλω στην ανάπτυξη ενός γόνιμου και εποικοδομητικού διαλόγου δίδοντας την άποψη ενος επικίνδυνα προσεγγίζοντος την τρίτη ηλικία... 

    1.Αναπόφευκτα το σώμα αρχίζει προοδευτικά να μην ανταποκρίνεται σε απαιτήσεις παλαιότερων , ένδοξων εποχών.Απαιτείται προσαρμογή .
    Το εγκεφαλικό κομμάτι του πράγματος σίγουρα βαραίνει περισσότερο , αλλά δεν είναι τόσο η ηλικία, όσο η (επιτυχής) ανταπόκριση της σχέσης στη δοκιμασία του χρόνου που κυλά, που αυξάνει το βάρος αυτό.

    2.Εξαρτάται το πρόβλημα. Γνωρίζω πως η δισκοπάθεια δυσχεραίνει κάποιες και απαγορεύει κάποιες άλλες "αλληλεπιδράσεις".
    Φαντάζομαι πως ένας διαβητικός θα πρέπει να είναι προσεκτικός με δραστηριότητες που μπορεί να προκαλέσουν λύση της συνέχειας του δέρματος , ένας υπερτασικός και/ή με στηθάγχη θα πρέπει να αποφεύγει έντονα στρεσογόνες δραστηριότητες κ.ο.κ

    3.Εξαρτάται απο την ποιότητα της σχέσης. Αυτό όμως είναι ένα γενικότερο ερώτημα, αφορά όλες τις σχέσεις, ασχέτως σημείου συμμετρίας νομίζω.

    4.Δεν είναι αισθητικοί οι λόγοι που θα με απέτρεπαν να συνάψω σχέση με μία πιτσιρίκα, άλλοι είναι...

    5.Αφού γνωρίσουν τις κακοτοπιές ,φροντίζουν να τις αποφύγουν.Κρατάνε αυτά που προκαλούν αμοιβαία ικανοποίηση ή ικανοποίηση του ενος και ανοχή του άλλου και πετάνε ο,τι δεν λειτούργησε στην πράξη. Απο ένα σημείο και μετά πορεύονται έχοντας επίγνωση οτι το πνεύμα μπορει να παραμένει πρόθυμο ,η σάρξ όμως καθίσταται ασθενέστερη.

    6-7-8. Ουδέποτε δραστηριοποιήθηκα ιδιαίτερα στον χώρο, οπότε δεν έχω άποψη.

    9.Εγω πάντως το αναγνωρίζω το δικαίωμα στο σεξ και την απόλαυση σε αυτές τις ηλικίες.( κορόϊδο είμαι να μην το αναγνωρίσω; )

    10.Μετά τις ξανθιές, τα περισσότερα ανέκδοτα βγαίνουν για γέρους και γριές...
     
    δε μασάμε όμως (πολύ) , προχωράμε!

    υ.γ Τρόλλαρα; ...δεν τρόλλαρα (πολύ)!  
     
  6. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    @brenda αν εχεις κανει session με gilf εισαι εντος θεματος;
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Πιο εντός πεθαίνεις...
     

    έλα να σε πάρω στα γόνατά μου να μου τα πεις μικρό μου... 
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Κατ΄αρχήν, όντας ο αγαπημένος μου όοοοοοοοοοοοοοοοοοολου του φορουμικού ανθρωπίνου δυναμικού, έχεις δικαίωμα να κάμεις ότι θέλεις.

    Εν συνεχεία, όντας τόσο νουνεχής, πάντα το διαχειρίζεσαι με την απαραίτητη ισορροπία, τόσο το κομμάτι της τοποθέτησης, όσο και του χιούμορ, είσαι μία όαση στην παιδική μας χαρα δω πέρα, σε αντίθεση με άλλους φίλους (ονόματα δε λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε ) που έτσι κι αλλιώς, όλα ίσωμα τα βλέπουν...

    Επί της ουσίας τώρα:
    Νομίζω ότι στο 5 απάντησες βιωματικά και αυτό είναι λογικό αφού βρίσκεσαι σε σχέση, άρα έδωσες την αίσθηση της συντροφικής αντιμετώπισης των προβλημάτων.
    Θα ήθελα μεγαλύτερη ανάλυση στο θέμα της συντροφικότητας, περισσότερο κατανοώντας ότι η καθημερινότητα, βάζει τα πράγματα σε μία άλλη διάσταση κι εσύ, μπορείς να μιλήσεις γι αυτό.
    Θυμήθηκα και το ποστ της @elfcat για την οικονομία δυνάμεων, μέσα από τις δικές σου απαντήσεις.
    Άρα, μπαίνει το όλο πράγμα σε ένα safe mode, μετά την αδυσώπητη έλευση του χρόνου?
    Θεωρείς ας πούμε ότι αν δεν ήσουν σε σχέση οι επιλογές σου θα ήταν διαφορετικές?

    ΥΓ Off the record, θα ήθελα και ένα elaboration πάνω στο Νο 4... 
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    εγω μεχρι τοτε (αν δεν εχω ψωφισει) θα' χω γινει Κ και χτυπαω τριανταρες...  
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Προστέθηκε και η αλλαγή status στους προβληματισμούς του νήματος, μάλιστα.... 
     
  11. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    λοιπόν κάποτε πριν αρκετά χρόνια, ήμουν στα εξωτερικά, εκεί είχα μια ντόπια φίλη την Νικόλ, περβερτάκι από τα πρώτα, εγώ ήσυχο ντροπαλό συνεσταλμένο αγοράκι που έκρυβε για τα καλά το βουδουσουμιάρικο παρελθόν του. Ανάμεσα σε διάφορες κουβέντες μας και part-time γαμησάκια μας, της ανέφερα ότι ποτέ δεν είχα κάνει caning με το αυστηρό αγγλικό στυλ.

    Μια μέρα λοιπόν, αφού με πέρασε απο το Hubba Hubba να διαλέξω τα canes που επιθυμούσα με πήγε σε ένα σπίτι που δεν είχαμε ξαναπάει. Στην διαδρομή σκεφτόμουν οτι θα μου εκπλήρωνε την φαντασίωση, αν και δεν πολύ-γούσταρα γιατί ήταν μερικά χρόνια πιο μικρό από μένα. Να μην τα πολυλογώ, με πήγε σε μια Γυναίκα, αν δεν κάνω λάθος Κέητ την λέγανε, ήταν μια γυναίκα που κοντοζύγωνε τα 70, η Νικόλ την έκανε 67 με 68, ψηλή για την ηλικία της, αδύνατη με όρθιο στητό σώμα. Αργότερα η Νικόλ με πληροφόρησε ότι εργαζόνταν ως εκπαιδευτικός παλιότερα και το θέμα με την τιμωρία εκτός από φετίχ το εφάρμοζε κι επαγγελματικά, όπως αργότερα με πληροφόρησε ότι της είχε πει στα ψέμματα οτι συμφώνησα να τιμωρηθώ, γιατί την είχα απατήσει. Η γυναίκα αυτή, δεν ξέρω αν είχε αντιληφθεί το παιχνίδι ή αν το ζούσε κυριολεκτικά, ήταν απίστευτα μα απίστευτα αυστηρή. Μου έκανε πάρα πολύ δυνατό caning από αυτά που έχεις σημάδια για παραπάνω από μήνα μετά, ήταν κρύα, απόμακρη και ακριβής σε ότι έκανε. Στο τέλος δεν είχε καμία παρηγοριά, παρά μόνο μου επέστρεψε το ματωμένο cane κάλεσε την Νικόλ να έρθει να με βοηθήσει να μαζευτώ για να φύγουμε.

    Αυτό.
     
  12. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Απέχοντας κάπου 13 χρόνια απο την εν λόγω ηλικία,θα προσπαθήσω να απαντήσω στα ερωτήματα,κάνοντας προβολές στο μελλον και βάσει συναναστροφών.

    1.Οι σωματικές δυνάμεις έχουν τη σημασία που τους δίνουμε.Υπάρχουν και οι νοητικές δυνάμεις,οι οποίες μάλλον αυξάνονται συν τω χρόνω και η μετατόπιση προς τα εκεί γίνεται συχνά πολύ πριν επέλθει το γήρας,

    2.Ειναι λογικό και αναμενόμενο να την δυσχεραίνουν και να την παρεμποδίζουν.Η επιθυμία και η θέληση όμως,συχνά κάνουν θαύματα.

    3.Η ανάγκη συντροφικότητας αυξάνεται στην προχωρημένη ηλικία κυρίως διότι τότε περισσεύει χρόνος με τον/τη σύντροφο αλλα και λόγω ανασφάλειας.

    4.Οι συμμετέχοντες πρέπει να συνάδουν,όχι οι ηλικίες τους.

    5.Επιτυγχάνοντας το ίδιο αποτέλεσμα με οικονομία μέσων και δυνάμεων.

    6.Συμβαίνει.Η κούραση της ηλικίας μπορεί να εξουθενώσει και να κάνει κάποιον να εγκαταλείψει.Στις περισσοτερες περιπτώσεις όμως,πρόκειται για άτομα που έκαναν επιδερμικό BDSM,επειδή μπορούσαν και όχι επειδή ήθελαν.

    7.Δυστυχώς η φύση είναι σκληρή με τις γυναίκες.

    8.Εχω την εντύπωση πως οι ηλικιωμένοι κυριαρχικοί έχουν ενα ελαφρό προβάδισμα σε ό,τι αφορά στην άγρα ερωτικού συντρόφου.Η κυριαρχική πραμάτεια τους,κυρίως σε διανοητικό επίπεδο,τους διατηρεί ελκυστικούς και αποτελεσματικούς ακόμα και σε μεγάλη ηλικία.

    9.Οσοι αποστρέφονται την ιδέα,δεν είναι παράλογοι που νομίζουν πως δεν θα γεράσουν ποτέ.Ειναι κατα βάση μεθυσμένοι από την ορμή και τις ικανότητες της ακμής τους και στο δίλημμα "όλα ή τίποτα" επιλέγουν το "'ολα" του ακμαίου παρόντος τους ,αφήνοντας το τίποτα για την προχωρημένη ηλικία των άλλων και τη μελλοντική δική τους.Συνήθως,όταν έρχεται η σειρά τους,αλλάζουν γνώμη και βέβαια υφίστανται την απαξιωτική συμπεριφορά που και οι ίδιοι είχαν κάποτε επιδείξει.Δίκαιη τιμωρία.

    10.Το αν θα πέσει κάποιος θύμα στερεοτυπικής θεώρησης ή όχι,δεν είναι κάτι που ελέγχεται όσο σοβαρός και διακριτικός κι αν είναι κανείς.Αν ξέρει τα όρια του,είναι αληθινός και δεν επιχειρεί να πουλήσει φύκια για μεταξωτές κορδέλες,καλά θα κάνει να γράψει τους κάθε λογής επικριτές εκεί που δεν πιάνει το μελάνι.