Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και χρονος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Jomaru, στις 20 Μαϊου 2009.

  1. Jomaru

    Jomaru Guest

    το BDSM και ολες οι πτυχες του αποτελουν εναν πολυ ωραιο κοσμο , μια δραστηριοτητα που αλλοτε ειναι συνεχως στην ζωη μου, αλλοτε ειναι στην καθαροτητα της σκεψης μου. συμβαινουν πολλα σε αυτο.

    Συναντω και γνωριζω ανθρωπους που σε αλλες συνθηκες δεν θα γνωριζα ποτε. οπως και γνωριζω μεσω αυτου πτυχες δικων μου ανθρωπων που ποτε δεν περιμενα οτι θα ασχολουνταν και θα τους αρεσε κατι τετοιο.

    Στο ταξιδι αυτο ειχα την ατυχια να διαλλεχθω και να συναναστραφω με ανθρωπους που ξεπερνουσαν τα ρομαντικα ορια του BDSM οπως τα θετω κατα την κριση μου και διαλλεξαν τον δρομο της εκμεταλλευσης των ποθων και των παθων μου. καθε ειδους εκμεταλλευσης. για εκεινους ντρεπομαι πολυ.

    Πιο πολυ βεβαια ντρεπομαι για εκεινουν που αφησαν τον εαυτο τους να γινει θυμα των ποθων τους και να χασουν πολλα. οπως προσωπικες ελευθεριες και αγαθα που με τοσο κοπο ειχαν αποκτησει, αυτους δεν τους λυπαμαι πραγματικα ντρεπομαι γι αυτους.

    Απο την μερια των θετικων ομως κλεινει η ζυγαρια νομιζω. αποκομισα πολλα. εκανα πολλα ονειρα και φαντασιωσεις πραγματικοτητα και μενουν ποσα ακομα. οπως και οτι γνωρισα πολυ αξιολογα ατομα.

    το νημα αυτο σχεδον χωρις νοημα , αν θελετε μια προσωπικη αξιολογηση μεχρι τωρα. ισως περιμενω και μια δικη σας..
     
  2. Zondag

    Zondag Regular Member

    Τα ρομαντικά όρια σου δεν τα θέτει η κρίση σου αλλά η ψυχοδομή σου. Δεν είναι αποτελεσμα
    σκέψης και διαλογισμού αυτά τα όρια που έθεσες για το bdsm. Απλά, όπως κάνουν όλοι έτσι
    και εσύ προσάρμοζεις την πραγματικότητα στα δικά σου δεδομένα και ανάγκες πείθωντας τον εαυτό
    σου ότι επειδή έτσι νομίζεις ότι θα πρέπει να είναι κάποια πράγματα, έτσι και είναι.

    Το πρόβλημα ξεκινάει απο το γεγονος ότι ο καθένας απο μας έχει τα δικά του δεδομένα
    και έχει προχωρήσει στις δικές του προσαρμογές της πραγματικότητας...

    Αν λοιπόν η κυριαρχη ψυχική σου διάθεση κλίνει πρός τον ρομαντισμό, ανέπτυξε τη διάκριση
    σου, άνοιξε τα μάτια σου, και ψάξε να βρείς τους ομοίους σου. Κανένας δεν σε κορόιδεψε,
    για κανενα δεν χρειάζεται να λυπάσαι. Αν πλήρωσες κάτι, αυτο ήταν τα λάθη σου και μόνο...

    Καλή συνεχεια στην πορεία σου.
     
  3. Arxontas_Ath

    Arxontas_Ath New Member

    Ενδιαφέρον δρόμος, με απολαύσεις και οφέλη. Απαιτούνται ρίσκα. Η ζυγαριά συνήθως κλείνει με θετικό απολογισμό, παρά τις αποτυχίες.

    Arxontas_Ath