Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM πλαίσιο. Μια άποψη.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Discerning, στις 17 Αυγούστου 2020.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Πάντως αν έπρεπε να έχουμε πάντα βιώσει κάτι για να το αντιληφθούμε θα είχαμε αρκετά προβλήματα στη ζωή μας.
    Συνήθως λειτουργούμε με τα λεγόμενα 'νοητικά σχήματα": πληροφορίες που είναι πιθανό να ξεκινήσουν πολύ απλοϊκά και με τον καιρό και την εμπειρία να γίνουν περίπλοκα. Και πολλές φορές τα σχήματα αυτά συμπληρώνουν αλλα σχήματα.

    Μπορεί να μην έχω εμπειρία από needle play αλλά μου έχουν πάρει αίμα στο παρελθόν.
    Μπορεί να μην μου έχουν κρατήσει το κεφάλι μέσα στο νερο αλλά έχω νιώσει να πνιγομαι για λίγο όταν έκανα κωλοτουμπες μικρη στη θάλασσα.
    Μπορεί να μην με έχουν χρησιμοποιήσει ως τασάκι αλλα έχουν πέσει πολλές καφτρες από το τσιγάρο επάνω μου.
    Μπορεί να μην με έχουν κρεμάσει ανάποδα αλλά όταν έπαιζα μικρή θυμάμαι να μαζευεται το αίμα στο κεφάλι μου επειδή έκανα κάποια βλακεία.

    Δεν λέω ότι μπορούμε να ξέρουμε πως θα αισθανθούμε ακριβώς αλλά μια ιδέα τις περισσότερες φορές την έχουμε. Ξέρουμε ότι αυτό το λίγο που μπορεί να έχουμε ζήσει θα πάμε να το ζήσουμε στο άκρο του.

    Φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Εξαρτάται πόσο θέλουμε να το ψειρισουμε, έχει δειχθεί ότι επιδέχεται άφθονο.
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Δεν αναφέρθηκα πουθενά στο συναίσθημα, ασχέτως αν τα υ βαδίζουν κατά βάσει βάσει αυτού.
     
  4. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Το τελευταίο που θα επιθυμούσα. Ορισμένα θέματα έχουν ένα όριο ερμηνείας, πέραν αυτού του ορίου η φύση τους αλλάζει, γίνονται άλλο θέμα. Οι δραστηριότητες με υπολογίσιμες πιθανότητες να πάνε στραβά είναι τέτοιες περιπτώσεις. Κατ εμέ τους πρέπει κόφτης πριν φτάσουν να εξεταστούν ως προς συναίνεση.
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    ακριβώς επειδή μάλλον δεν συζητάμε για εξωπραγματικές "ανωμαλίες" και διαπλανητικά ταξίδια, οι συντριπτικά περισσότεροι έχουν αρκετά καθαρά στο μυαλό τους το πλαίσιο, που δεν αφορά σε μεμονωμένες ενέργειες, ή κινκιες.

    φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Θα το αποκαλούσα συνειδητά μάλλον παρά well informed in such case. Εν πλήρη συνειδήσει.
     
  7. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Key word <> κατανοούμε
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Fair, ίσως αυτή η λέξη να είναι προτιμότερη.
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Βίωμα
    Βίωμα
    Βίωμα
    Βίωμα
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Edge play ?
     
  11. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor


    Η εκπαίδευση είναι βίωμα, αλλά όχι της τελικής πράξης . Το να μάθει κάποιος πως να χρησιμοποιεί το αλεξίπτωτο δεν σημαίνει ότι εχει βίωμα της πτωσης .
    Δεν βρισκω κακό την δημιουργία αίσθησης ασφαλείας όταν χρειάζεται .
    Έχετε δίκιο ότι το ψυχολογικό είναι ασαφές , όπως το βλέπω αφορά κυρίως αγκυλώσεις που ξεκινανε από στερεότυπα ή ενίοτε άγχος .
    Βίωμα ναι, αλλα πάλι οχι ακριβως το ιδιο με την τελική πράξη .
    Κάτι που χρησιμοποιώ προσωπικά είναι να βάζω τασκ στο υ μου, να βρει όσες περισσότερες πληροφορίες μπορεί για κατι , ελέγχω ότι έχει καταλάβει για τι πρόκειται, τι χρειάζεται προσοχή κτλ . Συζητάμε αν εχει απορίες ή τις σκέψεις του κτλ .
     
  12. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Μα ναι. Έγραψα ότι από παρελθοντικα βιώματα μπορούμε ενδεχομένως να έχουμε επαφή με μελλοντικά.