Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM στάση & συμπεριφορά σε έναν BDSM χώρο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Master Electro-pain, στις 30 Μαρτίου 2021.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Αποκλείετε να υπάρχει κάτι τέτοιο, εδώ ή αλλού και να μην το γνωρίζετε, γιατί δεν πληροίτε κάποια Standard;
    Φαντάζεστε ότι δεν υπάρχουν συντροφιές, στις οποίες είστε άγνωστος, που συναντιούνται ή τώρα με το lockdown έχουν ολιγάριθμες ιντερνικές ομάδες συζήτησης και ανάλλαγής απόψεων;
     
  2. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Δεν μπηκα εδω για να γινω γνωστος αγαπητε ουτε να ακολουθησω σαν σκυλος κανενα standar αλλου για να μπω σε καμια παρεα
     
  3. espimain

    espimain Contributor

     
  4. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Σαν λυση για οσους εχουν προβλημα με την κοσμοσυρροη στο φορουμ
    και εχουν προβληματισμους αν η κοτα εκανε το αυγο η το αυγο την κοτα
    οχι για μενα
     
    Last edited: 1 Μαϊου 2021
  5. tithon

    tithon Contributor

    ο καθωσπρεπισμός γενικά είναι καλό εργαλείο προσποίησης, γι αυτό φτιάχτηκε.
    ο άξεστος σωκράτης χρησιμοποίουσε το εργαλείο της ειρωνείας με αποτελεσματικότητα. οι πεπαιδευμένοι στον καθωσπρεπισμό τρέμουν το αποτελεσματικό εργαλείο γιατί αγγίζει την ουσία.
    έτσι τους διακρίνουμε, κατά κανόνα.
     
  6. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Για τον εαυτό μου είμαι βέβαιη. Αυτογνωσία το λένε και δεν είναι κακό πράγμα.

    Έχετε μια καχυποψία δηλαδή, μια αίσθηση αθέμιτου ανταγωνισμού για όσους τα λένε καλύτερα από σας. Τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει!

    Παλιό φετίχ και μάλλον για λίγους είναι η ακρίβεια στην γραπτή έκφραση.

    Έφαγε το κεφάλι του όμως και είχε προσπαθήσει πάρα πολύ να μη φάει το κεφάλι του. Μέχρι που απέγινε και λογικά είπε μέσα του ένα "άει σιχτίρ" και έξω του "να με σιτίζετε στο Πρυτανείο!"
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    εβδομηντάρης. απέφυγε τον κορωνοϊό. καθόλου καθωσπρέπει.
     
  8. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Εδω γραφω κατι τελειος αλλο απο αυτο που θελετε η φτανετε να καταλαβετε
    Η θεωρια παντα υστερουσε οταν εφτανε η ωρα της πραξης
    καλα οσα ονειρευεται και θελει με το μυαλουδακι του να κανει ενας αρχιτεκτονας
    αλλα τις περισσοτερες φορες γινετε οτι πει ο μηχανικος στο τελος
     
  9. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Αν κάνετε έναν κόπο να διαβάσετε αυτό που γράψατε θα εννοήσετε τι εννοώ, αν όχι δεν πειράζει.

    Η θεωρία δεν έχει καμία δουλειά την ώρα της πράξης και είναι γνωστό ότι και τα καλύτερα σχέδια ξεχνιούνται μόλις πέσει η πρώτη σφαίρα. Από την άλλη πλευρά δεν υπάρχει τίποτα πιο πρακτικό από μια καλή θεωρία και η πράξη έχει αρχή, μέση και τέλος και ύστερα; Να μην μείνει τίποτα ύστερα; Αστεία αστεία πάλι στον Σωκράτη βρεθήκαμε  

    Εγώ πλέον κοιτάζω σε ποια ηλικία πέθανε ο φιλόσοφος και πώς, στα 40 και στο τρελοκομείο; δεν ασχολούμαι, στα 80 και σε πάρτι γάμου αγαπημένων μαθητών του; Αυτός μάλιστα! στα 98 και με νόμπελ; Καλό αλλά ταλαιπώρησε κόσμο λογικά, στα 60, ημιεξόριστος και από δηλητηρίαση; Αλλά τι να κάνουμε που χωρίς αυτόν δεν θα γνωρίζαμε ούτε την διαφορά μεταξύ αιτίου και αποτελέσματος!
     
    Last edited: 1 Μαϊου 2021
  10. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    ξανα διαβαστε παρακαλω την πρωτη σας απαντηση που το εχετε ποσταρει ολοκληρο και θα δειτε τι απανταω σστην ερωτηση
    για το πιο μπορει να ειναι το προβλημα μου με αυτο
    Δυστηχως καμια φορα δεν μενει τιποτα για υστερα   πρεπει να βρεις νεους δρομους και τροπους
     
  11. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Είναι χαρακτηριστική η τοποθέτησή σας, εμβληματική θα έλεγα. Και δεν βλέπω γιατί να έχετε πρόβλημα, έτσι και αλλιώς. Όποιος θέλει να μάθει έχει δυνατότητα επιλογής. Ας μη διαβάζει αυτούς που του τον ενοχλούν επειδή τα λένε καλά αν νομίζει ότι τον μπερδεύουν γιατί παριστάνουν τους σκεπτόμενους χωρίς, και καλά, να είναι.

    Για μένα αυτό είναι τίποτα εξαρχής. Σοβαρά τώρα. Δεν θα μου άρεσε.
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    το ορθό(!) κριτήριο είναι αν έφαγε το κεφάλι του, τα άλλα είναι προσποιητά.