Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM στάση & συμπεριφορά σε έναν BDSM χώρο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Master Electro-pain, στις 30 Μαρτίου 2021.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Σε αυτή τη σύγχυση αναφερόμουν. Το status δεν αναφέρεται στο ποσο μεγάλο ή σκληρό πουτσο έχει ο άλλος ή στο αν πηδαει και μαστιγώνει ταυτόχρονα αλλά στην ανταλλαγή ισχύος, το φόρουμ δεν ασχολείται με το σεξ ούτε είναι η κοινή μας ενασχόληση. Ξέρω πως να πηδηχτω, μου βγαίνει αυθόρμητα  

    Δεν έχω χρόνο να σας αναλύσω περισσότερα πράγματα, έχω την εντύπωση πως θα το κάνουν κάποιοι άλλοι χρήστες.
    Ευελπιστώ πως κάτι θα αποκομίσετε και ευχομαι να βρείτε το δρόμο σας. Καλή συνέχεια
     
  2. Hematite

    Hematite Honey bee

    Έχω την εντύπωση πως η αναμενόμενη συμπεριφορά των ατόμων που ανήκουν στον χώρο είναι κοινή για όλους και είναι αυτή που αντανακλά ένα επίπεδο ωριμότητας και συνειδητότητας ή τουλάχιστον αυτή που δεν καταδεικνύει την ανυπαρξία τους.

    Άρα, για μένα, ένα στατους που δεν επιβεβαιώνεται αλλά ούτε και ακυρώνεται είναι δυνητικά έγκυρο.
     
  3. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Συμφωνώ! Κανένας δεν οφείλει...
    Θα επιμείνω, όμως, στο ότι είναι ενδεικτικό!

    Νομίζω πως αφορά το παρόν νήμα αυτό που λέτε,
    Οι απόψεις περιλαμβάνονται στην "γενική εικόνα", στην "στάση και συνέπεια", έτσι όπως αναφέρθηκαν στο ερώτημα του εισαγωγικού ποστ!
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Είναι άλλο πράγμα η ύπαρξη και τήρηση του οποίου πρωτοκόλλου και άλλο ο σεβασμός.
     
  5. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Όσον αφορά την πρώτη σας πρόταση, θεωρώ ότι σας έχει απαντήσει επαρκώς ο @MasterJp

    Όσον αφορά τα υπόλοιπα, ουδέποτε το παρόν νήμα, ούτε η συζήτηση στην οποία συμμετείχατε και έδωσε αφορμή γι αυτό, ασχολήθηκαν με το τι κάνουμε εάν κάποιος είναι ενοχλητικός...
     
  6. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Καθένας με τις προσλαμβάνουσές του.
    Πραγματικά,,!
     
  7. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Μολις απαντησατε (αθελα σας) στο αρχικο σας ποστ
     
  8. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Εάν αναφέρεστε στο ότι σας ώθησα να αποπειραθείτε, επιτέλους, να αρθρώσετε σοβαρό λόγο, χωρίς πλακίτσες, ευχαριστώ!  
     
  9. Boogie

    Boogie "I'm Nobody! Who are you?"

    Η φρασεολογία θα έλεγα πως οχι, δεν ειναι -καταναγκη- δηλωτική, οι νοοτροπίες όμως, πως να το κανουμε;- είναι. Είναι κάπως παράξενο να βλέπεις «υποτακτικά» άτομα να εκφράζονται με απολυτότητα πχ ο «σωστός» dom δεν κάνει το ένα, ή κάνει το άλλο- ναι ο σωστός Κυριάρχος αυτό κάνει- ζει και αναπνέει για να επιβεβαιώσει την δικιά σου εικόνα, περί Κυριαρχίας. Επίσης «κυρίαρχους» να είναι σε mood: άκου, θα πω Εγω. Πες ότι έχεις να πεις ,και αν χρειαστεί θα ακουστεί, αλλά τόση προσπάθεια δεν είναι και το πιο Κυριαρχικό χαρακτηριστικό. Τέλος στον πυρήνα, είμαστε μια κοινότητα που θα έπρεπε, θαρρώ, να μην είναι επι-κριτική, σαδομαζοχισμός και αξιολογικές κρίσεις δεν συμπλέουν- πως να γίνει. Μπορείς να ξεγελάσεις λίγους- για καιρό- πολλούς, για λίγο καιρό, αλλά δεν μπορείς να ξεγελάσεις τους πάντες, για πάντα. Ούτε τον εαυτό σου. Άρα γιατί τόση κριτική και κρίσεις, όταν υπάρχει ο χρόνος να το κάνει; (Πέρα από ακραίες περιπτώσεις- που ας τις ορίσει ο καθένας όπως θέλει- ας τις κρίνει- και ας κριθεί για την κρίση του!)
     
  10. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Καθένας με τις προσλαμβάνουσές του.
    Πραγματικά,,!
     
  11. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Γνωρίζοντάς σας και εκ του σύνεγγυς, μου κάνει εντύπωση αυτό που αναφέρετε αγαπητέ...
    Από την πρώτη φορά ήσασταν αυτό που περίμενα!

    And just to... poke you: ποιός θα περίμενε απόμακρο και βλοσυρό αυτόν με το ρεκόρ του πιο γρήγορου ban?   
     
  12. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Ω, ναι!