Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm φίλοι

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 23 Ιανουαρίου 2008.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Bdsm φίλοι

    Οι φίλοι έχουν συγκεκριμένα όρια.Άμα δε μπορείς να τα προσπεράσεις χάριν της ελευθερίας σου , αυτοί φταίνε ή ο φόβος;Αν όμως ο φόβος υποβόσκει μέχρι να τον φέρουν στην επιφάνεια οι καταστάσεις τότε εξαρχής δεν είσαι αυτοφυλακισμένος;Ναι,εξαρχής.Με τη διαφορά πως κάνεις απλά περίπατο στη μεγάλη αυλή του ιδρύματος μέχρι να έρθει εκείνο που θα σε ρίξει στο κελί..
     
  2. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Έχουν γίνει και εδώ κάποιες προσπάθειες, έστω μεταξύ μας. Για παράδειγμα, ένα πάρτι και δεν αισθάνθηκε κανένας άσχημα. Θα μεταφέρω από αυτό το πάρτι (όπου ήταν πολλοί καλεσμένοι, όλοι φίλοι μεταξύ τους) την εμπειρία όταν σε μια επίδειξη λειτούργησε τελικά σα μια μυσταγωγία, με την έννοια ότι κανείς δε μιλούσε, κατά τη διαρκειά της. Αν, λοιπόν, όσοι βρίσκονται έκεί ξέρουν για ποιο λόγο είναι, τότε θα λειτουργήσει, αν όχι θα γίνει μπάχαλο. Αρκεί βέβαια να είναι φίλοι και να δέχονται αυτό που γίνεται. Αν όχι υπάρχουν παρατράγουδα (κουτσομπολιά κ.λπ.).
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Θα συνυπογράψω.

    Δεν είμαι άτομο που συναναστρέφεται με πολλούς. Είμαι στα τσατ και στο φορουμ απο την αρχή αλλά τα άτομα με τα οποία γνώρίζομαι πόσο μάλλον συναναστρέφομαι σε ένα πέραν του τυπικού επίπεδο, είναι λίγα. Αλλά αυτά τα άτομα δεν θα κουτσομπόλευαν - με κακό σκοπό- ούτε θα έκαναν κακεντρεχή σχόλια σε οτιδήποτε συνέβαινε μπροστά τους. Αυτά τα άτομα επιλέγω να συναναστρέφομαι και όποιος δείξει πως δεν αξίζει την εμπιστοσύνη και συναναστροφή μαζί μου, απλά πάυει να συγκαταλέγεται αναμεσα τους.
    (αυτό σαν απάντηση και σε κάποια προσωπικά μυνήματα πως είμαι σνομπ, γι αυτό ενώ είχα τη δυνατότητα να γνωρίσω πολλούς δεν το πράττω. Ναι είμαι κατά κάποιο τρόπο αν σνομπ σημαίνει επιλεκτικός ως προς το τι επιθυμείς να συγκαταλέγεις στη ζωή σου- χωρίς να σημαίνει πως υποτιμώ εκείνους με τους οποίους δεν συναναστρέφομαι. Απλά δεν μπορώ να κάνω παρέα με τους πάντες αδιάκριτα, δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε τη διάθεση να έχω απαραίτητα πάρε δώσε με όποιον απλά έτυχε να είναι κάτω από την μεγάλη ομπρέλα του bdsm. Και ναι κατά καιρούς έχω αρνηθεί να σύναντήσω κάποιους που η εδώ συμπεριφορά τους, τα κουτσομπολιά τους και τα λόγια που μεταφέρουν με τις "απαραίτητες" κριτικές τους για τον ένα και για τον άλλο φτάνουν στ΄αυτιά μου.)

    Όσες σκηνές μικρές ή μεγαλύτερες έχω βιώσει - αρκετές μάλιστα μπροστά σε άτομα που ουδεμία σχέση με το χώρο δεν έχουν αλλά πληρούν τα κριτήρια που σαν άτομο έχω θέσει- ήταν απολαυστικότατες και απλά λυπάμαι που δεν ήταν περισσότερες.