Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM ως επιτακτική ανάγκη, και όχι ως εναλλακτική επιλογή

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 11 Ιουλίου 2007.

  1. Master1232015

    Master1232015 Don't stop at the top


    Κατά την άποψή μου το BDSM δεν πρέπει να αντιμετωπίζεται ούτε σαν επιτακτική ανάγκη ούτε σαν εναλλακτική επιλογή.

    Είναι μία ερωτική-σεξουαλική προτίμηση.

    Κατά την γνώμη μου στηρίζεται περισσότερο στην αισθητική κάθε άνθρωπου χωρίς όμως να μπορούμε να πούμε ότι δεν υπάρχουν και πνευματικές και ηθικές προεκτάσεις, οι οποίες όμως δίνονται σε κάθε πρόσωπο χωριστά, και κατά την γνώμη μου δεν είναι αυτές που παίζουν τον καθοριστικό ρόλο.

    Επίσης το BDSM θα πρέπει να είναι μία συνειδητή επιλογή.

    Ακόμη δεν δέχομαι ότι κάποιος θα πρέπει να επιλέξει κάποια από τις τέσσερεις επιλογές του νηματοθέτη.

    Ούτε πως το BDSM σε οδηγεί σε αναγκαστικές επιλογές.

    Αντίθετα το BDSM ειδικά στα πλαίσια ενός υγιούς ηδονισμού, μιας ελευθεριακής σκέψης και μίας, κατά την γνώμη μου, δικαιολογημένης απομάκρυνσης από παραδοσιακές-χριστιανικές αξίες και στερεότυπα, δίνει την δυνατότητα στον άνθρωπο να επιλέγει ελεύθερα και καλύτερα και να βρίσκει αυτό που τον ευχαριστεί και τον εκφράζει.
     
  2. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Μπα. Περισσότερο σαν καλή αφορμή για γνωριμία με την συνnickη μου ακούγεται.


    Αυτό.
    Λεχματζούν είναι το έτερο που από τα χέρια σου θα ήθελα να δοκιμάσω.
    Ένα μίνι τοπικό φεστιβάλ χοληστερίνης είναι αυτό που θα έπρεπε να οργανωθεί.
    Με κάποια όποια χρεία βδσμική.
    Καλοκαίρι έρχεται αφού.