Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM Discussion - τι ειναι "σεξιστικο" και πότε ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Jack Wolfskin, στις 29 Σεπτεμβρίου 2015.

  1. Έχεις διαβάσει ποτέ Φώσκολο... από την ανάποδη?
    Εγώ πρόσφατα διάβασα.. .και ξέρασα.
    Άσπρο - μαύρο, καλό κακό.... στην πραγματικότητα όλα αυτά
    είναι ψευτοδιλλήματα του άνθρωπα.
    Γκρίζο υπάρχει παντού.
     
  2. Dapom

    Dapom Contributor

    Το μονο που άκουσα ανάποδο ηταν κάποιους δίσκους των led Zeppelin και των black sabbath (τοτε που υπήρχαν κατι που λεγόταν πικ απ ) αλλά δεν μου αρεσε οπως Ακουγόταν ο Paige και iommi και ασε που δεν μπορούσα να βγάλω τα σόλα τους ανάποδα. Οποτε αποφάσισα να παίζω οτι ακούω
     
  3. Ε χέσε τους Ζέπελιν και την ανάποδη Μαρινέλλα.
    Εγώ δεν εννοούσα Φώσκολο, αλλά άλλο συγγραφέα
    με άλλη πολιτική τοποθέτηση αλλά με εμμονή ΑΣΠΡΟ-ΜΑΥΡΟ
    σαν κι αυτή του Φώσκολου (ο οποίος είχε εμμονή με την
    Ελλ. Αστυνομία)
     
  4. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Εξαιρετικά γοητευτικός ο νονός πάντως... να τα λέμε και αυτά!!
     
  5. Dapom

    Dapom Contributor

    Ναι ρε συ το έπιασα...μαλλον δεν κατάλαβες τον παραλληλισμό μου.

    Οπως και να εχει παντως συμφωνώ....ναι ισχύει οτι οι κράχτες μπορει να ειναι πιο σεξιστές. Αλλα καμουφλάρουν τον σεξισμό τους
     
  6. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    μια που υπεραναλυετε τον ορο "σεξισμο", θα σας δωσω αλλη μια εικονα.

    Αν ειμαστε τυχεροι, θα απολαυσουμε και υπεραστικο δικαιο σε απολυτα πριβε διαλεξη, δουλεμμενη με μερακι και κοπο
    Μεινετε συντονισμενοι !

     

    Θελω να μου απαντησετε, ποσοι και ποιοι καταλαβαν το ΚΡΥΦΟ ΜΗΝΥΜΑ της εικονας !

    Αυτο το ζηταω εντελως επιτακτικα, δηλαδη, πες' τε στα τεσσερα, κουνηστε χαρουμενα την ουριτσα σας και καντε "γαβ γαβ" !

    Τι διολο βουδουσουμου κανουμεεδω μεσα ? βανιλλο-κυριαρχικο με προεκτασεις στο δωδεκαχορδο συμπαν ????
     
  7. Δεν ξέρω το νόημα Μήτσο.
    Αλλά σίγουρα είναι σεξιστικό, οπότε... 20άκης εις θάνατον δια τυφεκισμού
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Βρίσκω κακή την ιδέα να μπαίνω σε κουβέντες περί σεξισμού, παλιά ήταν περί φεμινισμού και λοιπά, δεν τις κάνω κέφι γιατί βγάζουν στην επιφάνεια αντιδράσεις και στάσεις που δεν κολακεύουν τους συζητητές. Και αυτό δεν είναι το κυριότερο. Ποια γυναίκα έχει όρεξη να μπλέκεται με κανέναν που θα βροντήξει χέρι στο τραπέζι ωρυόμενος ότι αυτός δεν είναι σεξιστής (και μην τολμήσει κανείς να τον πει έτσι). Υπάρχουν κάποια θέματα που κάνω τους λογαριασμούς μου σιωπηλά και αυτοί οι λογαριαμσοί, για κάθε γυναίκα, είναι one off. Μια φορά την πατάει κάποια από σεξιστή, δεύτερη δεν χρειάζεται και καλό είναι να αποφευχθεί και η πρώτη. Οι πιο πολλές που ξέρω προτιμούν να αποφύγουν κάποιον άδικα παρά να παραβλέψουν σινιάλα και να αντιμετωπίσουν προβλήματα για τα οποία δεν θα έχουν την κατανόηση και την συμπαράσταση κανενός. Πού να λες τα δυσαπόδεικτα χωρίς να γίνεσαι κατίνα, σε ποιον ώμο να κλάψεις χωρίς να κλαίγεσαι, γιατί να υποστείς το υψωμένο φρύδι του γιατρού που ράβει το δικό σου σκισμένο φρύδι, γιατί να πας στα επείγοντα χτυπημένη και να πει ο υπηρεσίας "τι του έκανες καλέ και σε χτύπησε έτσι;" και ούτω καθ εξής.

    Η Ούτε Έρχαρτ, που έγραψε το όχι σπουδαίο αλλά πολύ πετυχημένο "Τα καλά κορίτσια πάνε στον Παράδεισο, τα κακά κορίτσια πάνε παντού" είχε γράψει ότι οι γυναίκες βγάζουν τα συμπεράσματά τους για έναν άντρα εν ριπή οφθαλμού και δεν τα αλλάζουν εύκολα και ο λόγος είναι ότι στο βαθύτατο παρελθόν έπρεπε να ξέρουν πότε θα τρέξουν να φύγουν με το μωρό τους γιατί αν είχαν κάνει το λάθος να παραβλέψουν δεύτερη ευκαιρία δεν θα είχαν.

    Κάνουν μερικοί, σαν ο σεξισμός να υπάρχει μόνο στα μυαλά μερικών γυναικών, χαζών το λιγότερο. Σα να είναι μια επινόηση που δεν ξέρουν από πού ήρθε και ποιος άθλιος νους την φαντάστηκε. Γελοιοποιούν το θέμα μην και τολμήσει κανείς να το συζητήσει σοβαρά. Καλά θα ήταν αν ήταν ανάξιο λόγου, πραγματικά. Αλλά υπάρχουν ενδείξεις ότι δεν είναι έτσι. Στην κοινωνία πρώτα απ' όλα. Στις δουλειές, στα σχολεία, στους δρόμους, στα σπίτια, στις κάμαρες, παντού. Στην τηλεόραση, τηλεοπτική ζώνη 6 - 8 το απόγευμα. Και στο BDSM, βέβαια.

    Αλλά όχι σε τούτο το φόρουμ. Όπου, παρεμπιπτόντως, συζητάμε για BDSM δεν κάνουμε BDSM     

    ΥΓ(1). Θα ήταν σεξισμός από πλευράς μου να μη γράψω ότι και άντρες μπορεί να ταλαιπωρηθούν γενικά αν έχουν συναπάντημα με κανέναν νταή που τα πάρει στο κρανίο για τον έναν ή τον άλλο λόγο.

    ΥΓ(2). Άντε και μια φτιαχτή φωτογραφία τάχα μου BDSM δεν είναι σεξιστική. Λύνει αυτό κανένα πρόβλημα; Εξαφανίζει το φαινόμενο; Αν είναι ποτέ δυνατό!


     
  9. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    εγω ΕΝΑ θα σου πω σειριε μου, γιατι φοβαμαι πια οτι δε θα εξαφανισουν μονο τα ποστ μου, αλλα και μεναν το ιδιο !

    Οπως με αυτον που αποκαλυψε οτι η προσεδαφιση στο φεγγαρι ηταν μουφα, εγω θα σου επισημανω μονο, προσεξε
    τις σκιες στον κηπο του robert και του roger, θα διαπιστωσεις οτι ο ηλιος ερχεται απο τα αριστερα ! το΄πιασες ????
    α-ρι-στε-ρα ! Που κυμματιζει η σημαια ? α-ρι-*στε-ρα !

     

    επειτα. Τι δινει ο Roger στην φωτογραφια πανω, που μπορει να ειναι αλλα να μην ειναι φωτογραφια.

    Σσστ, μην το πεις δυνατα. Τριφυλλι ! Μεταλλαγμενο, αλλα τριφυλλι. Αλλο αν απ τα νευρα του εβγαλε αλλα 5 φυλλα
    Υπονοεί ομως οτι ειναι ... ναι.. ΜΑΗΣ ! Ελα, ολα γω θα στα λεω ?

    Οποτε,
    • ο ηλιος ερχεται απο τα αριστερα,
    • μάης, που το πας, επανασταση
    • και ... καρω πουκαμισο ! ναι , σωστα το μαντεψες, βα-ρου-φακης !

    Ειναι προφανες λοιπόν, εχουμε χρεος απεχθες και επονειδιστο,
    να ζουμε το βουδουσουμου και οχι απλα να (μην) το κανουμε.

    Εγω σαν Δημητρης εκλεισα, λεω να παω να αλλαξω ονομα
    και απο αυριο να με φωναζουν Jack Wolfskin .
     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor



    Η επιτομή του σεξισμού.
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Άστα, αναλώσαμε τα νιάτα μας στα κέντρα του σεξισμού...Κι όσο ύπουλα και υποδόρια να δουλέψαμε αποδομητικά, ο σεξισμός εκεί, ντούρος και ανθών... 
     
  12. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Κανα κονε για δανειο εχουμε;