Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM Erotica οι απόψεις σας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος john_slave96, στις 12 Μαϊου 2008.

  1. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Όπως είχα γράψει και αλλού είχε πολλά χιουμοριστικά συμβάντα. Όπως αυτά που ανέφερε η tropical. Εγώ πήρα την εντολή να γλείψω παπούτσι μιας κυρίας που έβλεπε και μάλιστα δύο φορές. Την πρώτη φορά είχε σοκαριστεί, τη δεύτερη φορά το έδωσε αλλά ποιούσ τη νήσσα!!

    Το καταπληκτικότερο όμως ήταν στο ταξί. Μας αναγνώρισε ένας πελάτης που μας ρώτησε αν το απολαμβάναμε. Του είπαμε ναι. Μετά μας ρώτησε αν κάνουμε μόνο τέτοια, του είπαμε ότι κάνουμε και σκληρότερα, αλλά κατ'οιδίαν. Και τι λανσάρετε, μας ρώτησε. Τίποτε του λέμε, δεν είμαστε επαγγελματίες. Και που μπορεί να σας βρει κανείς αν θέλει; Στο ιντερνετ στα rooms, του λέμε. Οπότε πελάτης και ταξιτζής είχαν μείνει άλλαλοι.

    Γενικά όμως δεν είχαμε πολλά προβλήματα αποδοχής από τον κόσμο. Πάντα τέτοια!!
     
  2. spectrum

    spectrum Regular Member

    To μονο που εχω να πω εγω ειναι οτι για να ειναι επιτυχημενο ενα τετοιο event πρεπει η κοινοτητα να
    βγαινει κερδισμενη αμεσως μετα...Μετα λυπης μου διαπιστωνω οτι κατι τετοιο δεν συνεβη..Βλεπω αλυσιδωτες κοντρες και αλληλοσπαραγμους οποτε μαλλον οσον αφορα για την κοινοτητα μαλλον τα βηματα ηταν προς τα πισω...Χαμενη ηταν η κοινοτητα στην ουσια μετα απο ολο αυτο που βλεπω..Το να ψαχνουμε να δουμε ποιος ευθυνεται για αυτο ισως δεν εχει σημασια...Το αποτελεσμα μετραει..

    Οσον αφορα το οτι δειξαμε προς το βανιλλα κοινο καποια πραγματα απο τις προσωπικες επιλογες αυτο ποτε δεν καταλαβα γιατι το εχουμε αναγκη..Εχουμε κανενα κομμα και παμε για εκλογες μηπως?
    Εμενα μονο αηδια μου προκαλεσαν τα πλειστα ειρωνικα σχολια που ακουγα οσο βρισκομουνα αναμεσα στο κοινο...Με αποκορυφωμα οταν μαστιγωνοταν ο καλος μου φιλος και εξαιρετικος σε ολα του sw δυο
    νεαροι ουρλιαζαν απο εξω... "Βαρα τον και αλλο βαζελος ειναι!!!!"Αληθεια αξιζουμε τετοια χλευη??Για ποιο λογο να τα δεχομαστε αυτα??Για να κοβονται εισιτηρια?

    Βεβαια τα συγχαρητηρια μου ειναι δεδομενα σε οσους δουλεψαν για ολο αυτο και εκαναν οτι το καλυτερο..
     
  3. Guest05

    Guest05 Guest

    Βάζελος ε; Καλά έλεγε ο λαός τότε. Ο λαός πρέπει να ξέρεις είναι αλάνθαστος.
     
  4. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    Δυστυχώς πόσο πολύ δίκιο έχεις...

    Απότην αρχή Εμείς λέγαμε ότι ΟΧΙ δέν πρέπει να είναι για τους vanilla ότι γίνει αλλά για Εμάς. Τι καταλάβαμε?

    Να Σ/σας πώ.

    Είμαστε στην Ελλάδα απο τον Δεκέμβριο - με διακοπή ενός μηνός-. Περιμέναμε πολύ καιρό να έρθουμε να μείνουμε λίγο στην Ελλάδα να δούμε πώς είναι τα πράγματα εδώ. Φυσικά όχι μόνο σχετικά με το BDSM αλλά με την όλη ζωή - επαγγελματικά, καθημερινότητα κλπ

    Μετά μεγάλης λύπης Μου διαπιστώνω μέρα με την ημέρα ότι οτι τρώει τους Ελληνες εδώ τους τρώει και γενικότερα. Καχυποψία, ξεροκεφαλιά, εξυπνακισμός, εγωισμός και γενικότερα το attitude 'αντε ρε τον μα**κα που θα μου πεί εμενα'. Φυσικά και οι Ελληνες εχουν πάρα ολλά καλά - γιατί σπάνια προβάλλονται αυτά όμως? Γιατί όλος αυτός ο αρνητισμός και οι καυγαδες? Γιατί σκίζεται τα ημάτια Σ/σας, προσβάλεσθε για 'ψύλου πήδημα' και γίνεται χαμός?

    Εχετε λύσει τα σοβαρά σας προβλήματα και θέλετε κάτι να περάσει η ώρα σας? Προτείνω ταβλι, μπιρίμπα, η σκάκι. Πάντως όχι ιντερνετικές κόντρες.

    Σήμερα το μεσημέρι ένιωσα οτί βαρέθηκα πολύ...μα πάρα πολύ. Ενιωσα ότι μιλάω στον τοίχο.

    Λυπάμαι εάν παίρνει η μπάλα και αξιόλογα άτομα απο εδώ μέσα - αλλά αυτοί στους οποίους απευθύνομαι γνωρίζουν ποιοί είναι.
     
  5. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Νομίζω ότι πρέπει να συμφωνήσουμε όλοι και όλες ότι έδω μέσα όπως και σε οποιοδήποτε κοινωνικό σύνολο υπάρχουν διαφορετικοί άνθρωποι με διαφορετικούς χαρακτήρες και προτιμήσεις.Ίσως πρέπει να ηρεμήσουμε λίγο.Άλλοι θέλουν οι bdsm στιγμές τους να είναι προσώπικες και ιδιωτικές.Άλλοι δεν έχουν πρόβλημα να τις δείχνουν και προς τα έξω.Άλλοι το βλέπουν σαν παιχνίδι.Άλλοι σαν κομμάτι της ζωής τους.Άλλοι είναι λάτρες του πόνου.Άλλοι είναι του mind game κτλ κτλ κτλ.Νομίζω είναι φανερό ότι εδώ μέσα είμαστε όλοι διαφορετικοί και όσοι βρίσκουν κάποιον με πολλά κοινά στοιχεία περνάνε υπέροχα μαζί ,είτε για ένα βράδυ είτε για μια ζωή.
    Χαλαρώστε παιδιά.Συγχαρητήρια στα παιδιά ,για όσα ετοίμασαν στο erotica.Μου είναι προσωπικά παγερά αδιάφορο αν το κάνανε με σκοπό να βγάλουν λεφτά ή όχι.Είναι στη διακριτική μου ευχέρεια να συμμετέχω είτε ενεργά είτε απλά να πάω να τους δω είτε να μη πάω καθόλου.Είναι στη διακριτική μου ευχέρεια να κρίνω εάν κάνουν κάτι για να με προσελκύσουν σαν πελάτη τους ή όχι.Είναι τέλος στην διακριτική μου ευχέρεια να σχολιάσω κάτι που έχουν γράψει εδώ μέσα ή όχι.
    Έγω που δεν συμμετέχω στα κοινά ,που δεν πηγαίνω στα meetings ,ειλικρινά είμαι πολύ χαρούμενος για όλα τα παιδιά που συμμετείχαν και έδωσαν τόση ενέργεια.Κάποιους τους γνωρίζω και προσωπικά και χαίρομαι για αυτούς.Συνεχίστε παιδιά και είμαι κι εγώ μαζί σας νοερά.Αφού ξέρω ότι αυτό που κάνουν το κάνουν με πάθος και σε αυτή τη ζωή που ζούμε αν δεν υπάρχει πάθος...
    Τέλος να πω απλά ότι με ενοχλέι όταν βλέπω να μαλώνουμε εδώ μέσα για πράγματα που δεν χρειάζεται.Με ενοχλεί αφάνταστα.Συγνώμη αν σας κούρασα...

    υπάκουο σκυλάκι
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: BDSM Erotica οι απόψεις σας

    Φιλε spectrum εδω χλευαζομαστε μεταξυ μας οι βανιλλες δεν θα μας χλευασουν....?
    Εγω ακουσα και το αλλο απο δυο κοπελες βανιλα ειπαν<<αλαξτε το καναλι.... ολο ξυλο ξυλο και δεσιμο εχει, αυτοι εδω δεν ερωτοτροπουν καθολου οι ανωμαλοι..., μαλλον δεν τους σηκωνετε παμε να φυγουμε>>, οταν πηγα Εγω να δειξω οτι δεν ειναι ετσι, οτι δεν εχει μονο ξυλο το bdsm εχει και ερωτισμο, εχει και χαδια εστω και αγρια, τα ακουσα απο τους νομοθετες... του φορουμ Απολλυον... Ευα......, μηπως επιτελους καποιος πρεπει να πει σε μερικους που την εχουν "δει" σαν νομοθετες και αφεντικα του χωρου, οτι το bdsm δεν ειναι δικια τους ιδιοκτησια φυσικα ουτε και δικια μας, οτι καθενας εχει το δικαιωμα να το εκφραζει με τον δικο του τροπο οπου και να το εκφραζει, και θα πρεπει αυτος ο τροπος να ειναι σεβαστος απο τον καθενα μας?
     
  7. hermis

    hermis Regular Member


    Αυτό ακριβώς νομίζω και εγώ αγαπητέ!!
     
  8. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    Χάρηκα που επιτέλους διάβασα και μια τέτοια ξεκάθαρη και καλοπροαίρετη άποψη. Φυσικά 'περασε' ασχολίαστη...

    Δέν νομίζω ότι σε γνωρίζουμε αλλαθα τα θέλαμε - εάν έχουμε γνωριστεί, τότε συγνώμη, αλλά δέν είμαι καλή με τα ονόματα!
     
  9. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: BDSM Erotica οι απόψεις σας

    Επιτέλους σύντροφε. Το γνωρίζεις πως το κόμμα κρατούσε πάντα κενή τη θέση σου προσδοκώντας την επιστροφή σου.
     
    Last edited: 17 Μαϊου 2008
  10. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: BDSM Erotica οι απόψεις σας

    Ηταν μια απο τις πιο ομορφες εμπειριες της ζωης μου

    Εφτασα την Πεμπτη το βραδυ στην Αθηνα, και μετα απο λιγη ωρα πηγαμε στο ΕΚΕΠ. Κουβαλησαμε πραγματα, στησαμε, συμμαζεψαμε, γελασαμε, και καταληξαμε να φυγουμε γυρω στις 2:30 - 3:00 τα ξημερωματα! Τοτε ηταν ολη η εκθεση σχεδον αδεια. Καποιοι στηνανε, καποιοι ειχαν ηδη στησει, καποιοι ψαχνανε απεγνωσμενα για καφε στο κυλικειο το οποιο ειχε κλεισει. Ηταν ολα καθαρα, χωρις γοπες οι μοκετες, χωρις διαφημιστικα χαρτακια παντου.

    Την Παρασκευη ημουν εκει απο το μεσημερι. Ξυπνησα καπως αργα, λογω της κουρασης του ταξιδιου της προηγουμενης μερας. Μολις εφτασα δεν ηταν κανενας εκει, αλλα ευτυχως βρεθηκε ο Γιωργος και μου εδωσε δουλεια. Ηταν ολα μισοετοιμα, και δεν αντεχα να καθομαι με τα χερια σταυρωμενα. Μετα απο λιγο ομως ηρθε η SM_Art_Lady με τον hermis και οι εργασιες αρχισαν να βρισκουν το ρυθμο τους. Αν θυμαμαι καλα, στις 5:00 ανοιγε η εκθεση για τους δημοσιογραφους και στις 8:00 για το κοινο. Ουτε που καταλαβα πως περασε η ωρα. Με τον AlexisDom και με τον sw καλυψαμε με μαυρο πανι το χωρο γυρω απο το καμαρινι για να ειναι ολα ετοιμα να ξεκινησουν οι παραστασεις. Ηταν ισως η τελευταια σημαντικη λεπτομερεια πριν την εκκινηση. Επισης θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι εκεινη τη μερα ηταν η πρωτη φορα στη ζωη μου που εκανα, εστω για λιγα λεπτα, τον πορτιερη!!! Μετα ηρθαν τα παιδια και πηραν τη θεση μου. Καθησα μαζι τους για να τους δειχνω τους συντελεστες οι οποιοι ειχαν ελευθερη εισοδο στο χωρο. Το χαρηκα παρα πολυ!!!

    Το Σαββατο και την Κυριακη τα πραγματα ειχαν παρει το δρομο τους. Το γρηγορο περπατημα στη διαδρομη καμαρινι - dungeon ηταν βεβαια παντα απαραιτητο. Συμμετειχα ενεργα στο dungeon και δοκιμασα πραγματα που δεν τα ειχα δει στο παρελθον. Θα ηθελα να ευχαριστησω παρα πολυ (αλφαβητικα) τους Avalonia, Panacotta_of_Doom, phoenixxx, Tropical_Storm!!! Εισαστε ιδιαιτερα κατατοπιστικοι ως προς τις λεπτομερειες!!! Εφευγα καθε βραδυ αργα, μετα τις 2:00, αφου ειχαν φυγει ολοι. Μου αρεσε παρα πολυ να βρισκομαι μονος στο χωρο, εκει που ολα ηταν σκορπια και διαλυμενα απο το ξεφαντωμα της μερας. Κερι στο δαπεδο, τσιγαρα στα τασακια, μπουκαλακια με νερο, διαφημιστικα παντου, καφεδες... ολα πεταμενα ολγυρα! Οι μουσικες ειχανε κοπασει και απολαμβανα την ηρεμια της νυχτας με ενα τσιγαρο. Απιστευτη γαληνη!... Καποιες φορες τα φωτα εμειναν ανοιχτα, καποιες τα κλεινανε. Το ιδιο ηταν... Η ηρεμια που η αυλαια επεσε και ολα πηγαν καλα, ηταν η ιδια... Τα συναισθηματα τα ιδια...

    Απο την εκθεση πηρα μερικα sex toys που μου ειχαν παραγγειλει, και ενα μπλουζακι με το συμβολο του BDSM. Για τον εαυτο μου δεν πηρα τιποτα, τιποτα που να εχει καποια χρηματικη αξια. Πηρα μια αφισα, απο αυτες που ειχαν πεσει οταν οι πυλες εκλεισαν το βραδυ της Κυριακης. Μαζι με αυτη πηρα και ολες τις ευχατριστες αναμνησεις που μου εδωσε το τριημερο αυτο.

    Θυμηθηκα μερικους τυπους που με ρωτησαν αν ειμαστε επαγγελματιες και δινουμε παραστασεις... "Ειμαστε ερασιτεχνες", τους απαντουσα, "και το κανουμε γιατι μας αρεσει". Αμεσως μετα τους παρεπεμπα στην SM_Art_Lady για περεταιρω διευκρινησεις. Θυμηθηκα και το μπραβο με το κοστουμι και τον ασυρματο στο αυτι, που με σταματησε στην εισοδο. Εβαλε το χερι του μπροστα μου και περιμενε να του πληρωσω εισητηριο! χαχαχαχα!!! "Ειμαι στη λιστα", του απανταω σοβαρα και με τα ματια μου καρφωμενα στα δικα του. "Απο το cage room... capeaway." Απιστευτο!!! Παραμερισε αμεσως το χερι του και το σωμα του (μου εριχνε 2 κεφαλια και καμια πενηνταρια κιλα) και με αφησε να περασω! "Κοιτα να δεις", λεω, "που το ονομα μου εγινε διαβατηριο..." χαχαχαχαχα!!!

    Τη Δευτερα το πρωι ημουν κομματια απο την κουραση και το ξενυχτι. Ευτυχως δε δουλευα... Αποκλειστικα στην Αθηνα λογω της απεργιας των βυτιοφορων. Αλλα ποιος νοιαζεται? Σημασια εχει οτι καθησα στον καναπε, χωρις να μπορω να κουνηθω, και εφερα ξανα στη σκεψη μου τις υπεροχες αναμνησεις των ημερων που περασαν...

    Μεσα σε ολα αυτα, υπηρξαν και πραγματα τα οποια δε μου αρεσαν, οπως για παραδειγμα αυτα τα 3 που αναφερει παραπανω ο AlexisDom και μερικα ακομη. Δε θα μπω στον κοπο ουτε να τα θυμηθω, ουτε να τα απαριθμησω ολα. Τι σημασια εχει αλλωστε? Ειναι τοσο μικρα μπροστα στα θετικα που αποκομισαμε ολοι οσοι βρεθηκαμε εκει, ειδικα εμεις που συμμετειχαμε στις προετοιμασιες.

    SM_Art_Lady σε ευχαριστω απο τα βαθη τις καρδια μου!!! Αν δεν ησουν εσυ, κανενας απο εμας δε θα ηταν εκει και τιποτε δε θα γινοταν! Το Erotica θα ηταν ενα νημα αναμεσα στα υπολοιπα που μετα απο μερικα posts θα το ετρωγε η αφανεια. Ελπιζω και του χρονου να κανουμε κατι παρομοιο και δυνατοτερο ακομη! Επισης οφειλω ενα μεγαλο ευχαρστω στη madame A που αν δε μου παραχωρουσε το σπιτι της για να κοιμηθω, πολυ δυσκολα θα κατεβαινα στην Αθηνα. Το δωρο που της πηρα μπορει να μην εχει μεγαλη χρηματικη αξια, αλλα για μενα εκφραζει παρα πολλα!



    Πριν κλεισω, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΡΑΦΩ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑΝ ΓΙΑ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ BDSM ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΑΣ ΖΩΗ.

    Δεν εχω ιδεα για το εαν καποιος εβγαλε χρηματα απο αυτη την υποθεση. Κι απ' οτι ακουω και μαθαινω (εντος και εκτος forum), κανεις δεν εβγαλε. Οσοι πηγαμε να βοηθησουμε εκει, πηγαμε για την εμπειρια, γιατι μας αρεσε η ιδεα, με λιγα λογια για την καυλα μας. Κανεις δε μας υποχρεωσε να κανουμε κατι που δε θελουμε, κανεις δε μας εθεσε ωραριο, κανεις δε μας πληρωσε για το χρονο και για τις βενζινες που χασαμε. Προσωπικα, το σπιτι μου απεχει 550 χιλιομετρα απο την εκθεση, και θα τα εκανα με μεγαλη μου ευχαριστηση για να συμμετασχω ενεργα σε ενα παρομοιο γεγονος. Αυτα ολα τα γνωριζα (ολοι τα γνωριζαμε!) απο την αρχη. Με μια λεξη αυτο ονομαζεται "εθελοντισμος".

    Κι εμενα δε μου αρεσε η ιδεα οτι οι επισκεπτες της εκθεσης θα πρεπει να πληρωνουν επιπλεον για να μπουνε στο cage room. Όμως, για να στηθει το dungeon και το cage, εγιναν καποια εξοδα, και αυτα επρεπε με καποιο τροπο να βγουν. Η εκθεση μας παρειχε μονο το χωρο, οχι αυτα που φτιαχτηκαν εκει μεσα.

    Ο υπολογιστης μεσω του οποιου γραφουμε τις δυσπιστιες μας, αν δε γινοταν εμπορικο ειδος, θα βρισκοταν μονο στα εργαστηρια των πανεπιστημιων (οπως στη δεκαετια του '70 και πριν) και δε θα ειχε την εξελιξη που εχει σημερα. Το internet, αν δεν γινοταν εμπορικο ειδος, θα υπηρχε μονο για στρατιωτικη χρηση, και αυτοι που ειναι κατα της εμπορευματοποιησης δε θα ειχαν αυτη τη στιγμη την πολυτελεια να εκφραστουν. Το ιδιο ακριβως και συμβαινει και με το BDSM. Αν μεινει μονο στο κρεβατι μας και δε βγει προς τα εξω, πολλοι που εχουν "παραξενες επιθυμιες" θα νομιζουν οτι ειναι οι μοναδικοι στον κοσμο, και θα ειναι κομπλεξαρισμενοι επειδη δε θα εχουν τη δυνατοτητα να τις εκφρασουν. Νομιζω οτι οι περισσοτεροι απο εμας που ανακαλυψαμε οτι "κατι τρεχει με τον εαυτο μας", αρχικα νομιζαμε οτι "εχουμε καποιο προβλημα" ή οτι "ειναι δυσκολο για καποιον να μας καταλαβει".

    Σε καμια περιπτωση αυτα που συνεβαιναν στο dungeon δεν ειναι ακριβως αυτα που κανουμε στο κρεβατι μας. Στο dungeon (αλλα και στην κεντρικη σκηνη) δωσαμε στον κοσμο μια γευση μονο, με τη μορφη show. Κανενας μας δε δημοσιοποιησε ακριβως τις προσωπικες του στιγμες, οι οποιες γινονται σε μια τελειως διαφορετικη ατμοσφαιρα, με τελειως διαφορετικη μουσικη, τελειως διαφορετικα ατομα, χωρις μασκες, και με διαφορετικα ρουχα (ή χωρις ρουχα). Ειναι οπως οι επιδειξεις πτησεων των πολεμικων αεροσκαφων: Μαζευονται καποιοι πιλοτοι, οι οποιοι ειναι πολυ εξασκημενοι, και συμφωνουν να δωσουν, μεσα απο την εμπειρια τους, στον κοσμο ενα καλο θεαμα. Αυτο δε σημαινει οτι σε ολες τις πραγματικες αερομαχιες ολοι οι πιλοτοι κανουν ακροβατικα.

    Οσοι σκασαν απο τη ζηλια τους που δεν ηταν μερος του πανηγυριου αυτου που στησαμε, τους προσκαλω και τους προκαλω να εξαπολυσουν κι αλλες κακιες! Με αυτες θα μεινουν!!!

     
     
    Last edited: 17 Μαϊου 2008
  11. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    capeaway,

    ήταν χαρά Μας που σε είχαμε κοντά Μας. Ελπίζω να ξαναέρθεις σύντομα!  
     
  12. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: BDSM Erotica οι απόψεις σας

    Η χαρα ηταν δικη μου! Ηδη ειμαι μακρια, εχουν περασει μονο λιγες μερες, και μου λειπετε!!!

     

    Δε βλεπω την ωρα να κατεβω ξανα!