Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM Interiοr Design

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Iwnas, στις 20 Ιανουαρίου 2009.

  1. Jomaru

    Jomaru Guest


    τελειο, ποτε θα με καλεσεις για καφε?  
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Επί αυτού θα ήθελα να σταθώ, όχι σε ό,τι αφορά τη δημιουργία ξεχωριστού χώρου με εξοπλισμό, αλλά στην προσθήκη χρηστικότητας (με κριτήριο τη λειτουργικότητα σε sessions) σε κοινά έπιπλα.

    Με έναν προηγούμενο σύντροφό μου είχαμε ενδιαφερθεί για προσάρτηση γάντζων περιμετρικά στο κάτω μέρος του κρεβατιού, έτσι ώστε να μην είναι ορατοί αλλά ταυτόχτονα να εξυπηρετούν στο δέσιμο. Στα αρνητικά σημεία της κατασκευής συγκαταλέγεται ότι οι γάντζοι γίνονταν αντιληπτοί στην οικιακή βοηθό κατά τη διάρκεια του σκουπίσματος, καθώς στο πέρασμα της σκούπας ακούγονταν μεταλλικοί ήχοι, και βεβαίως ένα σκύψιμο ήταν αρκετό για να διακρίνει κανείς την κατασκευή. Θα μπορούσαν οι γάντζοι (και όχι οι κρίκοι για να ανοίγουν άμεσα αν χρειαστεί) να συνδέονται στη βάση αρσενικών, και θηλυκά να προσαρτώνται ως στελέχη με ούπατ επάνω στο σκελετό του κρεβατού (ή τούμπαλιν) για να συνδέονται και να αποσυνδέονται με ευκολία, για να γίνονται άπαξ οι κόμποι στους γάντζους, και για να μην γίνεται αντιληπτό το σύστημα πρόσδεσης σε τρίτους, ούτε κατά τη διάρκεια της καθαριότητας ούτε σε μία μετακόμιση. (Υπόθέτω ότι αυτό μπορεί να γίνει και σε οποιοδήποτε άλλο έπιπλο.)

    Επίσης είχα δει κάπου ένα γλυπτό έργο τέχνης το οποίο έμοιαζε με καλούπι ακριβώς για τη στάση γονατίσματος που υιοθετεί κανείς για να χρηστιμεύει υποπόδιο. Ή τουλάχιστον εμένα αυτό μου φάνηκε. Βεβαίως ήταν ξύλινο το γλυπτό, συνεπώς σε καμία περίπτωση δεν θα εξυπηρετούσε, αλλά αν υπήρχε η δυνατότητα να δημιουργηθούν "καλούπια" σε άλλα περισσότερο φιλικά στις αρθρώσεις υλικά, και εξίσου όμορφα από μόνα τους, θα είχα αγοράσει ένα.

    Ανεξαρτήτως ειδικών κατασκευών, ένας θρόνος για τις υπερφίαλες Mistresses θα ήταν χρήσιμος και όμορφος. Τροχήλατος κατά προτίμηση για να τον παίρνουν μαζί από την τραπεζαρία ως το σαλόνι. Και ένα εξαιρετικά παχύ χαλάκι για τους υποτακτικούς τους.  

    Πέρα από όλα τα παραπάνω, ο εξοπλισμός που χρησιμοποιεί κάθε ζευγάρι είναι ανάλογος των αναγκών του, άρα με βεβαιότητα δεν μπορείς να εξασφαλίσεις αυτή την ιδιαίτερη χρηστικότητα που επιθυμείς σε κάποια έπιπλα αν δεν γνωρίζεις εκ των προτέρων σε τί θα πρέπει να εξυπηρετήσουν. Είναι πιο εύκολο να εξοπλίσεις ένα dungeon ακολουθώντας την πεπατημένη, και πιο δύσκολο να συγκεράσεις τον εξοπλισμό για sessions με τη γενικότερη αισθητική που θέλουν δύο άνθρωποι να διέπει το χώρο στον οποίο ζουν, χωρίς ταυτόχρονα να εμποδίσεις άλλες δραστηριότητές τους στο χώρο αυτό.
     
  3. ariadni

    ariadni Regular Member

    Καθότι φετιχίστρια, έχω φανταστεί ακριβώς το πώς θα ήθελα να είναι το εσωτερικό ενός ιατρείου εμπλουτισμένου με bdsm στοιχεία βεβαίως βεβαίως. Φυσικά κάποια κομμάτια του ακόμη πρέπει να τα δουλέψω....μόλις καταλήξω οριστικά και γι' αυτά, θα το σχεδιάσω σε χαρτί για να έχω να το κοιτάζω και να οραματίζομαι.
    Χμ, ο καθένας με την ανωμαλία του