Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM vs. vanilla στην πράξη

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 4 Οκτωβρίου 2006.

  1. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

     
    μακάριοι οι πτωχοι τω πνεύματι θές να πεις!!

    οι αγνώμονες είναι άάλλοι ! και εξακολουθώ να λέω άάάλλο και γω αλλα δεν πειράζει  

    πάντως ας μην κάνουμε 'ηχηρές δηλώσεις' !! dear , προς πάσα κατεύθυνση αυτό!
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Πέρασα κατά καιρούς από διάφορες φάσεις, αλλά επιθυμία για βανίλλα σεξ θα είμαι ειλικρινής ακόμη και στις πιο πεινασμένες μου σεξουαλικά περιόδους δεν είχα σαν επιθυμία.

    Πολύ προτού ανακαλύψω καν το bdsm είχα αποφασίσει πως αν το σεξ ήταν αυτό που είχα μέχρι τότε δοκιμάσει, με όλα τα kinky κ.τ.λ. τότε άνετα προτιμούσα τον αυνανισμό.
    Χρόνια δοκίμαζα το ένα το άλλο, διαφορετικούς συντρόφους, διαφορετικά φύλα...απλά ΔΕΝ.

    Πως μπορώ λοιπόν τώρα που όχι απλά δεν επιθυμώ βανίλλα σεξ επειδή δεν με γεμίζει και δεν ξέρω τι άλλο υπάρχει, αλλά τώρα που χάρη Στον Μοναδικό και Υπέροχο μου Αφέντη έχω ολοκληρωθεί σαν γυναίκα και σαν ύπαρξη, χάρη σ Εκείνον έχω ανοίξει μέσα μου πόρτες που δεν ήξερα πως υπάρχουν, βίωσα αισθήσεις που θεωρούσα ανύπαρκτες, βούλιαξα στην κόλαση μου και βρέθηκα στον παράδεισο Του.
    Πως μπορώ να θεωρήσω μετά από αυτή την συνταρακτική εμπειρία που μου Χάρισε να μπορώ να διανοηθώ έστω και σαν πιθανότητα μια βανίλλα σχέση? Και για ποιο λόγο να κάνω κάτι τέτοιο?

    Αν Ο Κύριος μου με Έδιωχνε, δεν θα ήθελα να ζήσω, πόσο μάλλον να διανοηθώ μια επιστροφή σε όλα όσα ζούσα πριν απ Αυτόν και ποτέ δεν με έκαναν ευτυχισμένη.
    Τα πάντα ακόμη και η ερωτική μου επιθυμία δεν μπορεί να λειτουργήσει και πέφτει σε ένα είδος χειμέριας νάρκης, αν Αυτός δεν Υπάρχει να την Ορίζει και να την Κατευθύνει και να την Διυλίζει μέσα απ΄ Αυτόν και τον Έλεγχο Του.

    Προσωπικά αυτό είναι κάτι που ούτε το έχω στο νου μου και αποκλείω την πιθανότητα ο δρόμος που έχω επιλέξει να έχει γυρισμό.

    Υ.Γ. Συγνώμη αν ακούστηκε σαν «ηχηρή δήλωση» αλλά αυτό νιώθω, ακριβώς έτσι το νιώθω και δεν μπορώ να κρύψω την αλήθεια της ψυχής μου.
     
  3. gaby

    gaby Guest

    οπότε έκλεισε το θέμα δεν υπάρχει λόγος να τοποθετηθώ ξανά σ αυτό το νήμα και να νιώσω σαν άταχτο κατσικάκι έτσι δεν είναι;   να σαι καλά lara[E-p] <χ>

    παρόλα αυτά...

    νομίζω ότι όλα εξαρτιώνται από το αν κάποιος στην ψυχή του έχει ανάγκη "να απολαμβάνει και όσο αντέξει" - τότε όλα παίζουν - ή "να πάει ευχαριστημένος" - οπότε το θέμα είναι πράγματι να επιλέξει μία κατάσταση (στην προκειμένη σκλάβου και δη σπασμένου σκλάβου) που να τον ικανοποιεί ψυχικά και σε βάθος (χρόνου) και να παραμείνει σε αυτήν ακόμα και σε στιγμές πολύ χαλεπές ή σε στιγμές πολύ πολύ προκλητικές και υποσχετικές (μη σκλαβίσιων) ηδονών.
     
  4. adelina

    adelina Regular Member

    δεν νομιζω να υπαρχει καποια που να μην εχει σε δυσκολες στιγμες ξεφωνισει -μεσα της- γιατι βασανιζομαι ετσι να βρω ενα καλο παιδι να εχω μια ηρεμη ισοτιμη σχεση να παψω να βασανιζομαι και να ποναω και να υποφερω ολο αυτο το σπασιμο.

    αλλα τετοιες στιγμες και τετοια ξεσπασματα περνανε κι εκεινο που παραμενει ειναι η ουσιαστικη βαθια αναγκη για υποταγη.

    αν καποια μπορει να ειναι ευτυχισμενη μεσα σε vanilla σχεση δεν βλεπω να υπαρχει καποιο λαθος σ αυτο. απλα καποιες δεν μπορουν.
     
  5. theSainOne

    theSainOne Regular Member

    Dream master
    Το πιο ειληκρινες ποστ που εχο διαβαει φετος. γενικα

    Μετρησε.
     
  6. extreme32

    extreme32 Regular Member

    εχω γνωρησει σκλαβα η οποία στην συνεχεια εγινε αφεντρα και στην συνεχεια βανιλα. μαλλον στην αρχη ήταν σκλαβα και το γύρισε σε switch. θελω να πω οτι καταλαβε οτι στον ερωτα δεν της ταιριαζουν οι ταμπελες και απολαμβανει σε καθε κατασταση αυτο που της δίνεται. (Και μιλαμε για πολυ αφεντρα. με τα ετσι της και τα αλλιως της.) Οπότε νομιζω οτι μπορει να συμβει.
     
  7. thanasis

    thanasis Contributor

    Μπρρρρρ....   
     
  8. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    τελειως βανιλλα
    που θα την επιαναν τα κλαμματα
    με το πρωτο χαστουκακι
    ειναι πακετο περιπτωση...

    φαντασου τωρα
    να ακουει και χατζηγιαννη!!!
     
     
  9. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    χμ... κοιτα να δεις που αυτο καπου το εχω ξαναδει...   
     
  10. thanasis

    thanasis Contributor

         

    Η απόλυτη διαστροφή...
     
  11. Geisha

    Geisha Regular Member

    Απάντηση: BDSM vs. vanilla στην πράξη


    ~Δεν με θεωρώ ιδιαιτέρως ικανή σε αναλύσεις, αλλά θα μιλήσω από προσωπική εμπειρία..

    Ελλείψει σταθερότητας και σιγουριάς στην σχέση που είχα με Κυριαρχικό επι συναπτά έτη,
    (οι λόγοι πολλοί και ίσως αδύνατον να αποτυπωθούν μέσα σε λίγες γραμμές)
    αυτόματα και για λόγους αυτοπροστασίας και άμυνας, όταν αλληλοαποδεσμευτήκαμε,
    έκανα vanilla σχέση, στην οποία είμαι μέχρι και σήμερα, έναν χρόνο μετά.


    Vanilla-καραvanilla δηλαδή, μηδέν στοιχεία bdsm..

    Σαφώς και βλέπω πως είναι λάθος, διότι μου λείπει η ελευθερία που είχα στα δεσμά της υποταγής.

    Σαφώς και έχουμε πρόβλημα, όταν περιμένω γυμνή και γονατιστή
    στη πόρτα όταν γυρνάει και όταν με βλέπει μου λέει:
    "έλα τώρα χαζομάρες θα έρθει η μάνα μου να μας φέρει το σπανακόριζο σε 5 λεπτά"  


    Γίνεται λοιπόν μια ~υπό~ να κάνει vanilla σχέση.
    Τώρα κατα πόσον ... ισχέση θα είναι αυτή.. αυτό είναι άλλο θέμα..
     
  12. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: BDSM vs. vanilla στην πράξη