Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM vs. vanilla στην πράξη

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 4 Οκτωβρίου 2006.

  1. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Ειδατε;
    Τι δράματα ζούμε...
     
  3. iolanda

    iolanda Contributor

    Αυτό που καταλαβαίνω πως εννοεί η @gaby_m , είναι πως η ίδια η ανάγκη της σκλάβας να ανήκει, δεν την αφήνει να απομακρυνθεί για πολύ.
     
  4. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    εγώ αυτό που κατάλαβα πως εννοεί είναι πως ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει και μάλιστα με δογματική ρητορική του τύπου "δεν υπάρχει περίπτωση" και χρήση τετελεσμένου μέλλοντα
     
  5. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Κρίνω και θα κρίνω εξ ιδίων. Διότι αυτό κατ' εμέ, είναι το πιο έντιμο πράγμα που μπορώ να κάνω σε ένα BDSM φόρουμ και διότι έχω μάθει να μιλάω για πράγματα που γνωρίζω πώς λειτούργησαν, με ποιες προϋποθέσεις και ποιους περιορισμούς. Ως εκεί. Τα αλλότρια είναι δικό τους θέμα τι θα κάνουν. Θέλουν να ακούσουν τα ίδια τα δικά μου και να αντλήσουν από αυτά; Χαρά μου. Θέλουν να συμπεράνουν τα δικά τους και ας είναι τύπου "ο καλός ο μύλος"; Δεν θα τους υπαγορεύσω πώς να σκέπτονται. Θέλουν να πιάσουν το κεφάλι στα δύο χέρια και να τρίβουν τους κροτάφους απεγνωσμένα επειδή κάποιος άλλος είναι ευτυχισμένος; Μπορούν και αυτό να το κάνουν. Αλλά εμένα θα μου επιτρέψουν να επικοινωνώ την αλήθεια μου όπως κρίνω, όπως επιθυμώ και όπως νομίζω.

    Ουδόλως. Δεν αναφέρθηκα στην δική μου εσωτερική πραγματικότητα. Αναφέρθηκα στην εξωτερική πραγματικότητα, στην Ελλάδα, 2006 - 2020.
     
  6. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Οι υποτακτικές και οι σκλάβες είναι σπάνια πτηνά (πάντα σε σύγκριση με τις βανίλα). Επομένως, δε μένουν εκτός "κλουβιού" για πολύ καιρό, εκτός αν οι ίδιες το επιλέξουν.
    Παρ' όλα αυτά οι σεξουαλικές ανάγκες είναι πιεστικές και, αν σφίξουν πολύ οι ορμόνες τη θηλιά, μπορούν να ξεχαρμανιάσουν με κάποιον ανύποπτο perv.
    Για σχέση δεν το βλέπω. Πιό καλή η μοναξιά...
     
  7. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    θα σου συνιστούσα λοιπόν να μη φέρεις σαν τη μοναδική αλήθεια τα "κατ' εσέ", την "αλήθεια σου" και τη "δική σου πραγματικότητα"... γιατί αυτό έκανες και στην τελική ποιά νομίζεις ότι είσαι και κρίνεις εξ ιδίων;
     
  8. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Συνέχισέ το μόνη σου, δεν με αγγίζουν και δεν ασχολούμαι με προσωπικές επιθέσεις και ούτε συστάσεις έχω λόγο να κάνω.
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Περισσότερες από μία σκλάβες, "παλιάς γενιάς", μου έχουν εκμυστηρευτεί πως έχει περάσει αρκετές φορές από το μυαλό τους να περάσουν μια βελόνα του πλεξίματος από το ένα αυτί του Αφέντη τους στο άλλο την ώρα που κοιμάται χωρίς να πάψουν στο ελάχιστο να είναι και να φέροντα ως σκλάβες.
     
  10. iolanda

    iolanda Contributor

     

    Δεν μπορώ να πω ότι το ένιωσα ποτέ αυτό.
    Ίσως να οφείλεται στο μικρό διάστημα που έτυχα εκπαίδευση σκλάβας.
    Θυμό είχα νιώσει σε πολύ μικρό βαθμό, όχι ικανό για τέτοιες φαντασιώσεις  
    Αυτό που βίωνα συχνά ήταν έντονη λύπη, λόγο των εσωτερικών μου συγκρούσεων.
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Υπομονή <×>
     
  12. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    κακώς το αξιολόγησες σαν προσωπική επίθεση... τα ίδια θα έλεγα στον οποιοδήποτε που φέρει τη δική του αλήθεια ως θέσφατο...

    το ότι εσύ μπορεί να έβγαλες το κολάρο τη μία μέρα και την άλλη μέρα να έβαλες άλλο κολάρο δε σημαίνει ότι όσες δεν το έκαναν δεν είναι σκλάβες... να προσέχουμε και τι λέμε δηλαδή