Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSMer ή δικαιολογία του Vanilla

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Dapom, στις 18 Απριλίου 2015.

  1. brenda

    brenda FU very much

  2. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    εμενα μου βγαζει γουτσου γουτζου 
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν είναι άβατο, δυστυχώς, δεν ''ασπάζομαι'' κατά γράμμα σε αυτά που κατέθεσε η Syrah,στο πόστ της, σε πολλά όμως +φωνώ. Ναι, πιστεύω ότι είναι χώρος για λίγους και Εκλεκτούς, αυτή την άποψη έχω. Έγραψες κάτι, απάντησα, τελείωσε.

    P.s: Όμοιος ομοίω αεί πελάζει. Punkte από μένα, danke : )
     
  4. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    punkte;ωραια ειναι για λιγους και εκλεκτους σεβαστη η γνωμη σου.δεν μας λες ομως ποιοι θα αποφασιζουν ποιος ειναι εκλεκτος και καλοδεχουμενος;
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Η Madeleine κοιτάει αλλά δεν αγγίζει.. μη την μπλέκετε παρακαλώ. Punkte= Τελεία.
     
  6. Elune

    Elune Priceless

    @brenda

    Θεία, μην φοβάσαι θα σε τρέξω στους καλύτερους γιατρούς.

    Στο ΙΕΚ εσύ θα διδάσκεις το topping from the bottom και τις παρενέργειες του; Μια και είχες ανοίξει τέτοιο θέμα από ότι θυμάμαι.

    Για τις απαντήσεις που ζητάς, προφανώς για εντυπωσιασμό, θα τις λάβεις κατ' ιδίαν όταν θα μου λες κάποιο από τα παραμύθια που ξέρεις μπροστά στο τζάκι.

    Όσο για το ποια είναι η άποψη μου, τότε σε παραπέμπω στις δύο απαντήσεις της Μάντυ που παρέθεσα πιο πάνω. Είτε σ' αρέσουν είτε όχι, αυτό πιστεύω.
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Η υποκειμενικότητα έχει και αυτή τους κανόνες της και τα όριά της  

    Έτσι είναι αν έτσι νομίζετε, αρκεί να καταλαβαίνετε πολύ καλά τα κίνητρά σας όμως  )))))

    Ενδεχομένως. Πάντα εδώ κανείς βρίσκει αυτό που πραγματικά ψάχνει, πάντως και όχι αυτό που ο ίδιος ισχυρίζεται οπτι αναζητά. Η BDSM γνησιότητα φρονημάτων δεν παίζει ρόλο σε αυτό, το τάλαντο να βρίσκει κάποιος αυτό που θέλει μετράει  

    Μπορεί ο καθένας να εκφράζει την απογοήτευσή του όπως καταλαβαίνει. Δεν είναι ντροπή.

    Με το μάτι, αρκεί η ικανότητα ανάγνωσης.

    Όσον αφορά την επιθυμία και την σεξουαλικότητα δεν μας φτιάχνουν οι απόψεις μας. Μερικές φορές μπορεί να μην υπάρχει εμφανής διαφορά, άλλες υπάρχει.

    Άρα απαντάτε ο ίδιος στο κύριο ερώτημά σας: BDSM χωρίς κανόνες δεν γίνεται, τελικά, επειδή "η κόλασή μας είναι οι άλλοι" κάνω λάθος;

    Και αφού θέλετε, οι συζητητές του νήματος, παραθέσεις του εδώ συζητητήριου, λάβετε  
    Ντριμ, ότι βδσμ κάνουν όσοι δεν μπορούν να το αποφύγουν και
    Ντολμανσέ, σε αυτά τα νήματα που υποστήριζε ότι βδσμ=βανίλλα και περιέγραφε την ηθογραφία του χώρου αναλόγως.

     
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Είναι ανήκεστος η βλάβη μου μικρό μου, μην ξοδεύεσαι άσκοπα, όταν με το καλό αποκτήσεις και δική σου άποψη, θα μας την πεις φαντάζομαι.... 

    ΥΓ Τον πιθανολογούμενο από σένα εντυπωσιασμό, μπορεί ο καθένας να τον κρίνει για όλους/ες, μη νομίζεις, αμοιβάδα-αμοιβάδα, μέχρι κι εγώ το κατάλαβα.... 
     
  9. Elune

    Elune Priceless

    @brenda

    Θεία, πολύ κόπτεσαι τελευταία τι κάνω εγώ με την @Madeleine Rk και κατά πόσο ταιριάζουν οι απόψεις μας.

    Αφενώς να σου πω ότι αν δεν ταιριάζαμε δεν θα συμπεθεριάζαμε και αφετέρου θα σου πρότεινα να ασχοληθείς και με τίποτα άλλο πέρα από τούτο δω το ηλεκτρονικό καφενείο.

    Υπάρχουν και άλλα ωραία πράγματα να κάνεις, αν και πιθανότατα οι παρενέργειες του topping from the bottom, στο οποίο έκανες διατριβή, σε έκαναν να σιχαθείς το bdsm.

    Τέλος, ότι και να πεις δεν θα σου ξαναπαντήσω πάνω στο συγκεκριμένο θέμα, γιατί θεωρώ ότι είναι χάσιμο χρόνου.  
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Τι ευτυχία....   
     
  11. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    η Madeleine πεταει και μετα τραβαει την ουρα της.ειναι και αυτος ενας τροπος !punkte-τελειες punkt-τελεια
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor