Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsmer γεννιέσαι η γίνεσαι ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος peonidas, στις 9 Αυγούστου 2020.

  1. peonidas

    peonidas New Member

    κινκυ , ανώμαλος, διεστραμμένος, έκφυλος, όπως νιώθει ή θέλει ο καθε ένας.
    σε κάνουν οι εμπειρίες σου? οι ανάγκες σου που αυξάνονται με τον καιρό?
    οτι δεν ικανοποιείσαι πλέον εύκολα και ζητάς κάτι ποιο έντονο?
    Ή ετσι γεννήθηκες? το μυαλό σου ζητάει και έχει ανάγκη ψυχολογική υποταγή ή κυριαρχία?
    έχει βιολογική ανάγκη τον πόνο ή τον εξευτελισμό?

    γνώμες? προσωπικές απόψεις?
     
  2. Kitten

    Kitten We monsters are necessary to nature also.

    Γνώμη μου, γεννιέσαι και τα ξέρεις πολύ νωρίς, και μπορεί να λειτουργεί στην φαντασια σου προτού αποκτήσεις εμπειρίες. Είναι όλες σου οι επιθυμίες. Αν ειναι βιολογικη ανάγκη δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά πιστεύω ότι είναι του μυαλού, ίσως αφού νιώσεις τον πόνο και μετά να γίνει. Ίσως να υπάρχουν άτομα που να έγιναν μετά, προσωπικά πιστεύω το έχεις μέσα σου απο πριν
     
  3. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Εγώ πάλι γεννήθηκα καστανόξανθη με κυπαρίσσι μάτι αλλά στην πορεία χάλασα κι έγιναν όλα κάστανα.

    Oh well, ας κερδίσουμε και κάτι, όχι για όλα να φταίει το ρημαδοσύμπαν.
     
  4. peonidas

    peonidas New Member

    Σίγουρα οι ορμόνες βαράνε λίγο διαφορετικά σε μερικούς ανθρώπους.
    Αλλά δεν πιστεύεις οτι με τον καιρό με τις εμπειρίες γίνεσαι πιο απαιτητική;
    Έχεις ανάγκη για περισσότερακαι δεν καλύπτεται εύκολα; γίνεσαι πιο αχόρταγος;
     
  5. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Η γνώμη μου είναι ότι γίνεσαι, με τον καιρό οι ανάγκες των ανθρώπων αλλάζουν, κάποιοι λοιπόν, καλύπτουν τις ανάγκες τους αυτές μέσω bdsm
     
  6. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Υπάρχουν κι άλλα status πλην του dom.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν είμαστε ούτε αποκλειστικά έρμαια του γενετικού μας κώδικα ούτε όμως ανεξάρτητοι από αυτόν. Για να το θέσω με αναλογία γεννιόμαστε με ένα hardware και ένα firmware. Το software αναπτύσσεται από την αλληλεπίδρασή μας με το περιβάλλον, τώρα σε ποιο βαθμό το software περιορίζεται από το hardware/firmware είναι κάτι που δεν το γνωρίζω αλλά είμαι της απόψεως ότι το περιβάλλον/εμπειρίες παίζουν τον καθοριστικό ρόλο.
     
  8. peonidas

    peonidas New Member

    και εγω καπως έτσι το βλέπω.
    η απορία μου ειναι είσαι ποτέ ικανοποιημένος πλήρως? η πάντα αναζητάς περισσότερα είσαι αχόρταγος και υπάρχουν μεγάλες και ανεκπλήρωτες επιθυμίες, και ας έχεις κάνει άπειρα πράγματα?
     
  9. Kitten

    Kitten We monsters are necessary to nature also.

    Ναι πιθανόν να θες να κανεις περισσότερα και να ζητάς πιο πολλά κάποιοι μπορεί να γίνουν με τον εαυτό τους και αλλοι με το άτομο που θα ναι μαζί. Ίσως και μια υποτακτική ζητώντας περισσότερα να γίνει σκλάβα εξαρτάται απο τον καθενα μπορεί να εχει και άλλους που να μην θέλουν κατι περισσότερο
     
  10. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Κατά παράδοση πρώτα γίνεσαι και μετά γεννιέσαι.
    Εκείνο που μπορεί να περιπλέξει ουσιαστικά τα πράγματα, σε βάθος χρόνου τουλάχιστον, είναι οι μέδουσες.
     
  11. Αφενός, bdsmer, κινκυ, ανώμαλος, δεν ταυτίζονται. Αφετέρου, μετά το γονίδιο της ομοφυλοφιλίας, της στρεητοσύνης κλπ βγήκε και μπιντιεσεμογονίδιο;  
     
  12. peonidas

    peonidas New Member

    bdsmer kai kinky δεν ταυτίζονται ειπες? σωστα?
    κινκυ , ανώμαλος, διεστραμμένος, έκφυλος, όπως νιώθει ή θέλει ο καθε ένας το τόνισα,
    μην μπερδεύεις γονίδια με βιολογική η ψυχολογική ανάγκη.
    τα γονίδια συνήθως βοηθάνε για να βγεις με μεγαλα βυζια η μεγαλη μυτη