Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bitch: επίθεση, άμυνα ή κάτι άλλο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 14 Αυγούστου 2008.

  1. Atroce_Libertina

    Atroce_Libertina Regular Member

    Ανεξαρτήτως της προσωπικής μου απόψεως επί του bitching, για ποιο λόγο θα πρέπει, απαραιτήτως τουλάχιστον, η συμπεριφορά μιας ή ενός bitch να εκδηλώνεται επιτηδευμένα, υποκρύπτοντας, οπωσδήποτε, δυστυχία, μοναξιά, ανασφάλεια, απωθημένα κλπ ?

    Αποκλείεται, ως εκ τούτου, μια bitchy συμπεριφορά, να καταδεικνύει στο σύνολό τους εντελώς αντίθετα, των ανωτέρω, στοιχεία προσωπικότητας και δη, έστω σε υπερβάλλοντα βαθμό, επίγνωση δυνάμεων και ικανοτήτων, αντίληψη των κεκτημένων, αυτοπεποίθηση, αυτοεκτίμηση, ανυπαρξία απωθημένων και πληρότητα προσωπική ?
     
    Last edited: 5 Σεπτεμβρίου 2008
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Τρεις ρητορικές ερωτήσεις προς απάντησή σου;

    α) Θεωρείς πως άνθρωπος, του οποίου η έπαρση έχει ηθικό έρεισμα, επιτρέπει εαυτόν συμπεριφορά που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί από οποιονδήποτε νοήμονα ως bitchy;

    β) Αν διακατέχεται από τις αρετές που προανέφερες, κρίνεις ως πιθανό το ενδεχόμενο ένας καλλιεργημένος άνθρωπος να μην είναι πεπεισμένος αναφορικά με την αισθητική (αν όχι και χρηστική) αξία της ευγένειας;

    γ) Είναι δυνατόν η ασχήμια μιας ανάρμοστης συμπεριφοράς να προκύπτει από ένα όμορφο μυαλό;
     
  3. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    στην καθημερινοτιτα η πανω στην ερωτικη πραξη??
     
  4. muscle4master

    muscle4master Regular Member

    Φυσιολογικές απορίες ατόμου που δεν έχει γνωρίσει ποτέ καλλιεργημένους ανθρώπους.
     
  5. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Bitch: επίθεση, άμυνα ή κάτι άλλο;

    Αμαν βρε πουλακι μου. Και γκομενο να σου ειχε φαει, ετσι δεν θα εκανες.
     
  6. muscle4master

    muscle4master Regular Member

    Αυτό θα ήταν φύσει αδύνατον!
     
  7. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Re: Απάντηση: Bitch: επίθεση, άμυνα ή κάτι άλλο;

    Τουλάχιστον το κάνει αυτήν την φορά στο σωστό thread.

    @ muscle4master: Ο στόχος της εισόδου σου στο forum είναι η εκτόνωση της ερειστικότητάς σου;
     
  8. muscle4master

    muscle4master Regular Member

    Όταν λες "ερειστικότητα", πού ερείδεσαι;
     
  9. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Αναφέρομαι στην στάση σου, που αποτέλεσμα (ενδεχομένως και στόχο) έχει μόνο τον θόρυβο. Σου ζητώ να διαλέγεσαι, όχι να γίνεσαι διαρκώς δεικτικός, ενίοτε και προσβλητικός/ απαξιωτικός.
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Bitch: επίθεση, άμυνα ή κάτι άλλο;

    L_Strike o muscle4master είναι πεπεισμένος ότι ονομάζομαι Φαίδρα, χρήστρια με την οποία πιθανολογώ ότι έχει προσωπικές διαφορές. Τουλάχιστον εγώ δεν είχα στο παρελθόν κάποια επικοινωνία μαζί του. Ως εκ τούτου θεωρώ πως μάλλον σε αυτή την παρεξήγηση οφείλεται η όποια συμπεριφορά του. Συνεπώς καθώς δεν απευθύνεται επί της ουσίας σε εμένα αλλά σε άλλη γυναίκα από παραδρομή, δεν με ενοχλούν τα σχόλιά του.

    Θα ήθελα όμως, αν αυτό είναι εφικτό, να αποσύρει το ψευδώνυμό μου από την υπογραφή του, καθώς όπως εξήγησα νωρίτερα δεν γνωρίζω τον εν λόγω χρήστη, ούτε συνδέομαι μαζί του καθ' οποιονδήποτε τρόπο που να εξηγεί την αναφορά του ψευδωνύμου μου.

    Η προηγούμενη παράγραφος απευθύνεται σε όλους τους Moderators.
     
  11. Atroce_Libertina

    Atroce_Libertina Regular Member


    Αναγνωρίζοντας τη βασιμότητα των ρητορικών ερωτημάτων σου αγαπημένη μου Syrah, επανέρχομαι διερωτώμενη :

    Συμπερασματικά και συμπληρωματικά, σε συνδυασμό προς τα ανωτέρω ερωτήματά μου, αποκλείεται μια bitchy συμπεριφορά να συνιστά αποκλειστικά και μόνο την εξωτερίκευση μιας προσωπικότητας πλήρως απενοχοποιημένης, απελευθερωμένης και αποστασιοποιημένης από την καταπίεση των συναισθημάτων τα οποία γεννά μια δήθεν, κατά κόσμον, «καθώς πρέπει συμπεριφορά» απέναντι στους τρίτους ?

    Μήπως, εν τέλει, ο πάσχων από ανασφάλειες, απωθημένα και λοιπά κακά του κόσμου, τυγχάνει ο/η εκάστοτε «ευγενής», πασχίζων επί των μαθημάτων θάρρους του Λαζόπουλου και όχι ο/η κατά τα άλλα «απρεπής» και «κατακριτέος/α» bitch ?

    Εν κατακλείδι, συνειδητοποιήσατε ποτέ να γίνεται τόσος λόγος για τους «ευγενείς» όσο για τους/τις bitches ? Μήπως τελικά οι δεύτεροι/ες «εξιτάρουν» περισσότερο ?
     
  12. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Bitch: επίθεση, άμυνα ή κάτι άλλο;

    Σιγουρα. Πιστευω οτι εχει καλο γουστο.