Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Brat στο BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Janine, στις 27 Φεβρουαρίου 2015.

  1. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ωραια μαθαινουμε και ξενες γλωσσες      
     
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    bobby de niro???      
     
  3. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    @Elune , εγώ είμαι χαζός και αναίσθητος, εσείς είστε ευχαριστημένος με αυτό;

    @Madeleine Rk , τιμή μου να βγάζετε τη βεντάλια σας εξαιτιάς της ταπεινότητάς μου.

    Γενικότερα, μέσα στη βλακεία μου, πάντοτε πίστευα ότι ο δείκτης σοβαρότητας ενός εκάστου δεν είναι τόσο το τι συζητάει, όσο το ποιον επιλέγει για συνομιλητή του. Επειδή λοιπόν σ' αυτήν την πόρτα που βροντάτε ψωμί δεν έχει, σύρετε λίγο πιο κάτω. Θα βρείτε σίγουρα.

    Εμμένω, καλό σας βράδυ.
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Еlune: γενικεύετε επικίνδυνα για πράγματα για τα οποία εμφανώς δεν έχετε ιδέα και είστε επίσης εμφανώς πολωμένος. Παρακαλώ προσέξτε τις εκφράσεις σας χωρίς αξιακές κρίσεις για τους άλλους.

    @no_Taboo: Η διαχείριση διαθέτει στοιχεία που απορρίπτουν το ισχυρισμό σας περί διπλού λογαριασμού. Παρακαλώ να τον αποσύρετε.
     
    Last edited: 11 Μαρτίου 2015
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @no_Taboo

    α
    ο
    υ
    α

    Θ αρχίσω τα ρομαντικά γαμωσταυρίδια. Τιμής ένεκεν.
    SoRRy To Tell You, boy.
     
  6. Elune

    Elune Priceless

    Αγαπητέ κύριε @MasterJp. Όταν συμπεριφερόμαστε στους ανθρώπους όπως αυτοί είναι, τους κάνουμε χειρότερους. Όταν τους συμπεριφερόμαστε όπως θα μπορούσαν να είναι, τους βοηθούμε να γίνουν αυτό που είναι ικανοί να γίνουν.
     
  7. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Elune: "Είναι άτοπο να παραπονιέσαι για το χιόνι που σκεπάζει τον κήπο του γείτονα όταν ή σκεπή σου έχει πέσει από το βάρος του χιονιού" Κινεζική παροιμία.

    Εδώ μέσα μπορείτε να συμπεριφέρεστε στις απόψεις των συνομιλητών σας όσο σκληρά θέλετε. Γενικές αξιακές κρίσεις όμως που αφορούν άλλα μελη, όπως αυτή που υπογράμμισα, θα πηγαίνουν αυτόματα εκεί που τους αρμόζει. Στον κάλαθο των αχρήστων.

    p.s. Σας χάρισα την αξιακή κρίση για τις πόρνες, που δεν είδα να αποδεικνύετε στο νήμα που ανοίξατε. Λάθος μου. Ακολουθώντας την προτροπή σας δεν θα επαναληφθεί.
     
  8. Elune

    Elune Priceless

    @MasterJp Αυτή τη στιγμή κάνετε ακριβώς το ίδιο, καθότι αναφέρεστε επί προσωπικού. Και βάζετε στη συζήτηση νήμα που δεν αφορά το συγκεκριμένο. Εχω δίκιο ναι ή όχι;
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Elune: Το σχόλιο μου ήταν η θέση μου ως μέλος της διαχείρισης, οπότε όχι. Πέραν του ότι δεν υπήρξε καμία αναφορά επί προσωπικού περισσότερο από ότι το ποστ ήταν δικό σας προσωπικά.
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Εννοείτε ότι αντιβαίνει τους κανονισμούς του φόρουμ; Κι αν ναι, θα μπορούσατε να γίνετε πιο επεξηγηματικός πού διακρίνεται κάτι τέτοιο;
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @dark explorer : Αν ερωτάτε αν ο κανονισμός του φόρουμ απαγορεύει νήματα για τις πόρνες η απάντηση είναι σαφώς όχι.
     
  12. Elune

    Elune Priceless

    Μετά από συζήτηση με τον διαχειριστή @MasterJp, υπήρξε αποσαφήνιση σχετικά με το ποιο από όλα τα λεγόμενά μου κρίθηκε ως «αξιακή κρίση».

    «Αντίθετα, όσες ανήκουν στην αγαπημένη σου κατηγορία, κάτω απ’ αυτό το χαλαρό παρουσιαστικό που έχουν, κρύβεται μια τρομακτική έλλειψη χαρακτήρα».

    Προφανώς και δεν υπάρχει γενίκευση ή είναι κάτι δεδομένο. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και κανείς δεν είναι ίδιος, όπως έχω υποστηρίξει πολλάκις και σ' αυτό το νήμα και σε πολλά άλλα. Αυτό που εννοούσα είναι ότι οι brat δεν φοβούνται να δείξουν τον ατίθασο χαρακτήρα τους, ενώ οι υποτακτικές είναι πιο δύσκολο να φερθούν "ανάγωγα" απέναντι στον Κυρίαρχό τους.

    Αν η παραπάνω φράση, δημιούργησε με τη συγκεκριμένη διατύπωση παρερμηνείες, τότε η ορθή επανάληψη ελπίζω να τις σβήσει.