Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Brat στο BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Janine, στις 27 Φεβρουαρίου 2015.

  1. Janine

    Janine Regular Member

    Βαρώνε έχεις δίκιο κι αναδιατυπώνω, λυπάμαι, δε, αν υπονόησα ότι μόνο οι όμορφοι ή οι έξυπνοι είναι "χορτασμένοι". Φυσικά και υπάρχουν και "πεινασμένοι". Δεν δέχομαι, όμως, ούτε την άποψη του @bumblebee που είπε ότι συνήθως οι πολύ όμορφοι ή πολύ έξυπνοι είναι συνήθως κακομαθημένοι. Έχω γνωρίσει τέτοιους ανθρώπους που είναι εξαιρετικά καλόβολοι και καθόλου κακότροποι, όπως έχουμε γνωρίσει όλοι μας νομίζω  
     
  2. Noardos

    Noardos Regular Member

    Αγαπητέ, θα συμφωνήσω, σπάνε, αλλά οι περισσότερες θα κάνουν τα πάντα για να αποφύγουν αυτό το σπάσιμο, φυγόπονες γαρ και τα μάλα τεμπέλες.
    Μιας που έχουμε και τις ανάλογες γνώσεις & πρακτικές (βεβαίως βεβαίως) πέραν της πρόκλησης που εξαρτάται και από την χρονική στιγμή για το αν θα είναι ενδιαφέρουσα ή όχι, θεωρώ πως αυτά τα άτομα είναι χαμένος χρόνος by default.
    Θεωρώ πως αν κάποια έχει καλλιεργήσει τόσο πολύ το πρότυπο "brat" στον εαυτό της είναι ιδιαίτερα δύσκολο να αποδομηθεί και να φέρει σταθερά αποτελέσματα σε βάθους χρόνου.
    Θα ξανακυλήσει σύντομα στα γνώριμα νερά της, θα ξαναταΐσει την βαθύτατα αυτάρεσκή της φύση και τον εξυπνακισμό της, και η ζωή συνεχίζεται....
    Είναι άτομα που ακόμη και όταν τους δοθεί μια πραγματική ευκαιρία έχουν την δυνατότητα να την αναγνωρίσουν αλλά όχι την εξυπνάδα-ικανότητα να την κρατήσουν.
    Ίσως και να παρουσιάζουν ένα ενδιαφέρον για πολύ σύντομα και αρκετά δυνατά παιχνίδια, κοινός για να κολλήσει κανείς μερικά ένσημα  
    Είναι σαν τις γοργόνες, δεν κάνουν ούτε για να τις τηγανίσεις, ούτε για να τIς πηδήξεις  
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Madeleine Rk : Ανέφερα ήδη πως είναι εφικτό, στο νόημα αναρωτήθηκα.

    Η διαφορά που αναρωτιέστε έχει αναλυθεί ήδη διεξοδικά στο δικό σας αξιόλογο αλλά αμετάφραστο ποστ μεταξύ Cheekiness & Brattiness. Η παιχνιδιάρα υπο το κάνει προς τέρψη όλων των συμμετεχόντων και σταματάει άμεσα αν αντιληφθεί δυσαρέσκεια, συνήθως χαρακτηρίζεται από ισχυρή ενσυναίσθηση, η κακομαθημένη (brat) είτε αδιαφορεί για τον αντίκτυπο των πράξεών της, είτε συνεχίζει επίτηδες με μεγαλύτερη ένταση προσπαθώντας να περάσει το δικό της.
     
    Last edited: 27 Φεβρουαρίου 2015
  4. Janine

    Janine Regular Member

    Το θέμα είναι ότι επειδή δεν είμαι ή τέλος πάντων πιστεύω ότι δεν είμαι, δεν μπορώ να δώσω και πρακτικά παραδείγματα. Ομολογώ ότι έχω πέσει στην παγίδα αυτού που περιγράφεται στο πολύ ενδιαφέρον κείμενο που πόσταρε η @Madeleine Rk , δηλαδή έχω παρακούσει επίτηδες ως μορφή παραπόνου θα έλεγα, αλλά είναι μεμονωμένη περίπτωση. Δεν ξέρω αν αυτό θεωρείται συμπεριφορά brat.
     
  5. seduced mind

    seduced mind Guest

  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Janine : αυτό που αναφέρετε μοιάζει περισσότερο ως αντίσταση, πιθανό λόγω αφαίρεσης κάποιας ελευθερίας που θεωρούσατε δεδομένη παρά σαν bratiness.
     
  7. Baron Shamedi

    Baron Shamedi BDSM = Brain Dead Sorry Mate ?

    @Janine την διατυπωση σου την ειχα καταλαβει -απιστευτο κι ομως που και που λειτουργει ο εγκεφαλος, αλλο που το παιζω τοσο καφρος-. Το "γεματο στομαχι" εχει να κανει με τις ανασφαλειες, τα βιωματα και τον χαρακτηρα μας, οχι αποκλειστικα και μονο με την εμφανιση η το iq. Οι γενικευσεις ειναι μεγαλη παγιδα, αλλα οταν συζητουμε για μεγαλες ομαδες, καπου στην λουμπα πεφτουμε ολοι, λιγο η πολυ. Δυστυχως ζουμε σε μια κοινωνια του φαινεσθαι και ειμαστε ολοι φορεις καποιων κοινων "ασθενειων" με τις οποιες εχουμε ερθει σε επαφη. Αλλοι μας τον ιο τον παρουσιαζουμε στην πορεια, αλλοι τον ελεγχουμε περισσοτερο, η λιγοτερο -αντιβιωση με ονομα ζωη- και αλλοι καταφερνουμε να τον αποβαλουμε. Εγω παραμενω της αποψης οτι BDSM που μας κανει κατι διαφορετικο στα σπλαχνα απο εκεινο που ειμαστε σαν ατομα, απλα δεν υπαρχει. Ολο και καποιο στοιχειο μας βαζουμε μεσα του. Ειμαστε κακομαθημενοι; Ποσο μαλλον οταν υπαρχει η "καυλα" της προκλησης και κομπλεξ να βγαλουμε για να "αναδειχθουμε", να αποκτησουμε αξια που δεν εχουμε, η απλα γιατι μας αρεσει να κανουμε τους αλλους να σπαζοκεφαλιαζουν, θα το κανουμε οτι status και αν εχουμε και οτι ασυμμετρια κι αν διαλεξουμε και αυτο δεν υπαρχει καμια τιμωρια η εκπαιδευση που να μπορει να το αλλαξει. Αν καποιος γεννιεται τετραγωνος, στρογγυλος δεν γινεται που να χτυπιομαστε κατω
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    natural shit for children, hairdressers and brat subs with pms  
     
  9. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    μακρια και αλαργα !  
     
  10. Janine

    Janine Regular Member

    Για την περίοδο προτείνω Nurofen express για πόνους περιόδου, στο ροζ κουτάκι, τι να σου κάνει η βαλεριάνα    

    [για να μην σχολιάσω ότι με κάνεις να ξεφεύγω απ' το θέμα συζήτησης του νήματος που ξεκίνησα η ίδια, αλλά χαλάλι, παρεμπιπτόντως δεν παίρνω ποσοστά και δεν έχω ιδέα αν δεν επιτρέπονται τα σχόλια-διαφημίσεις, γιατί όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι κλίκαρα το I agree with terms χωρίς να τους διαβάσω   ]
     
  11. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Εχω καταλάβει       Απο πρώτο χέρι       Ειναι μάχη        

     
  12. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    καλα αυτα αμφιβαλω αν τα διαβασαν κ αυτοι που ταγραψαν...