Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Brat στο BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Janine, στις 27 Φεβρουαρίου 2015.

  1. Dapom

    Dapom Contributor

    Προσωπικά θέλω τα brat να είναι καλά...να μου δίνουν δικαιολογία για σφαλιάρες   να ξεσπάω
     
  2. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

      Ειπα κι εγω, τι εγινε παλι;;;; 
     
  3. Dapom

    Dapom Contributor

    Τι έγινε πάλι; Εγω εχω δηλώσει φαν των brats
     
  4. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Συναπτεις βδσμιαρικη σχεση με μπρατ;;;;;
     
  5. Dapom

    Dapom Contributor

    Ενίοτε
     
  6. άραγε έχει γνωρίσει κανείς ασχημούτσικο, παχουλούτσικο μπρατ; : )
     
  7. Paladin

    Paladin brattiness loading....

    με φώναξε κανείς?
     
  8. Janine

    Janine Regular Member

    Εγώ έχω μια άσχετη απορία με την όλη κουβέντα (γιατί όλα τα υπόλοιπα είναι σχετικά, λέμε τώρα   )

    Εμένα γιατί δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για το νήμα που δημιούργησα η ίδια;;    

    Τι πρέπει να πατήσω για να έρχονται;

    Όχι, δεν έχω κάνει unwatch για να σας προλάβω.
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Μέχρι και το νήμα σου δεν αντέχει την bratoσύνη σου και σε "τιμωρεί" χαχαχα...  
     
  10. Janine

    Janine Regular Member

    Αυτονομήθηκε και το νήμα και κάνει ό,τι γουστάρει... Μπρατονήμα κανονικό, όνομα και πράμα  


    PS. Εγώ brat;!        
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Είπα να προσπαθήσω να μην βγω εκτός θέματος...
    Σιγά μην τα έριχνα σε μένα τα περί brat χαχαχα...
    Αν είσαι εσύ brat, αν κατάλαβα κάτι...Εγώ είμαι slave...

    Τελικά το "χεις", bratoνήμα ε? χαχαχα...   
     
  12. aethereal

    aethereal Guest

    *οπως είθισται και στη δραματική τέχνη..κατάλληλοι υποψήφιοι/ες στο casting για το ρόλο brat είναι νεαρά άτομα..
    εφόσον ο/η brat σε όψιμη εφηβότροπη μεσόκοπη ηλικία (-αντα φεύγα) δημιουργεί αίσθηση φαιδρότητας και σημαντική δυσκολία στη πιστότητα της ερμηνείας..
    χαρακτηριστικό παράδειγμα επιτυχημένης ερμηνείας brat ξεχειλωμένης εφηβικής ηλικίας η Αλίκη Βουγιουκλάκη στο άμεσα σχετικό (λόγο τίτλου)

    "Το Ξύλο βγήκε απ το Παράδεισο"


    **επίσης,μολονότι είθισται να ταυτίζεται περισσότερο με τη κοριτσίστικη αυθάδικη συμπεριφορά(βλ. Βουγιουκλοbrat)..
    στη σύγχρονη πραγματικότητα (ίδιως των νεαρών μαμάκηδων της Μεσογείου) συναντάται αρκετά και το
    brat στο BDSM που είναι μια μεταφορά για τoν υποτακτικό που το παίζει παι-δούλος
    με πεισματάρικη,ατίθαση,αυθάδικη συμπεριφορά...
    πιθανώς προσπαθεί να ερεθίσει την Κυρίαρχη που το παίζει Μαμα/Θεία/Δασκάλα
    κατα πασα πιθανότητα επειδή έχει συνδέσει τέτοια συμπεριφορικά τερτίπια με διάφορες συνεπακόλουθες
    "τιμωρίες"..
    υ.γ και εννοείται φυσικά πως οι BDSM "τιμωρίες" δεν εχουν παιδαγωγικό σκοπό..
    και πως για να μπει στο "πετσι του ρολου" θα πρέπει να το θέλει και να "το χει"*