Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Brat στο BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Janine, στις 27 Φεβρουαρίου 2015.

  1. gaby

    gaby Guest

    Σταδιακά, αν είναι όλα αυτά που λες που δεν είναι και βέβαιο. Αν η bratιά του όλη βασίζεται σε μια αντίληψη περί ελευθερίας και τη σπάει στους άλλους επειδή του τη σπάνε και αυτοί με τα κολλήματά τους, αν, λέω, που δεν είναι ο κανόνας, τότε, με ένα δύο κλικ προς την άλλη κατεύθυνση, μπορεί να πάρει τον δρόμο για Κ. Τα περί ανάληψης ευθύνης Κ είναι μια ιστορία που έχει πολλές αναγνώσεις, Κ γίνεται κάποιος για να εκφράσει απρόσκοπτα αυτό που είναι, να ευχαριστηθεί, να ικανοποιηθεί, να απολαύσει. Δεν γίνεται για να "αναλάβει ευθύνες". Όσο για το "υπόλογο", πού ακριβώς, σε ποιον θεσμό είναι "υπόλογο" ένα Κ;

    Θα έλεγα, προσγειώσου γιατί μου φαίνεται έχεις πάρει πολύ στα σοβαρά κουβέντες που μπορεί να μην είναι παρά φλερτ  
    ΥΓ. Να μια ακόμα επικίνδυνη λέξη "φλερτ"  

    Ο έλεγχος στα χαρτιά είναι αυτό που λες, οι άνθρωποι δεν είναι από χαρτί για να καταστρέφονται με μια ανταλλαγή ελέγχου με επιπόλαιους. Ανεπαισθήτως, αυτό που παίρνει ένα υ από έλεγχο αυτό δίνει πίσω, στην ίδια ποιότητα. Να απογοητευτεί και να χαλαστεί μπορεί, να καταστραφεί, χλωμό.

    Δεν ξέρουμε τα του καθενός και τα της κάθε σχέσης γιατί στις σχέσεις παίζει η λεπτομέρεια πολύ και οι πιο πολλές σχέσεις μεταλλάσσονται δυναμικά σε βάθος χρόνου μέχρι, ίσως, να καταλήξουν κάπου. Μπορεί να γίνεται για κάποιο χρονικό διάστημα, δεν το έχω κάνει και έτσι δεν μπορώ να δώσω κάποια οπτική αλλά να αποκλείσω λόγω του ότι οι ορισμοί δεν δίνουν αυτό το αποτέλεσμα, δεν θα το έκανα  
     
  2. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    τα βρισκουν και τα κανουν ! (τα θυματα)
     
  3. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Καλημέρα!!

    Ούτε εγώ το αποκλείω, απλά ζήτησα αν υπάρχει διαφορετική οπτική ή εμπειρία πανω σε d/s switch με το ίδιο άτομο, να μου δωθεί μια εικόνα για το πως αυτό λειτουργεί. Ποτε και ποιος έχει τον έλεγχο, παει με τις μέρες; δλδ χρονικά;
    Πάει με τους τομείς; δηλαδή στο φαί κάνω εγώ κουμάντο στο κατι άλλο εσύ; στο κρεβάτι εγώ και στην όλη σχέση εσύ; ή απλά συνυπάρχουν ως "βανίλα" ζευγάρι και η σγουιτσιά παίζει στα του ερωτικού τότε πάμε για T/b που όπως είπα μπορώ να το φανταστώ και πως γίνεται και όλα.

    Γιατί μια ερώτηση μου, λαμβάνεται ως αποκλεισμός;
    ούτε εγώ εχω εμπειρία σγουιτς. Σε αυτό που έχω μικρή εμπειρία είναι πως είναι να είσαι υ και το γεγονός οτι μπαίνεις σε ένα γενικότερο τρόπο σκέψης που απαιτεί χρόνο και κόπο(για άλλους πολύ για άλλους λίγο) με κάνει τρομερά περίεργη στο πως ένα σγουιτς λειτουργεί σε ντι/ες (με ίδιο άτομο)
     
  4. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Aκτιουαλι, το απεκλεισες! Ξαναδιάβασε την τοποθέτηση σου.. Τώρα το αλλάζεις δήθεν απο απορία..
    Βασικο: Μπορούμε να σχηματιζουμε απόψεις αλλα οχι να μιλαμε αφοριστικα για κατι που δεν γνωριζουμε και δεν έχουμε εμπειρία.
    Ας μάθουμε να διαβάζουμε τι γράφουν οι άλλοι. Αν τα διαβαζαμε όντως, πιθανό να μην είχαμε απορίες που εχουν ηδη απαντηθεί.
    Το οτι κάποιος ειναι switch δε σημαίνει οτι αλλάζει καθε τρεις και λίγο.. Μπορεί να συμβεί και αυτο, αλλα μπορεί και οχι. Κάποιος switch ανάλογα με τον άνθρωπο που θα συναντησει μπορεί να ειναι μόνο ενα πραγμα, είτε D είτε s και να λειτουργεί σε ολη τη σχέση ως τέτοιο.
    Ξαναλέω οσοι έχετε απορίες για τους switch υπάρχουν ωραιότατα νηματα να σας τις λύσουν.
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

  6. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Μάλλον εσύ δεν διαβάζεις σωστά ή διαβάζεις κατα πως νομίζεις. Εκεί είναι τα γραπτά μου, ξαναδές πως μιλάω εγώ, γενικότερα..και τι απαντήσεις παίρνω.

    Αυτά που λες παρακάτω, τα ιδια ειπα και εγώ σε 2 προτάσεις! Γκο μπακ και διάβασε.

    Καλημέρα!
     
  7. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Χαχαχχαχαχα... Οκ!  
     
  8. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    εγω το διασκεδαζω. Εν τω μεταξυ, σε τι ΝΤΟΥΒΑΡΙΑ απευθυνεσαι, εχει κι αυτο τη χαρη του !
     
  9. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Ευτυχώς που μπήκες στη μέση να τους ξελασπωσεις και να μου λύσεις τις απορίες που είχα, αφού οι ίδιοι δεν μπορούσαν. Τουλάχιστον ας βγούνε να πούνε ότι είσαι μέσα στο μυαλό τους και περιγράφεις με ακρίβεια αυτό που σκέφτονται  

    Αυτό βλέπω. Ότι παίρνω στα σοβαρά κουβέντες τις οποίες δε θα έπρεπε σε καμία περίπτωση εδώ μέσα γιατί η ασυναρτησια και η μπούρδα βρίσκεται στο απόγειο της. Το "προσγειώσου" να το πάρω ως συμβουλή μιας πιο εμπειρης ή ως εντολή;
     
  10. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    Εξαρταται, αν εχεις φιλησει ήδη το δακτυλιδι ή αν ακομα περιμενεις να μπεις στην κλικα.

    Οι εντολες ερχονται παντα με Π.Μ.
     
  11. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

     

    Έλα ντε!  
     
  12. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    εχε στην ακρη του μυαλου σου,
    οτι "μπρατ" δηλωνουν κατι κακομαθημενες,
    στην πλειονοτητα τους αγελαδοβουβαλοκοριτσα,
    που με την πρωτη δυσκολια ή οταν δεν περασει το δικο τους,
    βαζουν τα κλαμματα...

    Συσσωρευμενα ψυχολογικα προβληματα.