Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Case Study 2: Η Χυλόπιτα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 30 Μαϊου 2010.

  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Case Study 2: Η Χυλόπιτα

    Καμία φυσική επαφή δεν υπήρξε στις 2 περιπτώσεις χυλόπιτας που παρέθεσα. Για χυλόπιτα μετά φυσικής επαφής, θα σε παραπέμψω στο Ταξίδι της D, όπου υπήρξαν άφθονες φυσικές επαφές και άφθονες χυλόπιτες. Ακόμη μία χυλόπιτα εδόθη από την υπογράφουσα στην Υπέρβαση της D, και πάλι μετά από φυσική επαφή.

    Το συγκεκριμένο case study επικεντρώνεται σε μία αρχική διερεύνηση, πριν δημιουργηθεί καν η πιθανότητα της φυσικής επαφής. Είναι ένα συχνό δίλημμα στον χώρο μας: κορτσούδια σαν εμένα, πρέπει κάποιες φορές να προβούν σε κάποιες εκτιμήσεις μίας κατάστασης. Τί είδους Κ έχουμε απέναντί μας; Άλλες φορές τους βλέπουμε, άλλες φορές ξεκινούμε με το σέσσιον (λολ), άλλες κάνουμε μια φιλική σχέση πρώτα, έχει πολλές περιπτώσεις, και σαφώς έχω περάσει από τις περισσότερες ήδη.

    Το ηθικό δίδαγμα εδώ, κατά την άποψή μου, είναι ότι μόλις δεις κάποιον να σ' αρχίζει στα βρισίδια μετά από μία αρχική απόρριψη, ή κάποιον που αρχίζει ξαφνικά να αμφισβητεί αυτό που μόλις πριν λίγο έλεγε ότι επιθυμούσε, να το κόψεις λάσπη φιλενάδα. Δεν είναι καλό κουμάσι το τυπάκι. Στερείται ενός πολύ βασικού χαρακτηριστικού που πρέπει να κατέχουν οι Κυρίαρχοι: στερείται αυτοκυριαρχίας. Ίσως και αξιοπρέπειας.

    Εάν μπορώ εγώ να αντέξω την απόρριψη (έχω φάει αρκετούτσικες, αν και όχι υπερβολικά πολλές), θα έπρεπε να μπορεί και ένας Κύριος, χωρίς να ιδρώνει το αυτάκι του. Συμφωνείς;
     
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Case Study 2: Η Χυλόπιτα

    Με μπέρδεψε, γιατί στο ποστ 14 και 24 ανέφερες ότι γύρισες στη σχέση με το πρώτο εκ των Κυριάρχων.
    Τώρα που το ξεκαθάρισες, αναρωτιέμαι γενικότερα χωρίς να αφορά κανέναν προσωπικά, πώς η διαδυκτιακή επικοινωνία τελικά εμφορείται από συναισθήματα, ερμηνεύεται με όρους real life. Για να είμαι πιο συγκεκριμένη, εδώ βλέπω ανθρώπους που δεν επιθυμούν να συναντηθούν, για δικούς τους ο καθένας λόγους. Άρα η έννοια της χυλόπιτας δεν υφίσταται, ως τέτοια. Σε καμιά περίπτωση δεν μπορώ να διακρίνω εδώ οποιαδήποτε, έστω και σχηματική σχέση και δη κυριαρχίας - υποταγής. Η σκέψη μου και οι ενστάσεις μου είναι γενικότερες.
     
  3. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Case Study 2: Η Χυλόπιτα

    Και βέβαια. Είχα μία έντονη D/s σχέση με τον συγκεκριμένο. Ήμουν σαφής επ' αυτού, δεν το έκρυψα ποτέ, και το γνωρίζουν τα περισσότερα μέλη του φόρουμ, αφού έχω βάλει άπειρα νήματα επί του θέματος (π.χ. Η εκπαίδευση της D, Βελόνες, Moscow nights, D-materialized passion, κλπ).

    Κατανοώ το γεγονός ότι πρόκειται για μία σπάνια εμπειρία και οι περισσότεροι δεν την επιλέγουν διότι έχει ένα τεράστιο τίμημα (η μοναξιά είναι πολύ αληθινή, παρά την αίσθηση του δεσίματος με τον Κ). Η άποψή μου όμως είναι ότι ουσιαστικά, η σχέση D/s απαιτεί ελάχιστη φυσική επαφή, ή και καθόλου. Υπό αυτή την έννοια, μπορεί μια χαρά να δοθεί χυλόπιτα, από τον έναν ή από τον άλλο. Δεν μιλούμε για σχηματικές σχέσεις Κυριαρχίας - υποταγής, αλλά για ουσιαστικότατες σχέσεις, που απλά δεν συμπεριλαμβάνουν τα τμήματα που συμπεριλαμβάνουν πιο συμβατικές σχέσεις, όπως αυτό της σωματικής ή της σεξουαλικής επαφής. Το ότι δεν υπάρχει σεξ όμως, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει έκφραση της σεξουαλικότητας ή ότι δεν υπάρχει ερωτισμός. Μπορεί το Υ να περάσει μήνες ολόκληρους σε πλήρη σεξουαλική διέγερση, χωρίς καμία απολύτως επαφή. Το έκανα και καταθέτω την μαρτυρία με πάσα ειλικρίνεια, γνωρίζοντας ότι όποιος δεν το έχει κάνει δεν θα καταλάβει ποτέ τί εννοώ και θα το αμφισβητεί. Αυτό είναι αναμενόμενο, δεν μπορώ να κάνω τίποτε γι αυτό.

    Θα πρέπει ακόμη να ληφθεί πολύ σοβαρά υπόψη ότι η Κυριαρχία και η υποταγή συνήθως εκφράζονται με τρόπους που δεν σχετίζονται με την σωματική επαφή. Το να κάνει ένα Υ βαθιές πίπες δεν αποτελεί απαραίτητα έκφραση υποταγής, αλλά το να αντικαταστήσει το αξιακό σύστημα που εμφορεί την ζωή του, με αυτό του Κυρίαρχου, είναι έκφραση της Κυριαρχίας του Κ επάνω στο Υ. Εάν αυτό γίνει κατανοητό, θα γίνει ίσως κατανοητή και η εμπειρία του D/s πέραν της συνήθους σύμβασης της σωματικής επαφής.