Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Coming out . Μαμά , μπαμπά είμαι sub

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος nikossub93, στις 19 Ιουνίου 2022.

  1. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Δεν ειναι ετσι ολοι οι γονεις
     
  2. Για αυτό και τα όρια είναι διαφορετικά για αυτό και η απάντηση δεν μία
     
  3. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Το ιδανικό θα ήταν καποιος να μπορεί να ζει την καθημερινότητα με την Κυρία του όπως αυτός θέλει με όλα τα πρωτόκολλα κτλπ χωρίς δεύτερες σκέψεις αλλά είναι ουτοπικό όσο να πεις …
     
  4. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Ειναι δυσκολο
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Αν για κάποιο λόγο ένιωθα ότι τους αφορά ή είχα την ανάγκη, ναι θα το έλεγα. Ωστόσο η προηγούμενη απάντηση μου πρέπει να σου "είπε" περισσότερα από ότι αυτή, κατά την γνώμη μου  
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Να είμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα  
    Ποια είναι η "επί κοινού απόφαση";
     
  7. Δεν μπορούν όλοι με όλους να ανοίγουν μια τέτοια συζήτηση είτε είναι γονείς είτε παιδιά είτε φίλοι για αυτό θέτεις όρια με τον συνομιλητή σου, αυτά τα όρια βγαίνουν επί κοινού είτε συνειδητά είτε υποσυνείδητα. Αυτό αναφέρω επί κοινού απόφαση
     
  8. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Γιατί να είναι αδιάφορη δεν καταλαβαίνω. Άλλο στηρίζω τις επιλογές του παιδιού μου και τις αποδέχομαι γιατί είναι δικές του και έτσι πρέπει να είναι, με μοναδικό όρο και όριο να είναι ευτυχισμένο, και άλλο το να μου είναι αδιάφορο.
    Παράδειγμα εκτός: Στηρίζω το παιδί μου αν κάνει την επιλογή να ζήσει την υπόλοιπη ζωή του στην Αμερική και να μην ξαναπατήσει το πόδι του στην Ελλάδα, αλλά δε θα μπορούσε να μου είναι αδιάφορο το ότι δε θα το ξαναδώ.
    Παράδειγμα εντός: Στηρίζω την επιλογή της κόρης μου να ζήσει ως slave, αλλά δε θα μπορούσε να μου είναι αδιάφορο και να μην ανησυχώ με το να αφήσει όλη τη ζωή της στα χέρια ενός ανθρώπου.
    Βέβαια, μια χαρά μπορεί, σε περίπτωση που χρειαστεί, να φροντίσω για έναν περιποιημένο ευνουχισμό (ή κλειτοριδεκτομή, bi γαρ) αλλά το ζητούμενο δεν είναι αυτό.

    Ντρέπεσαι γιατί έχεις ενοχές για αυτό που είσαι. Καλό θα ήταν να τα βρεις πρώτα με τον εαυτό σου και σε δεύτερη φάση τα βρίσκεις και με τους γονείς σου. Εκτός αν ο πραγματικός λόγος του coming out, είναι η αποδοχή των γονιών σου να είναι απαραίτητη για να τα βρεις με τον εαυτό σου

    Οχι, δεν αφορά μόνο εσένα αλλά μια χαρά νιώθεις την ανάγκη. Το να επαναφέρεις το θέμα συνεχώς, άμεσα ή έμμεσα, εμένα μου δείχνει πως όχι απλά έχεις την ανάγκη, αλλά είναι και από τις βασικές σκέψεις σου.
    Άσε σε πρώτη φάση τον μπαμπά να γουστάρει τα φορέματα της μαμάς και την μαμά να τον καμαρώνει και ασχολήσου με εσένα.
    Πες στον εαυτό σου πρώτα τι είσαι, γιατί είσαι, γιατί έχεις ενοχές για αυτό που είσαι και γιατί περιμένεις από τρίτους να σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα. Ούτε η μαμά, ούτε ο μπαμπάς, ούτε εγώ, ούτε κανένας άλλος. Εσύ. Βρες τις απαντήσεις σου και μετά διοργανώνεις μια press conference για να βγάλεις τις ανακοινώσεις σου. Μέχρι τότε, δουλειά. Μέσα σου
     
  9. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Μου ειπε. Σε ευχαριετω
     
  10. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Αυτόν τον ψυχαναγκασμό που έχετε να καταπιάνεστε από μία λέξη να την υπεραναλύετε και να την κάνετε γάργαρα να το κοιτάξετε παρακαλώ. 
     
  11. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

     
     
  12. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Σε περίπτωση που δεν το καταλάβατε θα το επαναλάβω...
    "Προσωπικά σαν γονιός μου είναι αδιάφορη η σεξουαλικότητα η το στάτους (στην περίπτωση που ασχοληθούν με bdsm)."
    Υπό την έννοια ότι δεν θα με απασχολεί εάν και εφόσον τα παιδία μου επιλέξουν τον οποίο σεξουαλικό προσανατολισμό.
    Ούτε θα με απασχολήσει ιδιαιτέρα το πώς αντλούν ηδονή και με ποιόν/ά!
    Με το μόνο κριτήριο ότι θα σεβαστώ την επιθυμία/επιλογή τους αρκεί να είναι ευτυχισμένα!

    Όταν λοιπόν τονίζω πως μου είναι αδιάφορη η σεξουαλικότητα πως βγάζετε αυθαίρετα συμπεράσματα το γεγονός της αδιαφορίας γενικότερα σε σχέση με την επιλογή του στην ζωή, στο αν θα βρεθεί οπουδήποτε στον κόσμο και δεν θα το ξαναδώ;

    Μήπως σε αυτό το σημείο να αρχίσουμε να κατανοήσουμε την χρήση των λέξεων γενικότερα ώστε να μην συγχέουμε αυτό που διαβάζουμε.