Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Coming out . Μαμά , μπαμπά είμαι sub

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος nikossub93, στις 19 Ιουνίου 2022.

  1. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Ωραία λοιπόν, ζητώ συγγνώμη για την υπέρμετρη αστοχία μου. Ξηλώνω τα παραδείγματα και τις σάλτσες και ρωτάω ξανά.
    Και επειδή άλλο αδιαφορία και άλλο πλήρης αποδοχή, θα έχετε την ευγενή καλοσύνη να το εξηγήσετε; Ευχαριστώ!

    Ευχαριστώ και πάλι! Θα το δω! Αλλά επειδή και πάλι, θα ακολουθήσω την προτροπή σας:
    Θα ήθελα να μάθω πως γίνεται ένα θέμα να υπεραναλύεται και να γίνεται γαργάρα, ταυτόχρονα.
    Επίσης όταν συγχέουμε αυτό που διαβάζουμε, καλό είναι να ξέρουμε με τι το συγχέουμε. Στην προκειμένη περίπτωση;
     
  2. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Συγχέουμε το "αδιαφορία για το σεξουαλικό προφίλ του παιδιού μας"
    Με το αδιαφορία γενικά και αόριστα!
    Βεβαίως και έχω.
    Με το όρο πλήρη αποδοχή σημαίνει πως θα ασχοληθείτε περαιτέρω από αυτό;
    Θα θέλατε να μάθετε τι κάνει το παιδί σας στο κρεβάτι του;
    Και αν ναι για ποιόν λόγο;

    Για εμένα...
    Εάν στην περίπτωση που το παιδί μου θέλει,έχει την ανάγκη να ανοιχτεί να μου μιλήσει για το οτιδήποτε,εκεί θα είμαι να το ακούσω/συμβουλέψω κτλ, διαφορετικά δεν θα έχω καμία ανάμειξη στα ερωτικά/σεξουαλικά τού.
    Για μένα πλήρη αποδοχή σημαίνει πως δεν ασχολούμαι πλέον με το ζήτημα,έχω αποδεχτεί ένα γεγονός ως έχει, άρα οι περισσότερες λεπτομέρειες (για την σεξουαλική του ζωή και μόνο , επαναλαμβάνω!) μου είναι σαφώς αδιάφορες.

    Εάν και πάλι δεν μπορείτε να το κατανοήσετε δεν μπορώ να το πω πιο απλά από αυτό.
     
    Last edited: 22 Ιουνίου 2022
  3. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Νομίζω η blonde mairmade εγραψε οτι δεν την ενδιαφερει το status του παιδιου Της εαν ασχοληθει με το bdsm οχι το αν ειναι ευτυχισμενο. Αποδοχη δεν σημαινει να ανακατεβεσαι στην ερωτικη του ζωή εκτος και αν ζητηθει οπως και μια vanilla μητερα δεν θα επρεπε να επεμβαινει στην ερωτικη ζωη του vanilla γιου της
     
  4. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Το θεμα ειναι πως δεν γνωριζεις τα ορια του αλλου αν δεν συχητησεις μαζι του
     
  5. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Εννοείτε να επαναλάβατε ότι είχατε πει στην αρχή, πιο αναλυτικά. Ευχαριστώ για την ανάλυση, μάλλον εγώ δεν είμαι αρκετά σαφής, δε βρίσκω άλλη εξήγηση.
    Η αδιαφορία λοιπον ισχύει για τη σεξουαλική ζωή του παιδιού, όχι όμως για τη ζωή του παιδιού γενικά. Σωστά;
    Γράψατε αυτό:
    Εγώ λοιπόν λέω, πως η ζωή του παιδιού μου, στο σύνολο της, δεν μπορεί ποτέ να μου είναι αδιάφορη αλλά είναι πλήρως αποδεκτή.
    Για εσάς συνεπάγεται πως η μη αδιαφορία σημαίνει να θέλω να μάθω τι κάνει στο κρεβάτι του, δεν ξέρω πως το εννοείτε, ενδεχομένως και να δώσω οδηγίες χρήσης;

    Όπως και να έχει, κατάλαβα.
    Η σεξουαλική του ζωή σας είναι αδιάφορη και δε θα πάρετε θέση αν ΔΕΝ σας ζητηθεί αλλά η υπόλοιπη ζωή όχι, οπότε θα πάρετε θέση ακόμα και αν δε σας ζητηθεί.
    Είναι μια απολύτως πολιτικά ορθή δήλωση και είναι σεβαστή. Δεν εχω άλλες απορίες ευχαριστώ και πάλι
     
  6. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Τίποτα απ'όσα είπα δεν καταλάβατε αλλά δεν πειράζει καλή καρδιά.
    Το γεγονός ότι γενικά κάνετε εικασίες για το τρόπο σκέψης αλλων ανθρώπων δεν ξέρω σε τι ακριβώς αποσκοπεί...
    Σε παιχνίδι εντυπώσεων/λέξεων ίσως....
    Στο να αποδείξει κάποιος ότι έχει καλύτερη γνώμη από το άλλον;

    Όπως και στην αρχή και τώρα κάνετε αυθαίρετες εικασίες (δεύτερη φορά) στο πως μπορεί να σκέφτεται κάποιος άλλος άνθρωπος,στο πως μπορεί να λειτουργήσει κάποιος άλλος άνθρωπος βάση δικού σας τρόπο σκέψης.

    Αν θέλατε να καταλάβετε πραγματικά το τι εννοώ θα είχατε βρει την αρχική μου ανάρτηση όπου λέω ρητά.
    "Τα παιδιά δεν τα κάνουμε για να τα ορίζουμε η να τα έχουμε του χεριού μας"!
    Πράγμα που έρχεται σε πλήρη αντίφαση με την αυτή σας την απάντηση.

    Όπως και να έχει όταν θα κάνουμε ένα νήμα σε αυτό το φόρουμ "διαπαιδαγώγηση παιδιών" και ίσως χρειαστούμε την βοήθεια σας θα σας ειδοποιήσουμε!

    Όπως συνηθίζεται να λέμε εδώ, ειμαι υπεύθυνη για αυτό που γράφω....όχι για αυτά που εσείς καταλαβαίνετε,εικάζετε ή κατασκευάζετε στο μυαλό σας.

    ΥΓ:Επίσης δεν είμαι άνθρωπος που θα καταπιαστώ σε παιχνίδια λέξεων ούτε έχω/θέλω να αποδείξω κάτι σε κάποιον.
    Οπότε χαιρετώ σας καλό καλοκαίρι να έχουμε!
     
  7. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Μόνο αυτό για να τελειώνουμε, γιατί βλέπω πως το παίρνετε προσωπικά.
    Και εγώ είμαι υπεύθυνος να καταλάβω αυτό που γράψατε, όχι αυτό που μπορεί να έχετε στο μυαλό σας ότι γράψατε, ναι;
    Καλό καλοκαίρι και σε εσάς
     
  8. Yiyi

    Yiyi .

    Όταν ένας ενήλικας ασχολείται με το BDSM και νιώθει ενοχικά απέναντι στους γονείς του, τότε έχουμε διπλό θέμα.
    Απ τη μία δεν πρόκειται ουσιαστικά για ενήλικα, (ανεξάρτητα απ την βιολογική του ηλικία), και αυτό επιβεβαιώνεται κι απ την χρήση της λέξης "παιδί". Απ την άλλη, είναι ενοχικός ως προς τον τρόπο που λειτουργεί ερωτικοσεξουαλικά.

    Καλό θα ήταν να μιλήσει σε άτομα πολύ πολύ οικεία για την ενοχικότητα που νιώθει σχετικά με τις επιλογές του. Αν λύσει αυτό το θέμα, ίσως προχωρήσει ένα βήμα πιο κοντά στην ωριμότητα, γνωρίσει καλύτερα και αποδεχθεί τον εαυτό του.


    Σε περίπτωση που φαντασιώνεται το σενάριο "είμαι ένα κακό παιδί, επειδή ασχολούμαι με BDSM" κι αμα το μάθουν η μαμά και ο μπαμπάς θα με μαλώσουν, θα με βάλουν τιμωρία, θα τους απογοητεύσω ως προς τον τρόπο που καβλώνω  
    τότε, πιο χρήσιμο είναι να βρει παρτενερ για ρολ πλέυ
     
  9. Yiyi

    Yiyi .

    Εκανα εικόνα ένα Κ παιδί να αγχώνεται για την αποδοχή της ερωτικής του ζωής απ την μαμα και τον μπαμπά και παράλληλα να ασκεί την κυριαρχία του στην/στον υπο. Να δίνει εντολές, να επιβάλλει κανόνες, να τιμωρεί όταν χρειάζεται, να παίρνει αποφάσεις.
    Και μου φάνηκε αντιφατικό να ηγείται σε μια ασύμμετρη σχέση με τέτοια ανασφάλεια.
     
  10. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Αν το παιδι ειναι υ?
     
  11. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    @nikossub93 θα αντιστρέψω την ερώτηση σου: για ποιο λόγο ένας ενήλικος να ενημερώσει τους γονείς του για τη σεξουαλική του ζωή;
     
  12. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

    Βιάζεται να τους κληρονομήσει;