Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Crash Test Προκαταληψεων - The Pregnant Man

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 10 Απριλίου 2008.

  1. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Χριστίνα, θα χρησιμοποιούσα το αρκτικόλεξο lgbtq, κατά τη διεθνή πρακτική, που αναγνωρίζει τους 'queer' ως ιδιαίτερη ομάδα (για περισσότερες επεξηγήσεις βλ. σχετ. στο Λεξικό μου, δημοσιευμένο εδώ, σε παλαιότερα νήματα)
     

  2. Το επειχηρημα δεν ηταν αυτο ομως. Ενταξει ισως δεν επρεπε να πω οτι ο εχων την αποψη
    ειναι gay. Ειναι παραξενο ομως που οι gay θελουν καλα και ντε να μπλεξουν μ' αυτα τα
    πραγματα. Αστους να δουν κι' αυτοι τη "γλυκα" που νομιζουν οτι αν εχουν παιδια θα τους
    περισευουν λεφτα να βαζουν τα αρμανι το τζινακι και την D&C μπλουζα και να πηγαινουν
    για καφε στην Πραγα η μ' αυτους τους νομους να μπλεξουν με δικηγορους να τους αφησουν ταπι.  
    Τι μαλακες θεε μου..... εκει που ειναι ελευθεροι κι' ωραιοι....
    Αλλα οπως λενε.....προσεχε τι ευχεσαι
     
  3. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Πάντα σιχαινόμουν τις νυφούλες. Τις έβρισκα αποκρουστικές και αξιοθρήνητες με κείνα τα φαιδρά φορέματα. Τώρα, να τις λεν και Παμεινώντα....
     

  4. Εγώ πάλι….σ’ όποιο γάμο πάω φαντασιωνομαι ότι κάνω S/M συνεδρία
    με την νύφη   η οποία ,στην φαντασίωση μου ,φοράει το όντος φαιδρό
    νυφικό φόρεμα.
    Αυτό μου συμβαίνει σε όλες τις περιπτώσεις που η νύφη δεν λέγετε
    Παμεινωντας. Σε όσους γαμους έχω πάει και η νύφη λέγετε Παμεινωντας
    δεν μου συμβαίνει  
     
  5. gothman

    gothman Regular Member

    Απάντηση: Re: Crash Test Προκαταληψεων - The Pregnant Man

    Ο γάμος είναι ένα πολύ βασικό δικαίωμα με πολλές προεκτάσεις και μεγάλο αντίκυπο στην ελληνική κοινωνία. Μπορεί να είναι αυτή η εικόνα που έχεις για το γάμο, υπάρχουν όμως και αυτοί που το βλέπουν διαφορετικά.

    Θα το θέσω απλά: δεν με ενδιαφέρει να παντρευτώ τον γκομενό/αγαπημένο μου, μ ενδιαφέρε αν θέλω να μπορώ και αν δεν θέλω να μην το κάνω επειδή εγώ το αποφάσισα και όχι επειδή μου το επιβάλλουν.  
     
  6. blindfold

    blindfold Contributor



    γιατί σε ενοχλεί τότε που εγώ σε θεωρώ ρατσιστρία ; και τρέχεις για να μου βάλουν points ούτε εγώ ξέρω τι σημαίνουν .. μήπως πρέπει να πας επίσης σε ψυχαναλητή ; ούτε αφρικανός είμαι ούτε ασιάτης για να πω ότι προσωπικά θίχτικα... κυριολεκτικά μιλούσα επίσης  


    ο ρατσισμός έρχετε σαν αντίδραση (βλ. αφροαμερικάνους μουσικούς της r&b σκηνής ) και όχι από ψυχώσεις ,είτε στην ανάγκη για ύπαρξη του "αόρατου εχθρού" (βλ. απολυταρχικά καθεστώτα )

    τι σχέση έχει με το νήμα ; καμία απλά στη πορεία θίχτικε το θέμα των διακρίσεων ...
    αλλά ένα παιδί να μεγαλώνει με 2 μητέρες ή 2 πατέρες δεν είναι θέμα διακρίσεων αλλά λειτουργικότητας ,δεν υπάρχει πρόβλημα να ζουν μαζί και γάμους και πετραχήλια να ράψουν ,αλλά να μεγαλώνεις ένα παιδί είναι μεγάλη υπόθεση ,το παιδί είναι ένας άνθρωπος δεν σου ανήκει, άποψη μου .



    [youtube][/youtube]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Τα σεβη μου Κύριοι.
     
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Crash Test Προκαταληψεων - The Pregnant Man

    Οι πάσης φύσεως γάμοι βλάπτουν σοβαρά την ψυχική υγεία των ανηλίκων και των ανύπανδρων. Γιατί δεν τους απαγορεύουν σε δημόσιους χώρους;
     
  9. Syrah

    Syrah Contributor

    blindfold δεν με αφορά το μητρώο σου στο διαχειριστικό σύστημα, ούτε αντιλαμβάνομαι πώς προκύπτουν τα τελευταία σου σχόλια από το post μου που επέλεξες στο quote σου.
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Ε ναι .... δεν πειραζει να ειμαστε και λιγο ρατσιστες ... αι σιχτιρ και δηλαδη ....
    οχι ρε φιλε ... δεν θα φορας την παντοφλα κατω στην παραλια και θα μου ερθεις και πανω στην ταβερνα με την μελιτζανοδαχτυλα να κανει βολτες στο πατωμα και την παντουφλα των 2 ευρω να ειναι λιωμενη και καταμαυρη ....
    ουτε εσυ που θες ολα τα δικαιωματα της ελευθεριας σου , να με υποχρεωσεις να εξηγω στο παιδι μου γιατι ο μουστακαλης ειναι εγγυος ...
    αμα αποφασισω οτι θελω να ειμαι καπετανιος σε ολη μου την ζωη προφανως δεν θα ονειρευομαι σπιτικα με παιδια στον κηπο να παιζουν με τον σκυλο μας ....
    καθε αποφαση συνοδευται και απο ενα κοστος ... δεν ειναι το σωμα μας σουπερμαρκετ αγαθων , να απλωνουμε το χερι στα θελω και να γεμιζουμε την ζωη μας ....
    η σημερινη πραγματικοτητα ειναι ηδη φορτωμενη με χιλιαδες προβληματα ..... πως τολμας να δωσεις κληρονομια ενα ακομη προβλημα στο παιδι σου ? ... ποιος εισαι και ποιος σου εδωσε τετοιο δικαιωμα ?...
    μαυρακια που πεινανε υπαρχουν χιλιαδες ... βοηθησε ενα .. μεγαλωσε το φροντισε το .. δωσε διχως να παρεις ... χιλιες φορες θα σου βγαλω το καπελα και θα σε προσκυνησω κιολας για αυτο που εκανες ...

    και το θεμα του φορουμ δεν θα επρεπε να ειναι "τεστ προκατληψης" , μα "αντοχη εναντια στο πλανητικο ξεσαλωμα της ηλιθιοτητας"
     
  11. JokerGemini

    JokerGemini Regular Member

    τα χαπια μου!!! και γρηγορα!!! κι ας ειναι και ληγμενα!!!!  
     
  12. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Κατά δαγκωτό αλλά οκ όπως την βρίσκει κανείς!