Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s ή M/s (παιχνίδια βούλησης)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Uther, στις 9 Ιουνίου 2011.

  1. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Re: Απάντηση: D/s ή M/s (παιχνίδια βούλησης)



    Αγαπητέ Tyfea, δεν είσαι μόνος... σε αυτές σου τις σκέψεις. Μου άρεσε πολύ η παραπάνω περιγραφή σου. Βέβαια θα δημιουργήσεις και ορκισμένες εχθρούς και αμέσως μετά την απόλαυση ίσως έρθουν και δυσάρεστες συνέπειες. Ξέρεις, οι γυναίκες είναι πολύ εκδικητικά πλάσματα. Ίσως αν ζούσαμε σε άλλες εποχές (Μεσαίωνα, ρωμαική αυτοκρατορία....) Γεννηθήκαμε λάθος εποχή:rollinglaugh:
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: D/s ή M/s (παιχνίδια βούλησης)

    Απόλυτα κατανοητό και θεμιτό ασφαλώς, όπως και τόσα άλλα στον χώρο μας. Απλά λέω, ότι για μερικούς αυτά δεν παίζουν καθόλου στην εξίσωση της δυναμικής της σχέσης. Στην πραγματικότητα έχω αντιληφθεί ότι οι κάπως ασχημούλες θεωρούνται πιο θελκτικές, σε σχέση με τσαπερδόνες που χειρίζονται τη θηλυκότητά τους με τρόπο που ίσως και να φαντάζει απεχθής σε καθαρόαιμους κυριαρχικούς σαδιστές. Έχω παρατηρήσει ότι αρκετοί άντρες του χώρου μας επικεντρώνονται περισσότερο στις σαδομαζοχιστικές πρακτικές, στην επιβολή του πόνου και του εξευτελισμού δηλαδή, και πολύ λιγότερο στο σεξ. Προσωπικά, σε δύο προηγούμενες σχέσεις μου, μου ζητήθηκε να φορώ γυαλιά, και όχι τους φακούς επαφής που φορώ συνήθως, έτσι ώστε να μη νιώθω (και να μη φέρομαι ως) γοητευτική. Ίσως να συμπεριφερόμουν με έναν αέρα που ενοχλούσε, δεν το έκανα όμως επίτηδες και είμαι σχεδόν βέβαιη ότι το έχω αποβάλλει πια, αυτό το "σύνδρομο της γοητείας". Ξέρετε πώς είναι, όταν κοιτάμε κάποιον άντρα στα μάτια και βλέπουμε εκεί μέσα να γεννιέται η επιθυμία του. Δεν είναι ότι καλύτερο για την ταπεινότητα μίας σκλάβας, η οποία βρίσκεται εκεί για να χρησιμοποιηθεί και μόνο...

    Κατά την άποψή μου, η επιθυμία αυτή που γεννιέται μέσα σε έναν άντρα δεν σχετίζεται και πολύ με το BDSM. Είναι καθαρά σεξουαλική και καλά κάνει και υφίσταται, απλά εγώ δεν θέλω να μπερδεύομαι όταν κάνω BDSM. 
     
  3. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: D/s ή M/s (παιχνίδια βούλησης)


    Ευτυχως δεν μ'εχουν μισησει ακομη,ετσι φαινεται τουλαχιστον...περιεργα και ομορφα πλασματα οι γυναικες... 
    Τις βασανιζεις και εκεινη την ωρα βλεπεις το μισος στα ματια τους. Αfter care και εμπρακτη εκτιμηση /''αγαπη'' στο προσωπο τους βαζουν τα πραγματα στη θεση τους.
    Τελικα δεχονται το βιτσιο σου και εχω την υποψια οτι ενω μισουν να τους συμβαινει ασκει ενα ειδος σκοτεινης γοητειας επανω τους,το εχω δει στο βλεμμα,πλαναται στην ατμοσφαιρα.
    Δεν ειμαι και πολυ σιγουρος,για να πω την μαυρη αληθεια μου,αν το απεχθανονται πραγματικα η'' ετσι θελουν να δειχνουν. Οχι οτι με νοιαζει κιολας για να το ψαξω 
    Την σεξουαλικη πραξη εγω παντως δεν την ξεχωριζω,την θεωρω αναποσπαστο κομματι εφ'οσον γινεται εξευτελιστικα και βιαια.
     
  4. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: D/s ή M/s (παιχνίδια βούλησης)



    Είναι σωστή η παρατήρησή σου, για το σουξέ που έχουν οι λιγότερο όμορφες, αλλά ο λόγος δεν είναι αυτός που νομίζεις. Ένας άνδρας όταν βρεθεί μόνος σε ένα χώρο, αναζητώντας μια νέα γνωριμία, αποφεύγει να προσεγκίσει μια πολύ όμορφη γυναίκα. Θεωρεί ότι δεν θα καταφέρει κάτι μαζί της και έτσι απευθύνεται σε κάποια, λιγότερο εντυπωσιακή, που η επιτυχία του θα ήταν πιθανότερη. Έτσι οι όμορφες και τσακπίνες γυναίκες, είναι περισσότερο μόνες και στην πραγματικότητα πιό δεκτικές. Όσοι το έχουν αντιληφθεί αυτό, και τον έντονο ανταγωνισμό αποφεύγουν και περνάνε ζάχαρη.
    Σχετικά με τα γυαλιά σου τώρα. Θα σε προτιμούσα και εγώ με γυαλιά...όχι για να δείχνεις λιγότερο όμορφη, μήπως και σε χάσω, αλλά συχνά τα καλαίσθητα γυαλιά, δίνουν έναν πολύ ωραίο τύπο στην γυναίκα και την κάνουν θυληκότερη, στα δικά μου μάτια. Αντίθετα οτιδήποτε ψεύτικο επάνω σου, όπως φακούς επαφής, ψεύτικο στήθος κλπ. σε εμένα θα λειτουργούσε ανασταλτικά.
    Τώρα εσύ... δεν θέλεις να μπερδεύεις το BDSM με το sex. Άν μπορούσες να έχεις έναν υπέροχο εραστή, όπως εσύ τον θέλεις και μπορούσε να σε κουμαντάρει σαν αφέντης, θα σου κακόπεφτε??? Προφανώς μέχρι, τώρα γνώρισες άνδρες, που μπόρεσαν να σε υποτάξουν αλλά όχι να σε γαμήσουν, και άνδρες που σου άρεσαν και πέρασες καλά μαζί τους, αλλά δεν ήταν κυριαρχικοί. Με λίγα λόγια, πρέπει να σου τύχει κάποιος που να γαμά και δέρνει, για να έρθεις στα λόγια μου.
    Πιτσιρίκα είσαι ακόμα και ομορφούλα από ότι βλέπω από τις φωτογραφίες σου...θα στρώσεις.!!! 
     
  5. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: D/s ή M/s (παιχνίδια βούλησης)

    Χαχαχα. Μα τί μαλαγανιές είναι αυτές; 
     
  6. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: D/s ή M/s (παιχνίδια βούλησης)


    Το καροτάκι σου άρεσε....το μαστίγιο σε ξετρελένει...την βραβεβμένη διαστολή την έχουμε, ποιός θα σταθεί εμπόδιο στην ευτυχία μας ?????