Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s σχεση και session..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Mannia, στις 1 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: D/s σχεση και session..

    Αυτο ειναι το θεμα οτι δεν υπαρχει καποιος να διδαξει. Για μενα το να μην ξερω κατι δεν με εμποδιζει απο το να το πω και να ζητησω βοηθεια. Οι περισσοτεροι ομως δεν το κανουν.
    Και το θεμα μου ειναι το κατα ποσο το αντιμετωπιζουμε ολοι σοβαρα με υπευθυνοτητα.
    Αυτο και τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.
    Οσο για τις βελονες.. το εθεσα ως παραδειγμα γιατι ειναι μια τεχνικη που σαφως κρυβει πολλυς κινδυνους.
     
  2. Amazona

    Amazona Nothing More, Nothing Less - Amazona is the best!

    Υποτίθεται ότι για αυτόν ακριβώς το λόγο υπάρχει αυτό το σάϊτ, αλλά και χιλιάδες άλλα. Γνωρίζεις ανθρώπους που "ξέρουν" και με λίγη καλή διάθεση μπορούν να σε καθοδηγήσουν, να σου δώσουν οδηγίες, ή έστω να σε κατευθύνουν σε πηγές πληροφόρησης.

    Κατά τα άλλα, ο καθένας ερμηνεύει τα τεκτενόμενα κατά το δοκούν. Δεν υπάρχει δυστυχώς μιστρεσόμετρο, αλλά ούτε και σκλαβόμετρο!
     
  3. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: D/s σχεση και session..

    Υποτιθεται! Σωστα.
     
  4. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Ας πάρουμε τα πράγματα απ'την αρχή...
    1. Κατ'αρχήν το D/s είναι ένα παιχνίδι που γίνεται με σαφής όρους που δύσκολα μπορούν να αλλάξουν, το M/s κρύβει τη μονιμότητα, άρα D/s και session είναι το ίδιο και το αυτό κατ'εμέ
    2. Άτομα με γνώσεις από εξωτερικό στην Ελλάδα καλώς ή κακώς υπάρχουν ελάχιστα και συνεχώς θα ελαττώνονται
    3. Το να μαθαίνεις λεπτομέριες και τεχνικές είναι καλό, αρκεί βέβαια να ξέρουν οι περισσότεροι αν όχι όλοι οτι αυτός π.χ. είναι Ο ΕΙΔΙΚΟΣ στο συγκεκριμένο πράγμα
    4. Το forum καλώς ή κακώς δεν είναι εδώ για να δώσει την πρακτική μεριά, άρα όσοι θέλουν να μάθουν πρέπει να βρούνε τον ειδικό
    5. Η εύρεση του ειδικού απαιτεί πολύ ψάξιμο και πολύ προσπάθεια, δυστυχώς οι περισσότεροι που γνωρίζουν είτε απαξιούν τα fora είτε δεν συνδέονται καν και όσοι τους ξέρουν, τους ξέρουν γιατί είναι γνωστοί/φίλοι από παλιά
    Με αυτά ειπωμένα, μπορούμε να συνεχίσουμε τη συζήτηση τώρα...

    Λοιπόν, άποψή μου είναι οτι η οποιαδήποτε σχέση πάνω σ'αυτό το επίπεδο μπορεί να έχει και μια μορφή παιχνιδιού πνευματικού καθώς ο υποτακτικός/σκλάβος πιθανώς να προσπαθήσει να δει μέχρι ποιό σημείο πάει η "μαγκιά" του και μέχρι ποιό σημείο του επιτρέπεται να κάνει κάποια πράγματα. Γενικώς, μην υποτιμάτε τους υποτακτικούς, είναι πανέξυπνα πλάσματα και ξέρουν τι κάνουν και κυρίως πότε το κάνουν, άρα για να μπορέσετε να υπερνικήσετε αυτούς θα πρέπει να σκέφτεστε πάντα ένα βήμα παραπάνω, να μην είστε προβλέψιμοι και να μην ξέρουν τι να περιμένουν.
     
  5. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: D/s σχεση και session..

    Οσον αφορα το D/s, session, play time. Εαν εμενα μου αρεσει να ασκω bdsm, S/M η οτι αλλο θελω μεσα στην σχεση μου και στην ζωη μου ποιος ειναι αυτος που θα μου το απαγορευσει. Ποιος λεει οτι το ενα αναιρει το αλλο. Και ποιος τελικα ειναι αυτος που βαζει σε καλουπια την οποιαδηποτε σχεση. Οσον αφορα για την σοβαροτητα αντιμετωπισης της D/s σχεσης, το να ασκει κανεις ολα τα παραπανω δεν σημαινει οτι δεν το κανει με σοβαροτητα και υπευθυνοτητα μονο και μονο επειδη τα συμπεριλαμβανει στην σχεση του.
    Eχουμε πηξει στους κανονες γενικος.
    Συμφωνω μαζi σου Master Spiller. Δεν υπαρχει ο ΕΙΔΙΚΟΣ αλλα δεν υπαρχει σιγουρα και η δυνατοτητα για οποιους λογους να τρεχουμε στην Αμερικη για να μαθουμε καποια πραγματα.
    Αναμεσα μας ομως υπαρχουν οι περισσοτερο εμπειροι και οι λιγοτερο αλλα και οι αρχαριοι.
    Θα μπορουσε να υπαρξει μια συνεργασια "βοηθεια" του ενος προς τον αλλον.
    Δεν υπαρχει ομως απο τους περισσοτερους η διαθεση και η θεληση.
    Χρησιμοποιουν αυτο το forum για να αναμασουν τα ιδια και τα ιδια προβαλοντας τις θεωριες τους ξανα και ξανα για το ποσο καλοι γνωστες ειναι του τι ειναι το D/s και φυσικα την "σοβαροτητα" τους.
    Θα μπορουσαν τα πραγματα να κινουνται σε ενα πνευμα συνεργασιας αντ αυτου υπαρχει ενα ανουσιος ανταγωνισμος ανευ λογου και αιτιας.
    Αυτα τα λιγα ειχα να πω. Οποιος καταλαβε, καταλαβε!

    p.s. Σε ευχαριστω Master Spiller!
     
    Last edited: 3 Φεβρουαρίου 2007
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Ας μου επιτραπεί να αστειευτώ λίγο (ή δεν αστειεύομαι; ) και να πω, πως ένα βλακόμετρο θα ήταν πιο χρήσιμο στο χώρο.  

    Όπως και να έχει το ότι δεν απαντά κάποιος με συγκεκριμένα παραδείγματα εδώ και 2 σελίδες σημαίνει 3 πράγματα.
    Είτε πολλοί δεν έχουν όρεξη να ασχοληθούν με το θέμα (απαξιούν ή δεν ξέρω τι, αν και αυτό είναι το λιγότερο πιθανό),
    είτε δε γνωρίζουν (το πιθανότερο),
    είτε δε γνωρίζουν αν ο τρόπος που κάνουν κάτι είναι σωστός και φοβούνται μήπως εκτεθούν δημόσια (εξίσου σημαντικός παράγοντας για μένα).

    Αν όντως αυτοί είναι οι λόγοι μήπως παίζει κάποιος και με τις πιθανότητες σε ένα session στη χώρα μας;
     
    Last edited: 2 Φεβρουαρίου 2007
  7. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Δε χρειάζεται φαντάζομαι να πω οτι συμφωνώ με τα λόγια αυτά της Mannia, έτσι δεν είναι; Άρα αφήστε κάτω τα σπαθιά σας ή οτιδήποτε άλλο κρατάτε ως όπλο και ελάτε να βοηθήσει ο ένας τον άλλον.
     
  8. adventurer

    adventurer New Member

    Απάντηση: D/s σχεση και session..


    Τα λόγια σας δείχνουν πραγματι το πόσο σοβαρά βλέπεται το lifestyle αυτό. Για μία ακόμα φορά υποβάλω τα ταπεινά σέβη μου (όσο μικρή αξία μπορεί να έχουν)
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    για να βοηθήσω (σκάβοντας το λάκο μας..) οι υποτακτικοί συνήθως (αυτοί που όντως είναι...) είναι αρκετά καλοί διπλωμάτες (κάπου το έχω ξαναπεί..) είναι αρκετά δύσκολο "παίγνιο" αυτό του D/s από τη μερία Του/ης Κυριάρχου στο να μπορέσει να ελέγξει τον/ην υποτακτικό/ή ,και από την άλλη θέλη τέχνη να ελιχθεί ο/η υποτακτικός (διότι αν είναι να πειθήνιος ο/η σκλάβος/α τότε είναι κάπως βαρετή η κατάσταση... )

    αυτά άποψη μου, Σ/σας ευχαριστώ που αντέξατε τις παρενθέσεις μου χεχεχε
     
  10. τασος0

    τασος0 Regular Member

    (Mannia λίγα είναι τα άτομα που έχουν εκπαιδευτεί στο εξωτερικό.
    Εγώ μπορώ να μιλήσω μόνο για τον εαυτό μου που ξεκίνησα απλά γιατί μου άρεσε και μου αρέσει.
    Εκπαιδεύτηκα μόνη μου και πειραματιζόμουν.
    Όλα είναι θέμα εμπειρίας πιστεύω, δοκίμαζε ότι νομίζεις ότι θα σου άρεσε και δούλεψέ το αργά.
    Στο τέλος θα το κάνεις σωστά.
    Διαχωρίζω την σχέση D/s από το session.)
    ...................................................................................................................
    ζητω συγνωμη αλλα δεν γνωριζω πως αλλιως να βαλω εδω τα λεγομενα καποιου αλλου κ τα βαζω ετσι
    σχετικα με τα παραπανω νομιζω οτι δεν ειναι κ οτι καλυτερο να πειραματιζετε κανεις μονος του γιατι μου θυμιζει εκεινο που λενε.....40 χρονια φουρναρης κ το ψωμι καμενο.....δηλαδη μπορει να επαναλαβανει καποιος το ιδιο λαθος γιατι απλα δεν ξερει πως αλλιως γινεται....
    υπαρχει κ η περιπτωση να μην βρει το σωστο ποτε
    κ σιγουρα ακομη κ αν τελικα πετυχει η συνταγη σιγουρα θα χρειαστει πολυς χρονος και ισως κ καποια παθηματα.
    υπαρχουν ομως εδω ατομα που με προθυμια δινουν οτι μπορουν στους αλλους
     
  11. ddragon

    ddragon Regular Member

    Μα είναι απίστευτο. Με το που είπε η Mannia την λέξη play time... πόλεμος!!! Κατευθείαν μόλυνση του bdsm χώρου ε;
    Play time?? Σαν δεν ντρεπόμαστε λίγο... ας παίξουμε με της κούκλες μας όσοι απο μας δεν ψάχνουμε ένα lifestyle.
    Και λέμε οτι εδώ είναι ένας χώρος για ανθρώπους με ανοιχτό μυαλό. Πολυ ωραία.
    Ναι δέχομαι οτι έχω ένα ειρωνικό ύφος και συγνώμη για αυτό.
    Αλλά έλεος...
     
  12. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: D/s σχεση και session..

    Έχω αναφέρει και παλαιότερα ότι δεν ασχολούμαι με βελόνες και piercing.
    Δεν το αντέχω, δεν με φτιάχνει και μπορώ να πω ότι με απωθεί η θέα και μόνο μίας βελόνας.