Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s σχεση και session..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Mannia, στις 1 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    τασος0 είμαι σίγουρη ότι αυτό που κάνω το κάνω σωστά και έτσι δεν έχω κάψει κανενός το ψωμί ( τον κώλο ήθελα να πω ) ούτε έχω κάνει σημάδια που δεν φεύγουν ούτε έχω χτυπήσει σε λάθος σημεία.
    Αυτό μπορούν να το επιβεβαιώσουν, αν και δεν χρειάζεται, σκλάβοι που έχω παίξει μαζί τους.
     
  2. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: D/s σχεση και session..


    Έχω παρατηρήσει πως όλα καλά εδώ , αλλά ρε σεις λίγα από αυτά που λέμε έχουν να κάνουν με προσωπική αντιπαράθεση!! Αγαπητή «Princess_of_Pain» δεν αναφέρθηκα καθόλου σε εσένα και σε κανέναν ειδικά !!! Εδώ μέσα θέλω να πιστεύω πως δεν είμαστε για να κρίνουμε τον καθένα αλλά για να γίνουμε μια παρέα ή και για να ανταλλάξουμε απόψεις γύρω από το κοινό θέμα που μας δένει!!! Κανείς κατ΄ εμέ δεν μπορεί να κρίνει τα γούστα του άλλου!!! Προσωπικά στο μόνο που αναφέρθηκα σε εσένα είναι το ότι το D/s είναι και παιχνίδι, και η λέξη παιχνίδι δεν απαξιώνει το S/M ίσα ίσα του δίνει τον τόνο που του ταιριάζει!!!!! Δεν είναι έτσι??
     
  3. ddragon

    ddragon Regular Member

    Hermis...
    δυστηχώς εδώ είμαστε για να πέρνουμε προσωπικά ότι γράφει ο καθένας, για να κράζουμε και να περιμένουμε στην γωνία όποιον λεει κάτι που μας τισγκλάει, για να πουλάμε ανωτερώτητα υποβιβάζοντας τους αλλους και για να απαξιώνουμε όποιον λέει την λέξη "παιχνίδι".
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Προσπέρασε το φίλε μου . Κάνε αυτό που θέλεις και μην δίνεις σημασία σε οτιδήποτε προσπαθεί να γκριζάρει αυτό που απολαμβάνεις . Εδώ είμαι εγώ ...
     
  5. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: D/s σχεση και session..

    Ηλια πρεπει να λειτουργησεις πιο ενεργα προς αυτην την κατευθυνση. Πρεπει να αλλαξει αυτη η νοοτροποια που υπαρχει εδω μεσα αν θελουμε να προσελκησουμε κι αλλο κοσμο απο το να τον διωχνουμε.
    Τελος παντων.. οπως σχεδον παντα αλλο ηταν το αρχικο post κι αλλου καταληγει!
     
  6. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: D/s σχεση και session..

    hermis δεν αντιπαρατίθεμαι με κανέναν!!
    Λέω πάντα την γνώμη μου σε ότι πιστεύω ΕΓΩ.
     
  7. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: D/s σχεση και session..

    Οκ Princess_of_Pain, καλό να λες την γνώμη σου και φυσικά είναι αναφαίρετο
    δικαίωμά σου. Αλλά αν κάνεις λίγο scroll up την σελίδα θα καταλάβεις πως το reply που
    έκανες στον hermis δεν είχε να συνεισφέρει τίποτε το εποικοδομητικό στην δημόσια
    συζήτηση έτσι ώστε να προχωρήσει πιο πέρα.

    Σόρρυ, αλλά αυτή είναι η δική μου γνώμη για το συγκεκριμένο ποστ. Κ' αν κάνω λάθος
    ευχαρίστως να δω το λάθος μου...

    Eπί του θέματος δεν είδα κάποιον/α να μιλήσει για προσωπική της σχέση
    με το ταίρι της/του (εκτός ίσως από 1,2 άτομα), κάτι που ήταν κ' ο σκοπός του thread.
    Κρίμα δεν είναι να αναλωνόμαστε στις λεπτομέρειες και στην λεπτολογία
    (όχι η λεπτομέρεια δεν κάνει πάντα την διαφορά, πολλές φορές σε κάνει να χάνεις το δάσος) και όχι στην ΟΥΣΙΑ;
    Τι φοβάστε ; Μην εκθέσετε τους εαυτούς σας ; Γιατί μπαίνουμε εδώ μέσα αν όχι για να ανοιχτούμε με σκοπό να κατανοήσουμε περισσότερο τον εαυτό μας κ' τους άλλους;
    Γιατί τόση καχυποψία ;... Κάνω λάθος ;

    Προσωπικά μόνο vanilla σχέσεις είχα, αλλά αυτές που μου έχουν μείνει στην μνήμη ήταν
    πάντα όταν υπήρχε ένα αλισβερίσι δύναμης, όταν η σχέση ήταν ένα σύστημα που άλλαζε
    με τον χρόνο, ο ένας μάθαινε τον άλλον κ' γενικά εξελισσόμασταν. Συνήθως ως τώρα
    αυτό έχει συμβεί 2 φορές με γυναίκες που ήταν αρκετά αντίθετες από μένα. Πολύ πιο δυναμικές και κοινωνικές.

    Δεν ξέρω αν αυτό έχει να κάνει με το thread, αλλά θα συνεχίσω λίγο ακόμη με επιφύλαξη.
    Η πρώτη δυνατή εμπειρία ήταν με μία γυναίκα που με περνούσε 7 χρόνια όταν ήμουν 23.
    Είχε τα χαρακτηριστικά που είπα πιο πάνω, και κατά κάποιο τρόπο ήταν Αφέντρα αν και
    εκτός από τον χώρο του bdsm. Πραγματικά της είχα μεγάλη αδυναμία, γιατί την εμπιστευό
    μουν αρκετά και αυτό επειδή είχαμε μιλήσει άπειρες ώρες (στο net) και είχα αρχίσει
    να την κατανοώ. Ή έτσι νόμιζα. Οπότε μπορώ να πω ότι μου άρεσε και με ευχαριστούσε
    να την υπηρετώ (σε normal πλαίσια όμως), να της προσφέρω απλόχερα καιι... (ξέρω κάποιον που θα ζηλέψει τώρα,sorry blindfold) παίζαμε κ' μερικά παιχνίδια με "απόκρυψη πληροφοριών". Καλώς ή κακώς ήταν και είναι αρκετά επιφυλακτική (μιας και εξαρτώνται κ' άλλοι από την ζωή της) και οπότε δεν ξέρω ούτε σταθερό της τηλέφωνο, επώνυμο, που μένει.
    Ενδεικτικά μια φορά είχα πάει στο σπίτι της, βράδυ, με μάτια κλειστά δεμένα ή με μαντύλι
    είτε με έναν μαύρο σκούφο. Δεν θυμάμαι καλά. Αλλά ήταν ένα μαγικό ταξίδι...
    Φυσικά στο θέμα του σεξ ήταν απίστευτα κ' μετά από αυτή άρχισα κ' πάλι να νιώθω
    όμορφα κ' άνετα με το σώμα κ' τον εαυτό μου.

    Μετά από μερικά γεγονότα έπαψα να την εμπιστεύομαι, ουσιαστικά δεν την εμπιστευόμουν
    καθόλου, κ' ειπώθηκαν κ' διάφορα σκληρά λόγια κ' οπότε τελος.

    Για μένα ήταν μια πολύ διδακτική ιστορία πάντως και χαίρομαι που την είχα, αν κ' όσο χαρά
    μου έδωσε άλλη τόσo κ' θλίψη.
     
    Last edited: 5 Φεβρουαρίου 2007
  8. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Ας μην σταματήσει με μένα η κουβέντα...Κάποιος/α ;

    *Πιο πολύ επειδή έτσι θα νιώθω πως είτε τα είπα όλα,
    και δεν έχει κανείς να συμπληρώσει κάτι ή καμία ένσταση
    στα όσα έγραψα (κ' ας ήταν προσωπικές εμπειρίες), πράγμα
    που δεν ισχύει,

    ή στην χειρότερη περίπτωση

    ότι γάμησα τόσο πολύ την κουβέντα που κανείς
    δεν ενδιαφέρεται να την ξαναφτιάξει κ' να συνεχίσει
    από την αρχή :S

    Well ?
     
    Last edited: 5 Φεβρουαρίου 2007
  9. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Re: D/s σχεση και session..

    Τι να πουλήσεις ??? ανωτερότητα?? Χαχαχαχαχα . Αυτό να το κάνεις εκεί που σου έχουν δώσει το δικαίωμα!!! Να μάθεις να πουλάς το εγώ σου όταν χρειάζεται!!! Όλοι πουλάμε μούρη…γιατί?? Δεν κατάλαβα?? Ο άνθρωπος διαφέρει από τα ζώα επειδή έχει κρίση και συναισθήματα. Ρε συ κατακρίνεις και αυτή είναι η θέση σου?? Μπες στην ουσία καλύτερα και άσε την κριτική!!! Αλλά πολλά ζητάω να σου λέω να μπεις στην ουσία…. Λυπάμαι για πάρτυ σου.
     
  10. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: D/s σχεση και session..

    Νομιζω οτι ο ευγενικος και συγκροτημενος λογος σου μπορει να βοηθησει! Συνεχισε και μην σταματας.
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Hermis και ddragon ξεφεύγετε από το νήμα . Το επόμενο μου βήμα θα είναι , να σβήσω τα ποστ που είναι εκτός θέματος. Ευχαριστώ...
     
  12. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: D/s σχεση και session..

    Τοτε μαλλον πρεπει να σβησεις ολο το post.