Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D. Stein. "Λιγότερο παιχνίδι με κανόνες, περισσότερο με καύλα"

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Discerning, στις 24 Αυγούστου 2020.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Όχι παλιοπατσαβουρωπουτανοβανιλόσουμπα;
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

     
  3. Brt

    Brt #ολαπολυ

    θα τους στείλω μια φωτογραφία μου  
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Οι παλιοπατσαβουρωπουτανοβανιλόσουμπες είναι από κούγκαρ και κείθε, οι παλιοσφουγγαροπουτανοβανιλόσουμπες δεν έχουνε βάλει καν το 4 μπροστά... Ν α τα λ'εμε αυτά..!    
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το ενδιαφέρον με τις βανιλοτσούλες είναι πως για την πλειοψηφία των καγκουρογαμιάδων είναι παλιοπατσαβουρωκαριολοβανιλόσουμπες
     
  6. Lucifer81

    Lucifer81 Wandering, but not lost

    Θέλετε να μου πείτε το κόλπο γιατί εγώ ούτε το δικό μου δεν  

    Προσπαθώ να καταλάβω την εμμονή σου με τις φεμινίστριες, και μου βγαίνεις μισογύνης. Τώρα προσπαθώ να καταλάβω την εμμονή σου με την εκκλησία, την κοινωνία, το Θεο κλπ. Κανόνισε να μου βγεις φαν.

    Συ είπας.
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Αυτή η φράση «αποπλάνηση της συναίνεσης» σε ποια γλώσσα είναι γραμμένη;
    Στα ελληνικά δε σημαίνει τίποτε.
    Τι είναι η «συναίνεση» για να «αποπλανηθεί»;
    Σελίδες λογισμών κι επεξηγήσεων για μια λανθασμένη φράση, επειδή γράφτηκαν στην σειρά δυο πιασάρικες λέξεις.
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    @espimain αποσπώ τη συναίνεση αποπλανώντας στο πλαίσιο S/m σκηνής.
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Σε ποια γλώσσα με ποιο συντακτικό;
    Συνήθως οι άνθρωποι γράφουν στην γλώσσα που σκέφτονται.
    Ξέρω πολύ καλά τι σημαίνουν οι λέξεις και αντιλαμβάνομαι τι λέει αυτός που το γράφει, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι λάθος διατύπωση.
    Εσύ για να το πεις έβαλες και ρήμα και αντικείμενο και έκανες ολόκληρη πρόταση.
    Εγώ λέω ότι η φράση ««αποπλάνηση της συναίνεσης» είναι λάθος. «κακά ελληνικά» έχεις αντίρρηση σε αυτό;

    Αποπλανάς ένα άτομο, δεν απολανάς την συναίνεση.
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν είναι δικός μου όρος, είναι απλή απόδοση του seduce the consent, το "out of someone" είναι αυτονόητο, η συναίνεση δεν είναι αυθύπαρκτη
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    @espimain @Arioch

    η γλωσσική ασάφεια έχει το περιεχόμενό της. εκ τούτου η προσπάθεια διασαφήνισης με αποκατάσταση της σύνταξης είναι ενδεχομένως άστοχη.
    η συγκεκριμένη γλωσσοπλασία δεν έγινε προφανώς από συντακτική άγνοια, αλλά γιά να αποδώσει ένα περιεχόμενο.

    αναφύεται, ή σωστότερα εισάγεται, με τη συγκεκριμένη γλωσσοπλασία, ένα ζήτημα:
    η «συναίνεση», η κατανόηση της θέσης και του ρόλου, είναι ζητούμενο;
    το αντικείμενο το υφαρπάζεις στα γρήγορα ή το βάζεις κάτω και το ξεκοκαλίζεις με την ησυχία σου;
    είναι ανακούφιση πείνας ή απολαυστικό γεύμα;
    πιθανόν έτσι να προκύπτει και διάκριση.
     
  12. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Πάνω στο seduced consent να συμπληρώσω ότι έχουμε διαβάσει την μισή ιστορία. Σύμφωνα με Pat Califia, ο Master βρίσκει ένα boi που τον καβλώνει να το απολάυσει σαδιστικά. Περιγράφει τι εννοεί όταν λέει σαδιστική απόλαυση, δίνοντας έμφαση στην αποδόμηση του αγοριού, γιατί όταν δεν έχει αγόρι να αποδομεί και να το απολαμβάνει νιώθει σαν πατημένο σκουπίδι. Βρίσκει λοιπόν το αγόρι, που ως τότε προσφερόταν για κοινή χρήση στο dungeon που συχνάζουν και οι δύο και του παίρνει την seduced consent. Μετά από την συναίνεση αυτή το boi τίθεται under consideration. Αν το boi αντέξει αυτήν την διαδικασία, δεν σπάσει, δεν βγάλει έξεις όπως ναρκωτικά, αλκοόλ, shopping therapies, κρίσεις νυμφομανίας ή άλλες, αν αντέξει γενικά και αν συνεχίσει να τον καβλώνει μετά την φάση consideration, τότε το αναλαμβάνει για σκλάβο οικόσιτο και αποκλειστικής χρήσης. Αλλιώς το boi πηγαίνει πίσω στο dungeon και στα handball nights.