Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D. Stein. "Λιγότερο παιχνίδι με κανόνες, περισσότερο με καύλα"

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Discerning, στις 24 Αυγούστου 2020.

  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    χαχαχαχαχαχαχαχα
     
  2. Lucifer81

    Lucifer81 Wandering, but not lost

    Θα σου πω που μπερδεύομαι εγώ. Για αρχή όπως έχω πει και σε άλλα άτομα που έχουν το δικό τους BDSM, όπως εγω πχ το δικό μου, κλπ κλπ καλά κάνει. Καλά κάνει και θέλει να το κάνει όπως θέλει να το κάνει. Εδώ υπάρχουν άνθρωποι που δίνουν 160εκ ευρω για τον Νευμαρ, αυτός φταίει που τα παίρνει; Το θέμα δεν ήταν ποτέ αυτό, όσο και αν θέλει ο ίδιος να το στρέψει εκεί.
    Οδηγός ναι, αλλά θυμάμαι χαρακτηριστικά το "είναι κάπου γραμμένο αυτό;" και κάτι περί δεν υπάρχουν κανόνες   το οποίο έρχεται σε πλήρη αντίθεση με το οτι υπάρχει ένας οδηγός. Ο οδηγός έχει οδηγίες, είναι ένας μπούσουλας. Μην πιάσουμε πάλι την μαγειρική και το παστιτσίο, ήταν (περιέργως) καλό παράδειγμα.
    Εμένα πάντως οι απαντήσεις που πήρα και εδώ δεν μου δείχνουν αυτό, αλλά το οτι μονάχα η καύλα υπάρχει και ο καθένας μπορεί να την εκφράσει όπως θέλει αλλιώς χάνεται η καύλα και γίνεται λογιστική πράξη, κλπ κλπ. Η καύλα δεν είναι μόνο διείσδυση, δεν είναι μόνο το σεξ. Και επείδη μας αρέσουν τα παραδείγματα...καύλα πχ είναι να βλέπεις τον Σπανούλη να κάνει step back στον Διαμαντίδη μέσα στο ΟΑΚΑ να το καρφώνει και να παίρνεις πρωτάθλημα. Καύλα είναι το step back του Doncic με νικητήριο τρίποντο. Καύλα είναι τα σουτζουκάκια της γιαγιας μου, κοκ.
    Επίσης μπερδεύομαι και στο αίτιο που προσπαθεί να περάσει αυτό το "δεν υπάρχουν κανόνες". Όπως απάντησες και εσύ ο ίδιος

     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Be that as it may
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Η λούπα της περιφέρειας είναι δεδομένη στο σκεπτικό της αυτοεκπληρούμενης προφητείας, ως εκ τούτου είναι αποκλειστικώς έργον καφετζούδων, μέντιουμ κλπ, συνεπώς και πρακτικώς αδιάφορον...
    Δεν μπορεί να υπάρχει λούπα εκτός περιφέρειας, έχει ξεπεράσει και την κότα και τ' αβγό, προ πολλού...
    Κατά τούτον δε, η αδήριτη αυτοαναφορικότητα της κάθε λούπας, αποτελεί ασφαλεστάτη μέθοδον αποφυγής κατασπατάλησης ενεργείας, επιτρεπομένης όμως της διασκέδασης και της ψυχαγωγίας, ως ασφαλούς μεθόδους κατανόησης εκ μέρους των δυνάμει εκτός περιφερείας θέλει είναι..!
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Η διαφωνία του είναι στην ερμηνεία του πλήρει συνειδήσει και το επιχείρημα του είναι ότι η συναίνεση δεν μπορεί να είναι τέτοια σε πράγματα που ο sub μέχρι στιγμής γνωρίζει μόνο μέσω περιγραφών οπότε πρέπει να πάρει και εκείνος τα ρίσκα του, δηλαδή η μετάθεση ευθύνης δεν είναι ανάλογη του ελέγχου.

    Εμένα εκεί είναι κυρίως η διαφωνία μου μαζί του, το άλλο με το αν η παρουσία ισοδυναμεί με συναίνεση απαντήθηκε από την τρίτη σελίδα.

    (Edit)
    Ή μάλλον όχι ακόμα, κρίνοντας από το άλλο νήμα
     
    Last edited: 25 Αυγούστου 2020
  6. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    O/η υ μπορει να δωσει συναινεση σε πραγματα που γνωριζει μονο μεσω περιγραφων?
    Αν αναλαβει το ρισκο της αποφασης απο μονος του ο/η υ, ποιος ειναι ο λογος να αναλαβει το ρισκο της σχεσης ο/η Κ?
    Αν ειναι εξισου υπευθυνοι για το οποιο ρισκο της διαχυσης "σεροτονινης, ντοπαμινης και λοιπων ορμονων" γιατι να μην ειναι δυο καλα φιλαρακια που αποφασισαν ενα απογευμα να βγουν στην παραλιακη και να κανουν κοντρες με μοτοσυκλετα?
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @Arioch

    Άλλοθι για να κάνουμε "μαλακίτσες", αλλά "άνευ φορτίου", ψάχνουμε, λέγεται αυτό...
    Και δεν καυλώνουμε και καλά με τις "μαλακίτσες" (όχημα), με το "άνευ φορτίου" τη βρίσκουμε (Στάση "Χύνω" περικαλώ)...
    Στην και καλά φάση αντιλήψεων τύπου υπεράνω, εκτός, απυρόβλητο, τέτχοια, όλων των κατά καιρούς μικρών "θεούληδων"...
    Περσινά ξινά σταφύλια, σε καινούργια φρουτιέρα...
    Ως εδώ...
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    ωραία θα ήταν, κι εγω θα ήθελα  
     
  9. Lucifer81

    Lucifer81 Wandering, but not lost

    Με βγάζει αληθινό, ακόμα και στο καινούργιο νηματογάμημα  
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν είναι η δική μου θέση αυτή, του @Discerning είναι όποτε θα πρέπει να ρωτήσεις τον ίδιο!

    (Edit)
    Μια διόρθωση, το "περιγραφών" είναι δικό μου και το χρησιμοποιώ ως την απόπειρα εξήγησης σε κάποιον τρίτο καταστάσεων για τις οποίες δεν έχει έστω και συγγενή βιωματική εμπειρία.
     
    Last edited: 25 Αυγούστου 2020
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αυτό με το "αν η γιαγιά μου είχε καρούλια..." αν δεν το ξέρεις, πατίνι θάτανε...
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Γιατί απαντάς σε μένα; Εγώ είπα ποια έχω καταλάβει ότι είναι η θέση του, δεν είπα ότι συμφωνώ.