Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D. Stein. "Λιγότερο παιχνίδι με κανόνες, περισσότερο με καύλα"

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Discerning, στις 24 Αυγούστου 2020.

  1. Discerning

    Discerning Contributor

    Συμφωνούμε. Κάθε ανθρώπινη σχέση έχει (και γεννά) τα δικά της μοναδικά χαρακτηριστικά. Και μόνο έτσι πρέπει να αντιμετωπίζεται. Στην Κ/υ οδηγεί ο Κ. Η υ ακολουθεί συναινετικά έως να άρει τη συναίνεσή της, γεγονός που σημαίνει το τέλος της σχέσης.
    Για να χρησιμοποιήσω και το θέμα του νήματος, δεν είναι συνταγογράφηση ο ερωτισμός. Καμία έκφανσή του. Σε αυστηρά ΓΕΝΙΚΑ κουτάκια και σε καρμπόν ρομποτικές συμπεριφορές μόνο οι τύπου Amish "ζουν", και οι κάθε είδους δογματικοί. Αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη. Δεν την παρουσιάζω ως θέσφατο.
     
    Last edited: 25 Αυγούστου 2020
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    Και η δική μου άποψη είναι ότι η ηλιθιότητα των απόψεών σας σπάει όλα τα βλακόμετρα. Γιατί όποιος δεν συμφωνεί μαζί σας κατά την άποψή σας είναι θρησκόληπτος,Amish, λογιστής. ρομπότ κλπ. Κατά την άποψή μου οι απόψεις σας είναι βλακώδεις, μεσσιανικές, και διαφανείς ως προς την ατζέντα σας και μάλιστα στρέφεστε χυδαία και διαρκώς κατά του προσώπου των άλλων μελών που διαφωνούν μαζί σας, χαρακτηριζοντάς τους . Φυσικά αυτή είναι απλώς η άποψή μου δεν την παρουσιάζω ως θέσφατο.
     
  3. Discerning

    Discerning Contributor

    Nα υπάρχει και 2η φορά. Απλά.

    Ετσι για το κέφι μου, να σου ξεκαθαρίσω γι ακόμα μια φορά, αυτό που αδυνατείς / δεν θέλεις (δικό σου θέμα) να καταλάβεις. Ας επιχειρήσω ακόμα πιο απλοϊκό παράδειγμα, μπας και... (λέμε τώρα) Την κάθε άποψη-θέση που διατυπώνεται εδώ, δεν την αντιμετωπίζω ως πολιτική θεώρηση - αντίληψη, ούτε με δογματισμό. Υπό αυτό το πρίσμα, το κουτσό ή τα μήλα, είναι ξενέρωτα για μένα. Δεν σημαίνει πως θεωρώ ξενέρωτους όσους τα επιλέγουν για παιχνίδι! Το έχουμε;
     
  4. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Λό-λα να έ-να μή-λο
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Έτσι και εγώ για την πλάκα μου, για να γελάμε εδώ μέσα με το χάλι σας, να σας πώ με πολύ απλά λογάκια όπως θα το εξηγούσαμε σε ένα προνήπιο, ότι διαρκώς μειώνετε τους συνομιλητές σας που διαφωνόύν μαζί σας, δηλαδή την συντριπτική πλειοψηφία, ως Άmish, λογιστές, ρομπότ, δογματικούς. Κακό παιδί! Την επόμενη φορά, που θα χαρακτηρίσετε κανένα μέλος, θα πάτε στη γωνία της τάξης με το ένα πόδι ψηλά! και θα γράψετε στο πίνακα με στρογγυλά γραμματάκια 'Θα είμαι ευγενικός και δεν θα βρίζω τα άλλα παιδάκια"!
     
  6. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    @elfcat συγγνώμη αλλά τα προνήπια θα είχαν κατανοήσει με την φορά πρώτη.
    Σας διαβεβαιώνω!
     
  7. Lucifer81

    Lucifer81 Wandering, but not lost

    Είστε σίγουρη; Μπορεί ο seducingdiscertion να έχει εμπειρία και σε αυτόν τον τομέα και να σας καθοδηγήσει, όπως έχει κάνει με τεράστια επιτυχία στα υπόλοιπα επαγγέλματα/αθλήματα μέχρι σήμερα.
     
  8. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    Σας διαβεβαιώνω κι εσάς λοιπόν ότι είναι όπως ακριβώς τα λέω.  
    Ισχύει και για τα προ-προνήπια!
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    καλά, μην υπερβάλλετε κι εσείς, μια πίπα σε αυτοκίνητο ζήτησε να κάνει ο άνθρωπος, δεν είπε να καταργήσουμε τις pilates.
     
    Last edited: 26 Αυγούστου 2020
  10. espimain

    espimain Contributor

    Ας κάνει. Τι μας το λέει.  
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    αν είναι καημός;
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Είναι μεγάλος ο γιαλός
    είναι μακρύ το κύμα
    είναι μεγάλος ο καημός
    κι είναι πικρό το κρίμα