Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Daddy's little girl

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Emily adams, στις 3 Νοεμβρίου 2020.

  1. Emily adams

    Emily adams New Member

    Το κοριτσάκι του μπαμπά... Πόσοι/ες έχουν αυτό το φετίχ?
     
  2. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    ... αυτό δεν είναι απλά φετίχ, είναι το ιερό δισκοπότηρο των φετίχ!!
    Τρόπος ζωής θα έλεγα  
     
  3. estarian

    estarian New Member

    Ως πιο μικρος ειχα αναλογη εμπειρια με μεγαλυτερο ζευγαρι. Μεγαλωνοντας παντα χαιρομαι με την παρουσια μικροτερων...

    Οποτε ειναι σημαντικο φετιχ... Ανμπορουμε να το πουμε ετσι
     
  4. Emily adams

    Emily adams New Member

    Νομίζω ότι δεν είναι απλά ένα φετίχ, αλλά κ πως αλλιώς να το πουμε?
     
  5. estarian

    estarian New Member

    Σημασια εχει να συννενοουμαστε...
     
  6. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Κινκ  

    αν και εξαρτάται πως το ζεις. Αν υπάρχει συσχετισμός DDlg (Daddy Dom/little girl), η «Μαμα/Μπαμπας» και «μικρός/μικρή» , είναι συσχετισμός D/s θεωρώ.
    Η ηλικία δεν έχει καμία σημασία       

    Γλυκύτατο και συχνότατο κινκ/παιχνίδι. Φετίχ δεν θα το έλεγα.

    disclaimer: προσωπικες απόψεις κλπ.
     
    Last edited: 3 Νοεμβρίου 2020
  7. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Μοντέρνες "οικογενειακές σχέσεις" θα μπορούσες, ωστόσο ο τίτλος που διάλεξες εκφράζει πλήρως το εύρος.
    Φετίχ δεν είναι σίγουρα, εκτός και αν ρωτήσουμε το κοσμοπόλιταν.

    Τώρα όσο αφορά τα ποσοτικά του φετίχ, που δεν είναι φετίχ, αρκετοί σε συνειδητοποιημένο επίπεδο και ακόμη περισσότεροι σε λανθάνων αν θα ήθελες την δική μου γνώμη. Αλλά το πόσοι ως νούμερο μικρή αξία έχει επι του πρακτέου πιστεύω. Όταν κάτι δεν είναι απλά φετίχ αλλά αφορά το βιωματικό κομμάτι την μεγαλύτερη σημασία έχει το να βρεθεί κάποιος με παρόμοια αντίληψη και οπτική όσο αφορά το βίωμα. Το πολλοί ή αρκετοί δεν εγγυάται κάτι. Ούτε καν για την συζήτηση επ' αυτού.
     
    Last edited: 3 Νοεμβρίου 2020
  8. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να θεωρήσουμε ότι στο D/s το D μέρος παίρνει στα πολύ σοβαρά τις ανάγκες του s μέρους και από ότι φαίνεται, τουλάχιστον σε φιλοσοφικό επίπεδο τουλάχιστον στο παρόν φόρουμ, η δεσπόζουσα ιδεολογία κρατάει κάποιες αποστάσεις από μία τέτοια άποψη.

    Σίγουρα σε μία τέτοιου είδους σχέση η ασυμμετρία πρέπει να είναι ορατή ξεκάθαρη και λαμπιρίζων αλλά ο βασικός άξονας πάνω στον οποίο βασίζεται όλο αυτό είμαι της γνώμης ότι είναι κάθετος του βασικού άξονα του D/s.
     
  9. Emily adams

    Emily adams New Member

    Δεν ρωτησα για να καταγράψω αριθμό, κουβέντα κάνουμε
     
  10. Emily adams

    Emily adams New Member

    Θα συμφωνήσω είναι συσχέτιση D/s σχέσης
     
  11. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Δεν είμαι Κ, άρα δεν ξέρω ακριβώς την οπτική αυτή, αλλά δεν βρίσκω απαραίτητο να καλύπτονται «ιδιαίτερες ανάγκες» (πέρα από τις ιδιόμορφες ανάγκες που έχουμε στον χώρο, με η χωρίς εισαγωγικά, ο,τι προτιμά ο καθένας) σε έναν τέτοιο συσχετισμό   υποτάσσεται το υπό, στο πλαίσιο που θέτει το Κ. Απλά είναι πλαίσιο DDlg (ζητω συγνώμη από τις «Μαμάδες»αλλά δεν ξέρω αν έχει ακρωνύμιο ο συσχετισμός Mommy-little boy/girl).
     
    Last edited: 3 Νοεμβρίου 2020
  12. Emily adams

    Emily adams New Member

    Τι εννοείς ιδιαίτερες ανάγκες?