Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Dom ή sub

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος larcenciel, στις 9 Μαϊου 2010.

  1. larcenciel

    larcenciel Regular Member

    Τον τελευταιο καιρο με εχει προβληματισει το εξης .Ενω ειμαι υποτακτικος ποδολαγνος δοκιμασα σε μια τελευταια σχεση τον κυριαρχο ρολο.Δεν εχω ουτε εγω ουτε η κοπελα την τεραστια εμπειρια ,ειχαμε καποιες στιγμες γελιου ,αμηχανιας αλλα ειχε και στιγμες που απολαυσαμε.
    Απο τοτε το σκεφτομαι συνεχεια ,δεν ξερω τελικα ποιος ρολος μου ταιριαζει.
    Πως μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτο που με συγκινει περισσοτερο και να αποφασισω?
     
  2. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Dom ή sub

    ... και ποιός σου είπε ότι χρειάζεται να "αποφασίσεις" κάτι;  

    Switch... μια χαρά είναι... η καλοπέραση είναι στο μυαλό... έτσι και αλλιώς  


    Ανδρ(ε)ας
     
  3. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Dom ή sub

    νομιζω υπαρχει και η κουρτινα 3, βλεπε switch...
    Επισης οι επιλογες του να εισαι απλα φετιχιστης, η kinky, η τελος παντων καποιος που δεν χωραει σε καμμια κατηγορια. Το θεμα δεν ειναι να επιλεξεις ντε και καλα μεταξυ των δυο, αλλα να βρεις αυτο που σε καλυπτει οτι και αν ειναι. Keep an open mind..Belong to yourself first.
     
  4. larcenciel

    larcenciel Regular Member

    Απάντηση: Dom ή sub

    το θεμα ειναι πως εδω και χρονια νιωθα υποτακτικος και μονο η σκεψη του κυριαρχου με απωθουσε και τωρα που το δοκιμασα στο ελαχιστο ειδα οτι εφερε τα πανω κατω σε μια ισορροπια που ειχα.
    θελω να αφοσιωθω καπου και να γινω καλυτερος σε αυτο που επιλεξω.Φανταζομαι το switch ειναι η καλυτερη λυση μεχρι η εμπειρια να με οδηγησει καπου