Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eγκεφαλική Κυριαρχία

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 31 Οκτωβρίου 2008.

  1. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Eγκεφαλική Κυριαρχία

    Την εγκεφαλική ουσία είτε την εχεις ειτε δεν την εχεις, ανεξαρτητα απο βανιλιες και bdsm. Στα φορουμ, τα τσατ και τα πμ οι επιδοξοι εγkεφαλικα κυριαρχοι βρισκονται σε αφθονια κι ας εχουν μυαλο κουκουτσι.
    Απο την αλλη υπαρχουν πληθος υποτακτικων που ψαχνουν απεγνωσμενα να κυριαρχηθουν εγκεφαλικα. Αβουλα οντα δεν είναι, απλώς καυλωνουν μεχρι να καταλαβουν με τι χανο εχουν να κανουν.
    Με λιγα λογια θα συνιστουσα στους πιο πολλους εγκεφαλικα κυριαρχους μειωμενων εγκεφαλικων προσοντων να περιοριστουν στους ραβδισμους.
    Ο Dolmance, κυριαρχημενος απ το πνευμα Mου, το συμπυκνωσε πολύ σωστα σε δυο γραμμες.


     
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Eγκεφαλική Κυριαρχία

    Και τι θα συνιστούσες στους εγκεφαλικά κυρίαρχους αυξημένων εγκεφαλικών προσόντων?
     
  3. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Eγκεφαλική Κυριαρχία

    χμμμ και αυτό το προσόν μετράται με μονάδες μήκους;;;;;;;;

    (πχ ένα μυαλόοοοοοοοο τρία χιλιόμετρα ... )
     
  4. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Eγκεφαλική Κυριαρχία

    Αυτοι το'χουν αλλα σπανιζουν. Δε χρειαζονται συμβουλες.
     
  5. BlackButterfly

    BlackButterfly Regular Member

    Ειμαι εγκεφαλικα υποταγμενη. Ελπιζω να ειμαι και κυριαρχη, δεν ξερω, δεν εχω μαθει να διαβαζω σκεψεις. Ισως καποτε. Αν δεν εξουσιαζε το μυαλο μου, θα ηταν πολυ διαφορετικα τα πραγματα. Γι' αυτον ειναι ολα πολυ απλα. Ξερει τον τροπο πο λειτουργω, αρα ξερει πως να με επηρεασει, αρα μπορει να με εχει για οσο θελει δικη του.

    Εγκεφαλικη κυριαρχια...ξερει δηλαδη -μιλωντας υποθετικα, αφου ειπαμε πως δεν διαβαζω σκεψεις- τον τροπο που σκεφτομαι, καταλαβαινει τους συνειρμους μου. Οταν δεν καταλαβαινει, δεν προσπαθει να καταλαβει με το ζορι. Εχει την γνωση οτι αυτο θα με εκνευριζε. Επισης ξερει οτιδηποτε θα με εκνευριζε. Ξερει. Τα ορια μου, που μπορει να με πιεσει, τις αδυναμιες και τα δυνατα μου σημεια. Ποτε πρεπει και ποτε οχι. Ποτε θελω. Γιατι μπερδευομαι. Γνωριζει το μυαλο μου. Κατα καποιον τροπο τουλαχιστον. Γνωριζει τι να κανει με αυτο. Κυριως, γνωριζει πως να μην βγαινει ποτε απο αυτο.

    Δεν ξερω ομως αν γινεται συνειδητα να ασκεις αυτην την μορφη εξουσιας. Ισως συμβαινει μονο με συγκεκριμενα ατομα, "υπογείως", ασυναισθητα. Εχεις ελεγχο στο μυαλο καποιου, αλλα δεν κάνεις κατι, απλα συμβαινει μονο του...Ισως.
     
  6. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Eγκεφαλική Κυριαρχία

    Ξέρει..
    γιατι να μη ξερει τι σ αρεσει τι οχι, ποια ειναι τα ορια σου, τι σε εκνευριζει ..
    γνωριζεστε απο ο τι καταλαβαινω.. αυτο που περιγραφεις λέγεται ερωτας.. τουλάχιστον απο εσενα.. -την άλλη πλευρα δεν την ξέρουμε .. -  

    ολα τα παραπάνω θα μπορω να τα καταλαβω κ εγω όπως κ οι περισότεροι εδω κ μονο με την τριβη σου στο φορουμ.. λες να μη μπορει να τα καταλάβει ενας άνθρωπος που σε ζει απο κοντα και περισσότερες ώρες?


    Η εγκεφαλικη κυριαρχια που εγκειται??
     
  7. master00dragon

    master00dragon Regular Member

     

    ααααα και εγω που νομιζα πως εφταιγε ο θυρεοειδης μου

    μιν τω λαβαιται φιλι μου ιπωψιν ος ανιρ τις πλαιοκεαειου
    δεν ανεβασα τιν καταλιλι φοτο....  
     
    Last edited: 1 Νοεμβρίου 2008
  8. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Eγκεφαλική Κυριαρχία

    Τι ειναι το "πλαιοκεαειου"?
    Τα υπολοιπα, κουτσα στραβα τα μετεφρασα.
     
  9. female

    female Contributor



    Πλειόκαινου , μήπως;


     

     
  10. BlackButterfly

    BlackButterfly Regular Member

    Re: Απάντηση: Eγκεφαλική Κυριαρχία

    Aν ξερει ολα αυτα, εχει και την δυνατοτητα να τα χρησιμοποιησει. Αρα δεν χρειαζεται κατι αλλο, σε "εχει". Και ολα αυτα ειναι θεμα μυαλου.
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Eγκεφαλική Κυριαρχία

    να λαβουν σοβαρα υπ'οψην την υπογραφη μου ...  

    θεωρω οτι κανεις ανθρωπος που αγαπηθηκε πολυ δεν υποταχθηκε σε καμια εγκεφαλικη κυριαρχεια .....

    καποτε ρωτησα ενα ινδο που υποτιθεται πως ηταν ιδιαιτερα πνευματικος .. ξερετε γκουρουδης κατι τετοιο .... που αν και τον αποκαλεσα crossdreser , ανταλαξαμε πολυ ευθυμα κανα δυο κουβεντες ...
    Τον ρωτησα λοιπον πως ξεχωριζει την εγκεφαλικη δυναμη των ανθρωπων και μου ειπε απο τον τροπο που χεζουν .. του λεω : "Μα ολων την ιδια ασκημη μυρωδια εχουν" και μου απαντα : "Ακριβως .... αλλα μερικοι δεν τραβανε ουτε το καζανακι"
    Κυριαρχεια ειναι τα εργα των χεριων ... οχι της γλωσσας ... εξαιρειται η πεο/αιδαιο λειχια
     
  12. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Eγκεφαλική Κυριαρχία

    Δηλαδή η εγκεφαλική κυριαρχία δεν είναι παρά η άλλη όψη του έρωτα... Μάλιστα...