Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eγχρωμο πόδι.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος feet-lover, στις 22 Μαρτίου 2023.

  1. ok πιαστήκατε από μια λέξη που θα μπορούσα να μην την γράψω εντάξει να το παρουσίαζα "ωραιοποιημένο" οκ. το "για πέταμα" ειναι τρόπος του λέγειν, αν πρέπει να εξηγήσουμε και τα αυτονόητα. δεν είπα να κόψει τα πόδια της αν είναι δυνατόν.το επαναμβάνω για μένα δεν θέλω να γίνει κάτι, ουτε καμία να περιποιηθεί τα πόδια της . ολοι κρίνουμε και ολοι κρινόμαστε αν είναι δυνατόν. δεν εχω δικαίωμα δηλαδη, ενα πόδι, χέρι , κεφάλι, βυζί, κλπ που αισθητικά δεν μου αρέσει να πώ την γνώμη μου; δηλαδή πρέπει σε όλους να αρεσουν ολα; αλλο λέω αισθητικά την γνώμη μου, αλλό υποβιβάζω -μειώνω -τον άλλον.
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Η Βίκυ Καγιά πληκτρολογεί...   
     
  3. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    υπάρχουν πολλοί τρόποι για το λέγειν... εσύ διάλεξες αυτόν

    όχι... εκτός και αν σε ρωτήσουν... και άλλο το "μ' αρέσει/δε μ' αρέσει" και άλλο αυτό που είπες

    δεν είπα αυτό, μην αποπροσανατολίζεις την κουβέντα

    και ξανά:
     
  4. ε αυτό θα χω να το λεω. να μην μπορώ να εκφέρω γνώμη για κάτι που αισθητικά δεν μου αρέσει, σε δημόσιο διάλογο. ενω αν μ αρεσει μπορώ μια χαρά να υποθέσω(χωρις να ερωτηθω) .θα κρίνω μόνο αν με ρωτήσουν; δεν ξέρω πως αυτό ονομάζεται παντως ελέυθερος διάλογος όχι. αν ήμουν slave ναι τότε θα μπορούσατε να μου το πείτε αυτο.απ την στιγμη που δεν εβρισα και δεν μείωσα εσκεμενα κανέναν , μπορώ να εχω το δικαίωμα της γνώμης μου.ολοι το εχουμε.ξαναλέω για δευτερη φορα το "για πέταμα" μπορούσε να παραλειφθει οκ. και οταν λεω δεν μου αρεσει πάντα για τα δικά μου στανταρ. σε άλλον μπορει να είναι τέλειο.
     
  5. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Για την Ναόμι μιλάμε ?

    Για εκείνη την κοπέλα, το celebrated sex symbol, την γυναίκα που ο μόνος λόγος που την ξέρουμε είναι για την πουσαρισμένη ομορφιά της ?

    Εκείνη που όλη της η προσωπικότητα, η διασημότητα της και όλα τα έσοδα της οφείλονται στα εξωτερικά της χαρακτηριστικά ?

    Και για αυτήν δεν έχουμε δικαίωμα να εκφράζουμε άποψη εκτός και αν μας ρωτήσουν ?

    Μια χαρά έχουμε, τα πόδια της κατά την γνώμη μου είναι κακάσχημα και όλα αυτά που αντιπροσώπευε σε όλη την της ζωή είναι για πέταμα.
     
  6. Rupa

    Rupa New Member

    @feet-lover
    Είναι άλλο πράγμα η προσωπική αισθητική και άλλο πράγμα η καθολική κρίση με τη χρηση, μάλιστα, κακοποιητικού λόγου.

    Άλλο είναι να λέω εγώ "μου αρέσουν τα χέρια που πετάγονται οι φλέβες" και άλλο να λέω "τα αγύμναστα χέρια είναι για πέταμα".
    Το πρώτο εκφράζει το προσωπικό μου γούστο, το δεύτερο είναι μια κακοποιητική μαλακία.

    Για να μην αναφερθώ στις σεξιστικές επεκτάσεις.
    Δε φτάνει που *πρεπει* να είμαστε αποτριχωμένες/ξυρισμένες, που *πρέπει* να είμαστε καλοντυμένες, που *πρέπει* να είμαστε βαμμένες, περιποιημένες, και ένα σωρό άλλα *πρέπει* που έχουμε όλες σιχαθεί να ακούμε, τώρα *πρέπει* και να έχουμε περιποιημένα πόδια, αλλιώς να τα πετάξουμε.

    Κάντε μας τη χάρη επιτέλους
     
  7. "Κάντε μας τη χάρη επιτέλους" το παραβλέπω αν και δεν θα πρεπε. μπορειτε να μείνετε αξύριστη, αχτένιστη, απεριποιητη κακοντυμενη αβαφτη πραγματικά καρφί δεν μου καίγεται. ποτέ δεν απαίτησα από την συντροφο μου ούτε να βαφεται ουτε να ντυνεται καλά ουτε τίποτα. τα "πρέπει" αυτά οι γυναίκες μόνες τους τα βαζουν. και τις πιό πολλές φορές η μία με την αλλη.σας επαναλαμβάνω αν θέλετε να εχετε περιποιημένα ποδια χέρια νύχια κλπ κλπ θα το κάνετε για εσας οχι για μένα ή τον οποιοδήποτε. αν έσεις θέλετε να κολήσετε σε μία λέξη δικαιωμα σας.
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Η περιγραφή που μας κάνεις, με παραπέμπει στις φωτογραφίες που έχεις στην gallery σου.
     
    Last edited: 23 Μαρτίου 2023
  9. Iagos

    Iagos Contributor

    Με όλο το θάρρος θέλω να ρωτήσω το εξής:

    Αν κάποιος άνθρωπος σας έλεγε ότι είστε ένας μεγάλος μαλάκας και εσείς του ζητούσατε τον λόγο για αυτό και τότε αυτός σας έλεγε το παρακάτω
    εσείς τι θα κάνατε;

    Α) Θα λέγατε στον εαυτό σας " ένα δίκιο το έχει ο άνθρωπος. Μην τρώω και σκαλώματα. Τι είπε δηλαδή; "

    Β) Θα του βάζατε τα όρια έτσι ώστε να μην μπορεί να σας το πει ξανά;

    Εσείς ξέρετε.

    Αυτό που ξέρω είναι ότι κανείς δεν στερεί την ελευθερία της έκφρασης της γνώμης.

    Σε ποιο πλαίσιο όμως θα γίνεται αυτό και με ποιούς κανόνες μπορεί να οριστεί.

    Σας φαίνεται πολύπλοκο;
     
  10. Εγώ αυτό που ξέρω ότι μετά το "για πέταμα" άρχισε η επίθεση εναντίον μου.αντε κι εγώ για πέταμα είμαι ορίστε ικανοποιήθηκε το περί κοινού αίσθημα;
     
  11. Δεν είπα ποτέ μου ότι έχω τέλεια πόδια.αλλο τι έχω,
    , Άλλο τι θέλω να βλέπω.αυτο που είναι για μένα άσχημο για άλλον είναι τέλειο.
     
    Last edited: 23 Μαρτίου 2023
  12. Rupa

    Rupa New Member

    Αυτό δεν ήταν αποκλειστικά για εσάς. Είχε σχέση με όλη την προηγούμενη παράγραφο που έγραψα. Δεν ήθελα να σας επιτεθώ προσωπικά, με συγχωρείτε, καταλαβαίνω ότι έτσι φάνηκε.

    Αυτό που προσπάθησα να σας δώσω να καταλάβετε είναι ότι προφανώς όλ@ έχουμε κάθε δικαίωμα στην ελεύθερη έκφραση της γνώμης, κανέν@ όμως δεν έχει το δικαίωμα να την εκφράζει κακοποιητικά.

    Μπορεί να σας καυλώνει ο,τι θέλετε, ουδόλως με απασχολεί. Δεν έχετε κανένα δικαίωμα να λέτε όμως ότι αυτό που δεν σας καυλώνει είναι για πέταμα.
    Μπορείτε να έχετε οποιαδήποτε προσωπική αισθητική. Μπορείτε να λέτε ότι εσάς τα πόδια σας αρέσουν έτσι και όχι αλλιώς. Δεν έχετε κανένα δικαίωμα όμως να λέτε ότι τα γυναικεία πόδια *πρέπει* να είναι έτσι όπως νομίζετε εσείς ότι πρέπει να είναι.

    Καταλαβαίνετε τη διαφορά;