Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eγχρωμο πόδι.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος feet-lover, στις 22 Μαρτίου 2023.

  1. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Δεν ξέρω κατά πόσο άσχετο είναι το πόστ μου ... άλλα οι έγχρωμες έχουν απίστευτους κώλους!
    Είπα να το πω ...θα έσκαγα  .
     
    Last edited: 25 Μαρτίου 2023
  2. tithon

    tithon Contributor

    πολύ ενδιαφέρον πράγμα η αμφισημία, και περισσότερο η ικανότητα να την διακρίνει κανείς.
     
     
  3. μεγάλη αλήθεια αυτή. και κατά κανόνα πολύ ομορφα πόδια και δάχτυλα.
     
  4. Ακούω καλέ μου καριόλη  
     
  5. Yiyi

    Yiyi .

    δλδ αν ήταν slave (γενικά, όχι slave σε κάποιον συγκεκριμένα), θα μπορούσαν λέει να τον μαλώσουνε επειδή εκφράζει δημοσίως την άποψή του (!) omg ...

    μαν, δεν σε μάλωσε κανένας επειδή δεν σ αρέσουν τα πόδια της naomi (μεγάλο πλήγμα για το σουπερ μοντελ indeed : P). αλλά για τον τρόπο που εκφράζεις την δυσαρέσκειά σου, στο κάθε μη αποδεκτό για το γούστο/κάβλα σου, ποδάρι : P
     
  6. ναι ζούμε στην εποχή των ορολογιών και των "ευσχημων" εκφράσεων. στα παιδικά μου χρόνια κάποια παιδιά ετρωγαν ξύλο στο σχολειο τώρα το λεμε buyling. αν μια γυναίκα είναι χοντρή πειράζει να το πούμε έτσι ενώ "ευσωμη" και 'παχύσαρκη" ειναι οκ. αν κάποιος είναι ομοφυλοφιλος μπορούμε να τον πούμε "γκει" οπωσδήποτε ομως η εκφραση "πουστης" ενοχλεί πολύ. δεχομαι ευχαρίστως την κριτική για τους "τροπους" μου , αλλα νομίζω πως έχω το δικαίωμα να τους εχω.
     
  7. iDontKnow

    iDontKnow Regular Member

    Ναι. Εν ολίγοις χρησιμοποιούμε λέξεις και εκφράσεις οι οποίες σε βάθος χρόνου δεν έχουν χρησιμοποιηθεί για να βρίσουν, μειώσουν κλπ ανθρώπους, γιατί όταν χρησιμοποιούμε ως σύνολο τέτοιες λέξεις προσάπτουμε σε αυτούς τους ανθρώπους ότι είναι less than... Και όταν κάποιο άτομο αντιμετωπίζεται από ένα σύνολο ως λιγότερης αξίας, αυτό κάνει escalate πολύ έυκολα σε βία, βλέπε Απρχάιντ, βλέπε Ολοκαύτωμα, βλέπε ιατρική αμέλεια προς άτομα με βάρος μεγαλύτερο από το μέσο όρο με την κλασική σύνταση "Πρέπει να χάσεις βάρος και θα φτιάξει", βλέπε παντελής αδιαφορία στην κρίση του AIDS στα 80s-90s, βλέπε σκλαβιά, βλέπε όλα τα εγκληματα μίσους που έχουν διαπραχθεί στην ιστορία και όλες τις συστημικές διακρίσεις που υφίστανται άτομα ακομά και στον φερόμενο "πολιτισμένο" δυτικό κόσμο.
     
  8. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Όντως μεγάλο κρίμα που η κοινωνία μαθαίνει από τα λάθη της, βελτιώνεται, εξελίσσεται... Πού είναι σε θέση να εντοπίζει και να κατακρίνει τον κακοποιητικό λόγο και παλεύει να σταματήσει επιτέλους να πληγώνει μέλη της...
     
  9. KingDom92

    KingDom92 New Member

    Επιβεβαιώνω
     
  10. ναι πράγματι. εχουμε βελτιώσει ως κοινωνία τον "κακοποιητικό λογο " ενώ οι αντιστοιχές πράξεις δεν έχουν ελατωθεί ουτε κατ ελάχιστον. θεωρω πιό τίμο να πώ σε μιά φίλη μου οτι έχεις "παχυνει" ,παρα να το σχολιάζω από πισω της, οπως συνήθως γίνεται. σε μιά πολυ ομορφη γυναίκα που ξέρω της εχω πολλες φορές , οτι "εισαι πολύ πιο ομορφη αβαφτη" και στραβομουτσουνιάζει. ισως το κάνω γιατι και εγώ αυτοσαρκάζομαι σε μεγάλο βαθμό στους δικούς μου ανθρώπους και φίλους.
     
  11. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Ίσως... Αλλά πλέον έχουν γίνει σημαντικά βήματα, τέτοιες πράξεις εντοπίζονται, καταδεικνύονται, καταγγέλλονται, δεν τις προσπερνάμε, δεν τις σκουπίζουμε κάτω από το χαλί...
     
  12. βεβαια στον αντίποδα τέτοιες πράξεις -ακριβώς λόγω της τεχνολογίας - τελούνται πολυ ευκολά ως μορφή "επείδιξης" "εκβιασμού" κλπ. και το θύμα είναι πολλαπλά εκτεθειμένο δημόσια πλέον.