Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Άμα μπλέκεις την "καλλιτεχνική διεργασία" με το "καλλιτεχνικό ρεύμα" καλά να πάθεις.      
     
  2. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Ειλικρινά, δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου... Φυσικά αν δεν έσβηνες το μήνυμα σου "αυτό είπα κι εγώ" τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά...

    Κι εσύ φέρεσαι μωρώς.
     
    Last edited: 27 Αυγούστου 2020
  3. espimain

    espimain Contributor

    scripta manent
     
  4. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

  5. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Όχι πάντα... Μερικά σβήνονται κιόλας
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Καλλιτεχνικό ρεύμα εννοείται ως κάτι που παράγει περιεχόμενο...
    Αλλιώς λέγεται συρμός και εγγενώς δεν υπερβαίνει τα ζητούμενα δημιουργών και "δημιουργών"...
    Διαχρονικά είναι από τα συστατικά της "αρτ ντεκορατίφ" που μέρος της βρίσκει διέξοδο στο κιτς...
     
  7. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Μη δίνεις προεκτάσεις. Εδώ υπάρχει πρόβλημα σχετικά με τον μαριερισμό. Πάντως ένα δίκιο το έχεις. Μανιέρα ναι, μανιερισμός ναι. Μανιεριστής είναι κατανοητή μεν τοποθέτηση ως προς το τι εννοεί ο @espimain , ανύπαρκτη σαν όρος δε.
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Εγώ πάντως μιλούσα για BDSM και κάνοντας μεταφορά χρησιμοποίησα μία λέξη από την ιστορία της τέχνης.
    Έγραψα 10 λέξεις για τον μανιερισμό και μάλιστα η μια "είδος" παρέπεμπε στο BDSM και δεκαεννέα λέξεις για το Domspace.

    Από εκεί και ύστερα φλομώσαμε σε εξυπνάδες για τον μανιερισμό, προσπεράσαμε το Domspace και μου είπε "φέρομαι μωρώς" ή αγενής* κυρία, που δεν κατάλαβε γιατί μιλούσα.

    *Αγενής γιατί της μιλάς στον πληθυντικό και η ανασφάλεια της, της υπαγορεύει να απαντά στον ενικό.

    edit:
    ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ για το DomSpace μιλάω.
     
  9. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Πριν μερικές μέρες ήμουν αφελής και έπρεπε να προσέχω.
    Σήμερα είμαι αγενής.

    Έτσι είναι αν έτσι νομίζεις, χαλάω εγώ χατήρια μωρέ;
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    Μου είναι πολύ ευδιάκριτα τα σύνδρομα που σας διακατέχουν.
    Δεν είμαι όμως τόσο αγενής για να τα αναφέρω δημοσίως.
    Πορευθείτε εν ειρήνη.
     
  11. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor


    Μανιέρα είναι τεχνοτροπία (τέχνη + τρόπος).
    Δεν χρειάζεται ο τρόπος να είναι πάντα ίδιος. Μπορεί να αφορά ένα συγκεκριμένο στυλ ενός καλλιτέχνη ή μιας εποχής και οποιαδήποτε στιγμή ο καλλιτέχνης μπορεί να αλλάξει το στιλ. Και πάλι το νέο στιλ, η νέα τεχοτροπία, μανιέρα είναι.
     
  12. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Κατανοητή η προσπάθεια να αποδώσετε αυτό που θέλετε με μεταφορικό τρόπο. Δεν έγινε κάτι. Για την πολιτοκορεκτιλα και μόνο συμφωνώ περισσότερο με τον @cadpmpc