Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Δεν αντέχουμε λέμε!!

     
     
  2. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Έχετε πολύ πλακα     
     
  3. Discerning

    Discerning Contributor

    @brenda

    Οταν κάποιος κοιτάζει ένα μαχαίρι (τυχαίο το παράδειγμα) και το μόνο που βλέπει είναι ένα φονικό όργανο, δεν φταίει το μαχαίρι. Η νόηση είναι προβληματική. Το Αρσενικό = μισογύνης - μισάνθρωπος κλπ είναι μια δική σου οπτική, ιδιαιτέρως προβληματική. Πρόβλημά σου φυσικά. Αν το αντέχεις...
     
  4. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    εγώ αυτό που ξέρω είναι πως μια χαρά βρήκε το μάστορά του ο Don Draper στο Mad Men
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Δική μου, της ιστορίας, της κοινωνιολογίας, της ψυχολογίας, της ψυχιατρικής και μερικών ακόμη.
    Ο μισογυνισμός δυστυχώς έχει πολλά παρακλάδια και πολλες εκφάνσεις.
    Αν σας ενδιαφέρει κι εσάς, εκφράζετε άκρως μισογυνικές απόψεις σε πολλά επίπεδα.
    Κι αυτό για μένα, είναι μόνο ένα απο τα διαφαινόμενα προβλήματα στις συλλογιστικές σαε, που μπάζουν από παντού.
     
    Last edited: 7 Οκτωβρίου 2020
  6. Discerning

    Discerning Contributor

    Αστειεύεσαι... Με εντελώς κακή αίσθηση του χιούμορ.

    Η κοινωνιολογία, η ψυχολογία, η ψυχιατρική... έχουν ασχοληθεί επίσης και με το φαινόμενο "λάσπη στον ανεμιστήρα"...
     
  7. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

                      
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Έχω κάποιον λόγο να σας κακολογήσω; Για ποιαν λάσπη μιλάτε; Γνωριζόμαστε;
    Εγώ δεν σας ρώτησα ευθέως σε μνμ αν ισχύουν αυτά που σας καταλογίζουν; Μου απαντήσατε, τελείωσε αυτό.

    Σίγουρα ξέρετε πως κάποιες απόψεις σας φαίνονται εξωφρενικές για πολύ κόσμο, εγώ μπορώ να πω πως ενοχλούμαι λιγότερο, γιατί το γνωρίζω το είδος σας, άρα δεν εκπλήσσομαι.
    Το γεγονός ότι κάνετε την επαγωγή λόγω φύλου, δείχνει την δική σας προκατάληψη, όχι την δική μου.
    Δεν έχω κάτι άλλο να σας πω, απλά, παίζει, λέω παίζει και να μην είναι ο γυαλός στραβός, αλλά εσείς να αρμενίζετε στραβά...
     
  9. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Δεν είναι δα και rocket science... πάμε να δούμε.

    1. Στην αντιπαράθεση δυο φαινομενικά αντίθετων αντρικών (; ) προτύπων, με τη γκρίνια ότι τα σημερινά αγόρια είναι ολοένα και πιο μαλθακά/μαμόθρεφτα/ασκληραγώγητα, φαίνεται να αγνοείτε ότι το σημερινό αγόρι αμείβεται αδρά για την (όποια) επαγγελματική του εμφάνιση, η οποία προφανώς τίποτε δεν μας λέει για τον χαρακτήρα ή την οποιαδήποτε πυγμή του.
    Παράλληλα, θα γνωρίζετε τις φήμες - ποτέ επιβεβαιωμένες εννοείται - για την κρυμμένη ομοφυλοφιλία του Grant...
    Αλλά προφανώς η επιλογή της εικόνας, που κυκλοφορεί στο διαδίκτυο σε διάφορες εκδόσεις από το 2015, είναι πρόχειρη όπως και η σκέψη που τη συνοδεύει.

    2. Συνέχεια χρησιμοποιείτε το κεφαλαίο για το βαρβάτο αρσενικό, τον άντρα "άντρα-άντρα". Πώς και ουδέποτε χρησιμοποιείτε κεφαλαίο Θ/Γ για το θηλυκό - γυναίκα με τα όλα της; Σύμπτωση ε; Ούτε στην αναφορά στην Αναΐς Νιν, ούτε σε δικά σας λόγια (ποτέ, όχι μόνο εδώ):
     
     
  10. Discerning

    Discerning Contributor

    Δεν γνωριζόμαστε, ωστόσο αβρόχοις ποσί (sic) γράφεις

    Ποιες είναι οι εξωφρενικές απόψεις μου; To ότι θεωρώ ας πούμε το 3ο και 4ο κύμα φεμινισμού, και τα "κινήματα" τύπου metoo, εχθρό του ερωτισμού και απειλή για την σεξουαλική ελευθερία; Φαντάζομαι, δεν θα κατηγορήσεις για μισογυνισμό την Κατρίν Ντενέβ και 99 ακόμα γυναίκες από τον καλλιτεχνικό, ακαδημαϊκό χώρο, που υποστηρίζουν το ίδιο.

    Σου θυμίζω τα λόγια τους: "Αντί να βοηθήσει τις γυναίκες αυτή η φρενίτιδα... ουσιαστικά βοηθά τους εχθρούς της σεξουαλικής ελευθερίας -θρησκευτικούς εξτρεμιστές και αντιδραστικούς του χειρίστου είδους. Ως γυναίκες δεν αναγνωρίζουμε τον εαυτό μας σε αυτόν τον φεμινισμό, ο οποίος πέρα από την καταδίκη της κατάχρησης εξουσίας παίρνει το πρόσωπο του μίσους εναντίον των ανθρώπων και της σεξουαλικότητας"

    Είναι μήπως εξωφρενική η άποψη, πως το να υποστηρίζεται, έμμεσα ή άμεσα ο φεμινισμός σε ένα bdsm φόρουμ, και μάλιστα από ανθρώπους του D/s - M/s, είναι το ίδιο ανόητο (sic) με το να υποστηρίζουν κάποιοι πως ο πυρήνας του καπιταλισμού είναι το κεφάλαιο του Μαρξ; Πόσο γελοία θα φάνταζε μια συζήτηση υπέρ του κρατικού παρεμβατισμού σε ένα φόρουμ του λιμπερταριανισμού; Αυτό.

    Ο "καθένας" εδώ, ασχολείται με τα αντικείμενα που τον ενδιαφέρουν. Δεν αρνούμαι την ύπαρξη κυριαρχικών γυναικών, και πολλών, μα πολλών όμως, υποτακτικών αντρών, όπως δεν αρνούμαι την ύπαρξη των ίντερσεξ, διεμφυλικών... ατόμων ή όσων υποστηρίζουν πως η Γη είναι επίπεδη... Επιλογή μου είναι να μην ασχολούμαι, ούτε με τους μεν, ούτε με τους δε. Ετσι σε ένα BDSM forum επιλέγω να αναφέρομαι μόνο σε Αρσενικά Κ, και σε θηλυκά υ. Οτιδήποτε άλλο, μου είναι αδιάφορο. Εδώ δεν είναι ένας χώρος, που είναι σεβαστές οι επιλογές του καθενός;

    Για να λέμε τα σύκα σύκα, γνωρίζω πως στον χώρο, υπάρχουν αρκετές υ, που εύκολα μασάνε και φτύνουν πολλούς που δηλώνουν Dom ή Μaster, όπως υπάρχουν και δάσκαλοι - καθηγητές που είναι αμόρφωτοι κλπ. Κανένα από τα δυο, δεν αλλοιώνει την ουσία της Κ/υ, ή της εκπαίδευσης.

    Ας δεχτούμε, προς χάρη της συζήτησης πως για σένα, και για άλλους αρμενίζω στραβά. Το ίδιο μπορεί να ισχυριστώ τούμπαλιν. Ο φόβος ποιος ακριβώς είναι; Μη συγκρουστούν οι βάρκες μας;! Αστειότητες
     
  11. mpaxari

    mpaxari Regular Member

    Τα λαπτοπ είναι!       
     
  12. Discerning

    Discerning Contributor

    Καμία απολύτως γκρίνια. Λυπηρή διαπίστωση, απλά. Εξηγώ. Τομέας της δουλειάς και των σπουδών μου είναι η ενασχόληση με παιδιά (από 4 ετών), εφήβους, νέους... 3 δεκαετίες+ έχω εκπαιδεύσει, κυριολεκτικά κάποιες χιλιάδες αγόρια και κορίτσια, σε 5 κράτη, οπότε η άποψή μου, φέρει το βάρος της γνώσης και της εμπειρίας μου. Δεν ευθύνεται η πραγματικότητα αν σου χαλάει το αφήγημα ή καταδεικνύει τις παρωπίδες σου.

    Δεν με ενδιαφέρουν τα πρόσωπα της εικόνας, ούτε φυσικά η προσήλωσή σου σε φήμες, αλλά η τάση που επιδεικνύεται σε αυτή. Αν προτιμάς ο σύντροφός σου, να ακολουθεί ενδυματολογικά την δεξιά φωτο, να χαίρεσαι τα γούστα σου. Αναφαίρετο δικαίωμα του καθενός οι προσωπικές επιλογές.

    Καμία απολύτως σύμπτωση. Ξεκάθαρη επιλογή. Από τη στιγμή που το ενδιαφέρον μου είναι μόνο για Αρσενικά Κ και θηλυκά υ, με τον ίδιο τρόπο που χρησιμοποιώ Κ/υ, χρησιμοποιώ και Α/θ. Τόσο απλά. Τα περί βαρβατίλας και λοιπά φαιδρά, είναι δικοί σου ιδεασμοί σε ό,τι με αφορά.