Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. You_only_live_once

    You_only_live_once Ένα παιδί μετράει τ άστρα

    Είπε ο εξυπνάκιας......
     
  2. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Βασικά ο "εξυπνακιας" πετάει κάτι χωρίς στοιχεία, λέει στους άλλους ότι κάνουν λάθος χωρίς να μπορεί να μπει σε διάλογο και παραποιεί την αλήθεια κατ' όπως τον βολεύει. Μαντεψτε ποιος τα κάνει αυτά 2-3 ημέρες τώρα.
     
  3. You_only_live_once

    You_only_live_once Ένα παιδί μετράει τ άστρα

    Εσυ!  
     
  4. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Εγώ περιμένω ακόμα να μας πείτε πού και πότε είδατε public sex σε pride, βεβήλωση ΜΝΗΜΕΙΩΝ, να πείτε στον @p0ltergeist που τα μπέρδεψε και επειδή η "Τάνα" η ζωή τα φέρνει έτσι... Φρέσκο φρέσκο. Ο "βουτηχτης με τις μπουκάλες" φίλος του Αλ6 (όπως είπατε χθες δημόσια) https://newpost.gr/politiki/60b9a6a...poyrgo-kai-i-mendoni-toy-stronei-kokkino-hali
     
  5. rea..

    rea.. Contributor

    Δεν συμφωνώ, η σατιρική προσέγγιση που αφορά την όποια πίστη μου, δεν βεβηλώνει την πίστη μου ούτε το θρησκευτικό μου συναίσθημα, ούτε καταπατά τα δικαιώματά μου. Όπως και η όποια πίστη μου και λατρεία μου δεν μπορεί να καταπατήσει την ελευθερία του λόγου και της έκφρασης κανενός.
    Μετά την υπόθεση Je suis Charlie, κάποιες "κατεστημένες" απαγορεύσεις έχουν πάψει να υπάρχουν πλέον. Δεν είμαστε Χριστιανοταλιμπάν.
     
  6. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    @Mr__despicable το ότι δεν αναγνωρίζετε το άγαλμα του Κολοκοτρώνη σαν μνημείο δεν σημαίνει ότι δεν βεβηλώθηκε!!
    @rea.. εάν (σατυρικά πάντα) μιλούσα προσβλητικά για το σώμα σου ,το φύλο σου , τις σεξουαλικές σου προτιμήσεις , την οικογένεια σου , εσένα και τους ανθρώπους που αγαπάς θα το έβλεπες ως ελευθερία έκφρασης ή σαν προσβολή;;;
     
  7. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Ενδιαφέρον το πώς το δεύτερο πληθυντικό της @estelwen μετατράπηκε σε πρώτο πληθυντικό συνοδευόμενο με κούνημα δαχτυλακίου και αναφορές σε εντελώς μα εντελώς ανόμοιες καταστάσεις γιατί το Charlie Hebdo μπορούσε κανείς να μην το ξεφυλλίζει απλά ή και να διαμαρτυρηθεί και να κράξει και να πιαστεί μαλλί με μαλλί με τους σκιτσογράφους του αλλά ήταν τελείως εκτός λογικής να ορμήσει να τους σφάξει!

    Κάντε μας τη χάρη, λοιπόν, να ξεκαθαρίσετε ότι αυτό που λέτε είναι πανάσχετο και μόνο για φασαρία και μετά ξαναμιλάμε όσοι ενδιαφερόμαστε.
     
  8. rea..

    rea.. Contributor

    Αυτό είναι το θέμα, ότι εξακολουθούμε να βλέπουμε σαν προσωπική προσβολή, κάτι που δεν απευθύνεται σε κανέναν επί προσωπικού. Ενώ η αντιδραση σε αυτήν την εικόνα της @estelwen ήταν ξεκάθαρα προσωπικές επιθέσεις.
     
  9. rea..

    rea.. Contributor

    Καμία χάρη δεν σας κάνω. Και το ύφος σας έιναι δυσάρεστο.
     
  10. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Το πως μπορεί να βλέπει κάτι κάποιος είναι προσωπική υπόθεση.
    Γιατί και εγώ μπορώ να προσβάλλω (σατυρικά πάντα) την LGBT κοινότητα και να μην πρέπει να μου πει κανένας τίποτα γιατί δεν πάει επί προσωπικού.
     
  11. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Αν κάποιος είναι έτοιμος και προετοιμασμένος να προσβληθεί, θα προσβληθεί οπωσδήποτε. Όπως εν προκειμένω.
     
  12. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Υποθέτω ότι έχω το δικαίωμα έκφρασης που έχουν και όλοι οι άλλοι, έχετε τόση ανάγκη αποδοχής που σας απασχολεί το ύφος μου; Ασχοληθείτε λίγο με την ουσία των δηλώσεών σας, κάντε και κάποια αυτοκριτική, αν μπορείτε βέβαια.