Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Όχι φιλιά δημόσια, έχουμε και μια αξιοπρέπεια. Σπίτι αυτά.
     
  2. You_only_live_once

    You_only_live_once Ένα παιδί μετράει τ άστρα

    Πολύ συντηρητικός είσαι. Εδώ άλλοι κάνουν χειρότερα.... 
     
  3. katerina

    katerina Regular Member

    Ναι θα έδειχνα ακριβώς την ίδια ευαισθησία! Όσοι με γνωρίζουν προσωπικά, αντιλαμβάνονται και την αιτία.
    Καταλαβαινουν επίσης γιατί δεν έχω καμία ανάγκη να υπερασπιστώ τον εαυτό μου εδώ μέσα...

    Ούτε μετανιώνω για την οργή , την φρασεολογία, και το ύφος μου. Δεν ήταν τυχαία, ούτε πανω σε παρορμηση μιας στιγμής.
    Το άξιζε.
    Διαβασα λεξούλες όπως "υστερική" "σκοταδισμος" ειρωνείες, και ότι άλλη ηλιθιότητα κατεβάζει το ξερό του καθενός εδώ τόσο όμορφα στολισμένες μεσα σε προτάσεις που με έδειχναν με το δάχτυλο,
    αλλά ξέρετε κάτι?
    Δεν κρυβεται η ουσία του αλλου πισω απο βιτρινες.

    Με μεγάλωσαν ακρο - αριστεροί, αντάρτες και επαναστάτες, άθεοι, βαμμένοι κόκκινοι μέχρι το κόκκαλο (όσοι με ξέρουν θα χαμογελούν τωρα διαβαζοντας αυτα).
    Με δίδαξαν το πιο σημαντικό πράγμα στον κόσμο, να σέβομαι και να αγαπώ την διαφορετικότητα των άλλων και την δική μου, όχι να την χλευαζω με την μάσκα της σάτυρας. Δεν ειναι σατυρα να κοροϊδεύεις ότι ο άλλος λατρεύει.
    Θα επιμείνω στην αυθεντικοτητα μου.
    Αυτά.
     
  4. You_only_live_once

    You_only_live_once Ένα παιδί μετράει τ άστρα

    Respect!
     
  5. bd.bd

    bd.bd Regular Member

  6. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Η σάτιρα (με γιώτα είπαμε) δεν έχει σαφή όρια. Μπορεί να σατιριστεί κάτι το οποίο εσάς σας είναι αδιάφορο, αλλά σε κάποιον άλλο να είναι ενοχλητικό. Εκτός αν είμαστε της φάσης "εμένα μου αρέσει η σάτιρα, μέχρι τη στιγμή που θα αγγίξει ευαίσθητα σημεία μου".

    Προσωπικά δε βρήκα τίποτα το χλευαστικό στη συγκεκριμένη εικόνα, όπως δε βρίσκω τίποτα το χλευαστικό στα ανέκδοτα θρησκευτικού χαρακτήρα. Αξία χλευασμού είναι η Λουκά πχ, όπως και οι χριστιανοχουλιγκανς που πλακωνονται κάθε Πάσχα στα Ιεροσόλυμα  
     
  7. rea..

    rea.. Contributor

    Δεν τσιμπάω gaby.
     
  8. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    ☆☆☆ moderator's notice ☆☆☆
    Το φόρουμ δεν είναι χώρος για να λυθεί η οποία διαφωνία περί θρησκείας, πίστης ή πολιτικής πεποίθησης

    Από τους κανόνες που έχετε συμφωνήσει απαγορεύεται η αναφορά στα παραπάνω. Αν συνεχιστεί αυτό θα υπάρξουν σοβαρές ποινές.
    Ανεξαρτήτως πίστης & πατρίδας κτλ κτλ για να προλάβω και όσους γκρινιάζουν για διακρίσεις.

     
     
  9. Rotoras

    Rotoras Regular Member


    Eμένα με νοιάζει να μετράει για να γίνεται μπούγιο. Και γίνεται. Αυτό μετράει ακόμα περισσότερο.

     
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    αυτό ακριβώς είναι το κριτήριο της υστερίας και του φανατισμού αγαπητέ. η αδυναμία κατανόησης της όποιας κριτικής μιάς δεισιδαιμονίας ή μιάς δαιμονοποίησης (ή ιεροποίησης) στην οποία κάποιος έχει προσχωρήσει.
    εκδήλωσή τους είναι και οι δικαιολογίες οτι υπάρχουν κι άλλοι υστερικοί εκτός από "εμάς". προφανώς τσιρίδες υστερίας δεν ακούσαμε μόνον στο θέατρο «ακροπολ» ή στον κινηματογράφο «οπερα», ούτε στο φορουμ γιά πρώτη φορά. έχουμε ξανακούσει σε πολλούς χώρους κι από διάφορες πηγές. η ύπαρξη υστερικών σε έναν χώρο δεν χαρακτηρίζει υποχρεωτικά τον χώρο. μπορεί να τον χαρακτηρίζει, μπορεί και όχι. εξαρτάται από παράγοντες. κι αυτό ισχύει με τον ίδιο τρόπο στους χώρους των χριστιανών, των lgbt, των μουσουλμάνων, των ποδοσφαιρόφιλων, των κομματικών οπαδών, και σε όποια ομάδα ή «ομάδα» βάλει ο νους του καθενός. το πλήθος των υστερικών σ έναν χώρο, και το βάρος τους μέσα στον χώρο, μπορεί να καθορίσει τον χώρο, εν τέλει.
     
  11. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Δεν είναι η πρώτη φορά που ένα θέμα πηγαίνει αλλού για αλλού επειδή ορισμένοι έχουν μια προκαθορισμένη αντίληψη που προσπαθούν, με κάθε τρόπο, να επιβάλουν στους υπόλοιπους. Ούτε καν η πιο επική.
     
  12. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member

    συγκινήθηκα με το τσζάητγκάηστ. πού το θυμηθήκατε μπαγάσηδες.

    2007, αυτές ήταν εποχές να τρολλάρεις. ενώ σήμερα αμέσως να σε πούν Ζαίο, μόνο και μόνο επειδή παίρνεις 0.60 το ποστ.

    Παρεπιπτόντως αυτός πίσω από το τσζαητγκάηστ πολύ μπροστά στο πόσο ζόμπι είναι ο κόσμος με τα κλικ του,
    ξεκίνησε στο καπάκι και ένα ουτοπικό περιβαλλοντικό προτζεκτ βιώσιμης οικονομίας και ξάφρισε τις δωρέες των ουτο-πιστών.

    Μεγάλες στιγμές που δεν ξαναζήσαμε μέχρι το...
    2008. Από τότε κάθε χρόνο θα έλεγα υπάρχει και κάποιος να ξαφρίζει τους ουτοπιστούς  

    συγκινήθηκα τώρα. Θέλω να γυρίσω στα παλιά, εδώ και τώρα, θέλω το ίντερνετ χωρίς τράφφικ μέσω |5|343|_, για μία ώρα