Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Τι να βγάλει από μέσα του; Θα τιμήσει τα παντελόνια που φοράει (?) με τέτοιον τρόπο;. Σας διαβάζω και δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σας
     
  2. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Οπως το καταλαβαινω εννοει, μου αρεσε, του την επεσα, εφαγα ακυρο αλλα τουλαχιστον δεν εμεινα με την απορια "και αν σου κατσει?" (Απωθημενο).
     
  3. You_only_live_once

    You_only_live_once Ένα παιδί μετράει τ άστρα

    Διάβασε την προηγούμενη πρόταση και έχε υπόψη σου το αρχικό ερώτημα. Θα καταλάβεις.
     
  4. You_only_live_once

    You_only_live_once Ένα παιδί μετράει τ άστρα

    Στο περίπου. Θα το έλεγα κάπως διαφορετικά. Μου άρεσε, του το είπα, κι ας πάει να γαμηθει, τουλάχιστον τίμησα τον εαυτό μου δίνοντας του την ευκαιρία να εκφραστεί.
     
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Δεν μπορώ να ψάχνω να βρω τι εννοεί ο ποιητής, δεν μας αναλύετε τις σκέψεις σας. Εάν δε θέλετε να το κάνετε μπορείτε να μας το πείτε, δεν είσαστε υποχρεωμένος έτσι και αλλιώς
     
  6. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Θα σου το πω αλλιως: με λεσβια εχω παει επειδη την επεσα και μαλιστα με εχουν κανει σαντουιτς με την κοπελια της, αλλα ποτε δεν εχω ακουσει να εχει κατσει str8 σε gay επειδη του την επεσε ο gay.
    Str8 εχει πηδηξει gay για διαφορους λογους, οχι ομως επειδη του την επεσε...
     
  7. You_only_live_once

    You_only_live_once Ένα παιδί μετράει τ άστρα

    Τα ευσημα μου για το σαντουιτς!
    Τώρα όσον αφορά το υπόλοιπο, στα λόγια μου έρχεσαι. Εκεί κολλάει το «εγώ του το πα κι ας πάει να γαμηθει».
     
  8. You_only_live_once

    You_only_live_once Ένα παιδί μετράει τ άστρα

    Ωραία. Πάμε να τα πάρουμε από την αρχή. Σε κάποιο άλλο νήμα έγραψα στο νηματοθετη κάποιες σκέψεις μου. Ο/η φίλτατος/η πήρε μια απορία που είχα εκφράσει εκεί και την έφερε εδώ για περισσότερη συζήτηση, προφανώς για να καταλήξει να γίνεται μπάχαλο.
    Η ερώτηση που μου έκανε ήταν «γιατί ένας gay υ να την πέσει σε έναν str8 Κ.»
    Η εξέλιξη του διαλόγου δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλη ύστερα από αυτό. Δε θα κουραστεί δηλαδή κανεις να διαβάζει. Παρόλα αυτά ας μείνουμε στο τι ΔΕΝ ανέλυσα και τι ΔΕΝ ήταν ευκρινές.

    Έγραψα ότι συνήθως οι gay που την πέφτουν σε εναν str8 ξέρουν ότι δεν έχουν καμία ελπίδα μαζί του. Του την πέφτουν ωστόσο επειδή δε γουστάρουν να καταπιέζουν τα συναισθήματα τους. Γουστάρουν να φερθούν όπως φέρεσαι εσυ, ο ένας ο άλλος, που δεν καταπιέζει τα συναισθήματα του (και αυτό είναι και το όμορφο) . Γουστάρουν να τιμήσουν τον εαυτό τους και τα παντελόνια που φοράνε ( μην ακούσω τίποτα για στερεοτυπικές εκφράσεις κλπ) και να δώσουν στον εαυτό τους την ευκαιρία να εκφραστεί ανθρώπινα, γνωρίζοντας ότι θα εισπράξουν απόρριψη, χλευασμό, βρισιμο, ότι μπορεί να τους κόψει ο str8 την καλημέρα και να τους κάνει και βούκινο κιόλας. Και εκεί έγκειται λοιπόν το ότι το βγάζουν από μέσα τους και τιμανε τα παντελόνια που φοράνε.
    Όποια απορία έχεις πες μου να τη συζητήσουμε. Δηλώνω καλοπροαίρετος.
     
  9. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Η φίλτατη μετέφερε εδώ την κουβέντα σας, ορθώς, γιατί το εκεί θέμα αναλύει τη σχέση Μέντορα - μαθητευομενου και όχι για να προκαλέσει κάποιο μπάχαλο. Μπορώ να σας εγγυηθώ, χωρίς να τη γνωρίζω προσωπικά, πως αυτός ήταν ο σκοπός της. Κατά τα άλλα προσπερνώ την επιθετική σας στάση εφόσον δηλώνετε καλοπροαιρετος, μην εξαπτεστε.

    Εφόσον το αναφέρετε, εγώ προσωπικά δεν την πέφτω σε άντρες που είναι gay, ούτε σε άντρες που δηλώνουν sub και γενικά δεν θα την έπεφτα ποτέ σε κάποιον που είναι κάτι άλλο από αυτό που μου ταιριάζει. Και αυτην ήταν η απορία μας, γιατί ένας gay να την πέσει σε κάποιον str8, εφόσον γνωρίζει εξ αρχής ποια θα είναι η κατάληξη και δεν αναφέρομαι στο ότι μπορεί να του κόψει την καλημέρα κτλ που λέτε, πράγμα όμως το οποίο σας αποσχολει γιατί το αναφέρετε ως πρόβλημα.

    Ευχαριστώ για το χρόνο σας
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Γιατί δεν έχει να χάσει τίποτα περισσότερο πέρα από το χρόνο του.
     
  11. You_only_live_once

    You_only_live_once Ένα παιδί μετράει τ άστρα

    Το αποκωδικοποιησες με λάθος τρόπο. Ούτε επιθετικός είμαι, ούτε εξάπτομαι.

    Μου είναι δύσκολο να δεχθώ ότι δε λαμβάνεις υπόψη σου το γεγονός ότι ένας gay την πέφτει σε έναν str8, επειδή αυτός του αρέσει. Και προφανώς αναφέρομαι στους gay που τους αρέσουν οι str8, όχι στους υπόλοιπους. Δεν το κάνει για να σπάσει κοινωνικά ταμπού ή να διαταράξει το αγαθό της κοινωνικής ειρήνης. Το κάνει γιατί προφανώς όταν τον βλέπει και τον σκέφτεται παθαίνει πλάκα. Η καρδιά χτυπάει αλλιώτικα. Ο εγκέφαλος παίρνει φωτιά. Καυλωνει. Νιώθει όμορφα. Ερωτεύεται. Αγαπάει. Νιώθει όλα όσα νιώθει κάθε άνθρωπος. Γι αυτόν (όχι για όλους το ξεκαθαρίζω) αυτό είναι η φύση του. Προς αυτό νιώθει έλξη. Και θέλει να το εκφράσει. Όπως θέλουν όλοι (τουλάχιστον οι περισσότεροι) να το εκφράσουν, να το πουν στο «αντικείμενο του πόθου τους».

    Και αναλαμβάνει την ευθύνη να εκφράσει το συναίσθημα του, ψηλώνοντας την καρδιά του, διευρύνοντας τον ψυχισμό του και αδιαφορεί για την καταληξη που θα έχει. Τα αρνητικά -για τον gay- σενάρια, τα ανέφερα επειδή συμβαίνουν. Όχι παντα. Συμβαίνουν όμως σε ένα πολύ μεγάλο βαθμό. με απασχολησε διότι μου έχει τύχει στο παρελθόν. Δε με ακολουθεί όμως. Ακριβώς επειδή είχα την ικανοποίηση να τιμήσω τον εαυτό μου να του δώσω χώρο να εκφραστεί. Και είπα, στα παπάρια μου τι θα κάνει ο άλλος. Εγώ μετρήθηκα με τον εαυτό μου και δεν κρύφτηκα.
     
  12. You_only_live_once

    You_only_live_once Ένα παιδί μετράει τ άστρα

    Το αγοράζω κι αυτό.