Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Ο Ανέστης διαχρονική αξία!!!!!!!!
    Όταν έρχομαι Θεσσαλονίκη πάντα θα περάσω για επίσκεψη!!!!
     
  2. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Αντί να πετύχουμε την πουτάνα την αποαστικοποίηση, όλο εκεί καταλήγουμε.

    Ως προς την μπριζόλα θα σε εμπιστευτώ, διότι η περιγραφή σου περιείχε συνδυασμό λέξεων που μιλησαν στην καρδιά της γλώσσας και του στομαχιού μου!

    Είχα δεσμευτεί πέρσι πως θα ανέβω φθινόπωρο. Δεν το είχα ξεχάσει. Απλά έπεσε πολύ και απότομο θανατικό στην οικογένεια και ήρθαν τα πάνω κάτω. Ευελπιστώ το φετινό φθινόπωρο να τα καταφέρω. Εκτός από τη συνάντησή μας, καθώς δεν ξεχνάω τις λεκτικές μου δεσμεύσεις, χρωστάω και μία απάντηση σε εκείνη τη συζήτηση προς δύο ετών για τις φαρμακοβιομηχανίες. Νομίζω ότι θα ξεκινήσω από εκεί.
     
  3. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Όχι, αυτό δεν είναι προσφώνηση που θα έκανες σε μία γυναίκα εκτός και αν είσαι βλάκας ή ξέρεις καλά την γυναίκα στην οποία απευθύνεσαι. Έχει τελείως διαφορετική χρήση από αυτής των προσφωνήσεων μουνάρα/παίδαρος/κορμάρα/τεμάχιο/τσολιάς/ρουφοκαυλέτα/καυλοράπανο κτλ κτλ. Είναι στην ίδια συνομοταξία με λήμματα όπως bbw/barely legal/jailbaid/σκύλος κτλ κτλ.

    Αν εξαιρέσουμε την βιομηχανία πορνό μας μένουν ελάχιστα και αυτά έχουν να κάνουν με επικοινωνία. Εαν πχ κάθομαι κάπου με φίλο λάτρη των γυναικείων κάτω άκρων απέναντι από τέσσερις φοιτήτριες μία 40άρα και δύο 60άρες και πω "κοίτα ωραίo πεδιλάκι το milf" το μάτι του θα πάει ακριβώς εκεί που πρέπει.
     
    Last edited: 1 Ιουλίου 2022
  4. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Λυπάμαι που το ακούω, εύχομαι καλό παράδεισο, κουράγιο και όσο το δυνατό ευκολότερη προσαρμογή στα νέα δεδομένα.

    Θα ήθελα να μιλήσουμε γενικά και όχι ειδικά. Pfizer είναι το καμάρι μου στο ταπεινό μου χαρτοφυλάκιο.
     
  5. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Σ' ευχαριστώ πολύ. Και μολονότι έχω εισπράξει πολλές συλληπητήριες ευχές αυτό το διάστημα, για κάποιο λόγο τα λόγια σου ακούστηκαν μέχρι μέσα μου. Μάλλον γιατί ξέρω ότι δε θα έλεγες λόγια παρηγοριάς. Θα το βαριόσουν.

    Εμένα η Novartis. Η καημενούλα μου δεν πήρε μέρος στο ράλι των τελευταίων δύο ετών... Δεν πειράζει, ταράζουμε τον κόσμο με σκάνδαλα εμείς. Όποια δημοσιότητα είναι καλή δημοσιότητα 
    Η συνέχεια στο νήμα τι σκέφτεσαι τώρα.
     
  6. de7

    de7 s

    Αν βρεθείτε στην Κρήτη και καθίσετε σε κάποιο γραφικό καφενείο να απολαύσετε μία ρακή, τολμήστε να πείτε στους Κρητικούς θαμώνες να καταδικάσουν τη βία που άσκησαν οι πρόγονοι τους στους ναζί αλεξιπτωτιστές, όταν τους έκοβαν τα κεφάλια με δρεπάνια και τους κάρφωναν δίκρανα στα σωθικά τους.
    Το μόνο που σας συνιστώ είναι να έχετε οργανώσει σχέδιο διαφυγής από το νησί γιατί σε διαφορετική περίπτωση σας βλέπω σουρωτήρι όπως τις πινακίδες στις εισόδους των χωριών.
     
    Last edited: 2 Ιουλίου 2022
  7. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Μου κάνει εντύπωση πως ένας ημιαγράμματος σαν εμένα που έχει τελειώσει όλο κι όλο μια λογιστική σχολή μπορεί να ξεχωρίσει την αυτοάμυνα από την αυτοδικία και μια καραμορφωμένη σαν εσάς, όχι. Θα αρχίσω να πιστεύω πως η προσέγγιση σας είναι, πως να το πω, χειριστική;

    Όσον αφορά την προτροπή σας για τους Κρητικούς πρέπει να σας ευχαριστήσω που μου σώζετε τη ζωή. Θα τσεκάρω τις αντιδράσεις τους ρωτώντας την @kinvara που είναι από το Ηράκλειο. Και αν *βρεθείτε* ή Β/βρεθείτε καμία φορά στα νότια του νησιού μπορείτε να περάσετε από το σπίτι μου στη Μεσσαρά να πάμε από το καφενείο να τους ρωτήσουμε μαζί. Θα έχω σχέδιο διαφυγής (για όποιον του χρειαστεί).
     
  8. de7

    de7 s

    Άρα ούτε και εσείς καταδικάζετε τη βία απ' όπου και αν προέρχεται. Βάζετε αστερίσκους.
    Τους δικούς σας αστερίσκους, αλλά βάζετε. Το ίδιο και Ε/εμείς τους δικούς Μ/μας.
    χαίρομαι που συμφωνούμε λοιπόν.

    Ε/ευχαριστούμε δεν θα Μ/μπορέσουμε.
     
    Last edited: 2 Ιουλίου 2022
  9. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Την αυτοάμυνα τη δέχεται η δικαιοσύνη. Την βία ανάλογα με το τι έχει στο κεφάλι του ο καθένας όχι. Σταματήστε την χειριστικη προσέγγιση, είναι αστεία.
    Και πολύ καλά θα κάνετε. Αφενός δε στεναχωριέμαι, αφετέρου, ειδικά στη Μεσσαρά, εκτιμούν τις ντόμπρες προσεγγίσεις και δείχνουν να δυσανασχετούν με *άλλες*.
     
  10. de7

    de7 s

    Δεν διαφωνούμε.
    Φυσικά και είναι δίκαιο να κόβει κάποιος το κεφάλι κάποιου με ένα δρεπάνι επειδή απειλείται το σπίτι του, το νησί του, η σωματική του ακεραιότητα, το βιος του, η ζωή του και η ύπαρξή του.
    Αυτό δεν σημαίνει πως το να αποκεφαλίζεις κάποιον δεν είναι μια βίαιη πράξη.
    Κάποιος που καταδικάζει τη βία απ' όπου και αν προέρχεται δεν θα συμφωνούσε μαζί σας.

    Επειδή σύμφωνα με τις δικές σας λέξεις είστε
    διαβάστε τι είχε στο μυαλό του ένας εγγράματος ποιητής για την βία.

    "Τον πεινασμένο, που σ' άρπαξε

    το τελευταίο ψωμί, σαν εχτρό τον αντιμετωπίζεις.

    Μα τον κλέφτη, που δεν πείνασε ποτέ του

    δεν ορμάς ν' αρπάξεις από το λαρύγγι."

    @Nickname μόλις σας γνώρισα με τον Μπέρτολτ Μπρεχτ.
     
    Last edited: 2 Ιουλίου 2022
  11. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Ποτέ δεν σταματάς την προσπάθεια να προαβάλλεις ότι και όποιον δεν ανταποκρίνεται στις δικές σου θεωρίες και πιστεύω. Έμεσα με πλάγιους τρόπους και εμφανή χειριστικότητα για όποιον βλέπει με καθαρό νου. Ο διάλογος έχει χαθεί προ πολλού από την φανατίλα Σ/σας.
     
  12. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Διαφωνούμε. Ε/έχετε πάρει σαφή θέση, δεν περιμένω αυτό το ποστ για να την καταλάβω. Και αφού σας αρέσουν τα quote, έχω ήδη πει
    Σεβαστείτε το.

    Να περάσει το παλικάρι να το κεράσουμε μια ρακί.