Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Και δεν εκφράζεσαι; Τζάμπα είναι.  
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Mεταξύ μας δηλαδής...
    Ιδιαίτερα σε τέτοια θέματα, που είναι ντιπ καταντίπ τεχνικά επί της ουσίας (αναφέρομαι σε θέματα επικοινωνίας και τους χορούς που ο καθένας γουστάρει να χορεύει, από τσάμικο ως αντικρυστό και από μπάλο μέχρι συρτό) ούτε η θειά μου η Αμερσούδα θα είχε θέμα "ελευθερίας" έκφρασης...
    Δηλαδή, έτσι για να περιγραφεί το πράμα, χρειάζεται πολύ σπέσιαλ επιχείρημα και τεκμηρίωση, σε ό,τι αφορά τις επί της ουσίας χαριτωμενιές, που έχουν προκαλέσει μια κάποια ήπια αντίδραση/εις -έτσι για την κατάδειξη, που μέχρι τώρα έχουν γραφτεί..?

    Ρητορικό ήταν το ερώτημα, ακούγεται και όμορφα...
    Η διαλεκτική είναι για παιδιά που τόχουν, πα να πει πατημένα πράματα..!
     
  3. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Εμ, εδώ σε θέλω. Ο καθείς μπορεί να ειπεί ότι "το' χει" και οι άλλοι "δεν το' χουν".

    Μόνο ο κοσμάκης θα ειπεί τι απ΄ τα δυο είν΄ ο καθείς, αν δεν υπάρχει προεδρικό διάταγμα (πού το θυμήθηκα αυτό τώρα;...) που να το λέει.

    Τεχνικώς πάντως, άμα πας να χορέψεις πεντοζάλη ή μαλεβιζιώτη και δεν "το΄ χεις", ακόμα και καλαματιανό που λένε, όση ελευθερία έκφρασης και να σ΄ αφήκουν, αρκούδι θα μοιάζεις.

    Οπότε δεν σκάμε, επέρχεται τακτοποίησις.

    Είναι αυτό που λένε κάποιοι "Αυτορυθμιζόμενο Σύστημα". Τα κάνει όλα μόνο του το ρημάδι από την κοψιά του. Αυτόματα, έτσι απλά, δεν θέλει καδή (...άλλο πάλι τούτο,...).
     
  4. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    εγω ξερω οτι οι μεγαλες ζεστες ακομα δεν ηρθαν
     
  5. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

     
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μπααα..! Είναι γνωστά αυτά τα πράματα, χρόνια πολλά τώρα...
     
  7. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Επανάληψις μήτηρ μαθήσεως.
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Σωστά, αλλά για να γίνει επανάληψη, πρέπει πρώτα να έχει διαβαστεί και καταννοηθεί το θέμα, ας πούμε, παλιότερα και θέλει ένα φρεσκάρισμα.
    Άμα δεν, τι να σού κάνει η επανάληψη..? Δεν...
     
  9. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Πρέπει να ιδρυθεί Σχολή τελικά. Να βγει πρόγραμμα σπουδών και ύλη. Δεν γίνεται αλλοιώς να το νοικοκυρέψει κανείς. Άστα...
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    ( αφαιρώ την αναφορά σε ποστ σε άλλο νήμα που ήταν αφορμή γιά την παρακάτω τοποθέτηση και την φέρνω εδώ, γιατί το ποστ αφαιρέθηκε)

    την γνώμη, όταν έχει χρησιμότητα, την καταθέτουμε, ανεξάρτητα απ' την αντίδραση που μπορεί να προκαλέσει.
    όταν λέμε ή περιμένουμε ν' ακούσουμε χάδια, δεν λέμε γνώμη, λέμε τον πόνο μας.
    ανάλογα, όταν διαβάζουμε καταθέσεις άλλων, ξεχωρίζουμε σχετικά εύκολα την γνώμη απ' τον πόνο.
    αν το μοναδικό κριτήριο συμμετοχής σε μια συζήτηση είναι η προϋπόθεση είσπραξης επαίνων, ανεξάρτητα απ' το περιεχόμενο της κατάθεσης, τότε μάλλον δεν έχει νόημα η συμμετοχή.
    το να τα έχεις καλά με όλους, με όλες τις γνώμες, δεν είναι γνώμη. η απαίτηση κάποιου να διατυπώνει γνώμη χωρίς να μπορεί και να την υποστηρίξει είναι μονόλογος.
    μεταξύ ενηλίκων, οι γνώμες διασταυρώνονται, αλληλοϊσχυροποιούνται, αναμετριούνται, αλληλοεπηρεάζονται και παράγουν απόψεις.

    αυτήν την αντίληψη οτι τα μέλη του σταφ ειναι κατι διαφορετικό από τα άλλα μέλη στην εξέλιξη ενος διαλόγου, κάτι σαν δάσκαλοι σε σχολική τάξη ας πούμε, να την ξαναδείτε παρακαλώ. είναι αυτή ακριβώς που επιτρέπει τις συγχύσεις ρόλων και προκαλεί τις αυθαιρεσίες. είναι αντίληψη που επιδέχεται ερμηνείες και διαγνώσεις ως προς το υπόβαθρο καταγωγής της.
     
  11. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Ως τι αφαιρεθηκε αυτο το ποστ;;;;; εκτως θεματος; ελεος πια!!!!!! Προσωπικά πιο πολλες φορές μου αφαίρεσαν ποστ, παρα μου επιτέθηκαν συμφορουμίτες. Ναι ζορίζομαι να πω τι γνώμη μου γιατί σε αντιπαράθεση έχω το δικαίωμα της απάντησης. Σε ότι αφορά την διαχείρηση, είμαι έρμαιο της αντίληψής τους.

    υ.γ. με κίνδυνο να θεωρηθώ of topic στα of topic.....
     
  12. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Ότι θες εσυ