Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Ζω Για Σένα - Τα Πόδια Σου Στη Γλώσσα Μου

    Άλλα λόγια ν αγαπιόμαστε 
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου



    Ευχαριστώ πολύ dora, αν και βέβαια αυτή δεν είναι προφανώς η πρωτογενής πηγή γιατί αυτό το blog παραπέμπει σε άλλο, κι εκείνο σε άλλο, κ.ο.κ.

    Με πληροφόρησε πάντως ο cornilios με pm, ότι το κείμενο αρχικά ήταν Editorial του Φώτη Γεωργελέ στην Athens Voice (4-11-09)...

     

     
  3. savra

    savra Guest

    Απάντηση: Ζω Για Σένα - Τα Πόδια Σου Στη Γλώσσα Μου

    Τα πολλά τα λόγια είναι φτώχια
     
  4. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Ζω Για Σένα - Τα Πόδια Σου Στη Γλώσσα Μου

    Όπου φτωχός κι μοίρα του
     
  5. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Ζω Για Σένα - Τα Πόδια Σου Στη Γλώσσα Μου

    Και μην ακούσω δικαιολογίες τύπου ΄΄
    Θα γυρίσει ο τροχός να γαμηση κι ο φτωχός
     
  6. savra

    savra Guest

    Απάντηση: Ζω Για Σένα - Τα Πόδια Σου Στη Γλώσσα Μου

    Φτωχός κι αγάμητος, που... ζωή!
     
  7. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Ζω Για Σένα - Τα Πόδια Σου Στη Γλώσσα Μου

    Ναι αλλά η ζωή είναι σαν ένα αγγούρι , άλλος το τρώει και δροσίζεται κι άλλος το τρώει και ζορίζεται  
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: Ζω Για Σένα - Τα Πόδια Σου Στη Γλώσσα Μου


    Έτσι όπως το θέτεις είναι πίκρα και αγάμητος και φτωχός,καμία ελπίδα;

     
     
  9. savra

    savra Guest

    Απάντηση: Ζω Για Σένα - Τα Πόδια Σου Στη Γλώσσα Μου

    Φρούδες...
     
  10. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Διακρίνω μία μομφή σε αυτό; Υπάρχει κάποιος εδώ ανάμεσά μας που χρησιμοποιεί τα pm κατ' αυτό τον βδελυρό τρόπο; 

    Δεν χρησιμοποιώ τα pm για κουτσομπολιά, γιατί δεν είμαι κουτσομπόλα. Ασκώ κοινωνική κριτική, και την ασκώ δημόσια (κατά Ουμπέρτο Έκο, ακόμη και αν την ασκούσα ιδιωτικώς, με τις φίλες μου, πάλι κοινωνική κριτική θα ήταν...)

    Όσο για τις ερωτικές περιπτύξεις, δεν πιστεύω να φαντάζεσαι ότι πρέπει να καταφύγω στα pm για να τις απολαύσω...Είμαι female slave, αγαπητή sklavina, με όσα αυτό συνεπάγεται.

    Δεν τίθεται θέμα "συγχώρεσης" ασφαλώς. Το ερώτημα είναι αν δικαιούμαι να γράψω σ' αυτό το νήμα, όπως και η Emma, όπως κι εσύ, όπως και όλοι, και με ποιο σκοπό. Θεωρώ λοιπόν ότι δικαιούμαστε όλοι μας να γράφουμε στο νήμα, ακριβώς όπως το έκανες κι εσύ. Σημαντική διευκρίνιση αποτελεί το ότι ο καθένας χρησιμοποιεί το παρόν νήμα, σύμφωνα με τον τίτλο του και τον σκοπό για τον οποίο έχει δημιουργηθεί. Σου τον υπενθυμίζω:

    Διευκρινίζω ότι δεν πρόκειται περί διαμάχης. Παρέθεσα τις σκέψεις μου πάνω στο θέμα της δημόσιας και ευρείας έκθεσης απόψεων επί του θέματος που δημιουργήθηκε, στο πλαίσιο της κοινωνικής κριτικής και μόνο. Το ιδιωτικό κομμάτι της υπόθεσης λύθηκε ιδιωτικά, όπως είπε και η Emma.

    Εάν κάποιος κουράζεται από την κοινωνική κριτική, μπορεί να καταφύγει στα pm, στο κουτσομπολιό και στις ερωτικές περιπτύξεις. Δεν είναι κάτι μεμπτό αυτό. Είναι δικαίωμα του καθενός να επιλέγει με τί θα ασχολείται και πότε.

    ΥΓ. Θεωρώ άστοχες τις εκφράσεις σου περί "εγωισμού" και "επιδεικτικότητας". Έχω ήδη ζητήσει συγνώμη από όσους θίχτηκαν και πιστεύω ότι αυτό δεν είναι δείγμα εγωισμού, αλλά δείγμα καλής προαίρεσης. Κατόπιν του ποστ της Emma, όμως, διέκρινα ένα συλλογιστικό λάθος, το οποίο προσπάθησα να διευκρινίσω, όσο πιο ήπια και λιτά μπορούσα. Ούτε πιστεύω ότι η Emma φέρεται εγωιστικά ή επιδεικτικά. Απλώς διίστανται οι απόψεις μας, στο συγκεκριμένο θέμα.
     
  11. Καμία μομφή καλή μου, την άποψη μου εξέφρασα και μάλιστα γενικευμένη...τα πμ δεν αφορούσαν εσένα την Έμμα η εμένα αλλά γενικά όλους θέλοντας να δείξω πως υπάρχει και αυτή η οδός όταν κάτι γίνεται προσωπικό...Πάντα μιλάω καθαρά και χωρίς υπονοούμενα να το ξέρεις αυτό και δεν κρύβεται τίποτα πίσω από αυτά που γράφω (όχι στο παρόν θέμα αλλά οπουδήποτε).

    Δεν μαρέσουν οι ''τσακωμοί'' και γιαυτό είπα αυτά που είπα. Η διαφορά μας είναι ότι εσύ δεν τους βλέπεις για τσακωμούς . Εγώ πάλι προτιμώ να μιλάω μια δυο φορές όχι γιατί δεν έχω κάτι να πω αλλά νοιώθω σαν να ''μαλώνω'' με αόρατους ανθρώπους.Προτιμώ τις τετ- α- τετ συζητήσεις που εκεί βλέπω και αντιδράσεις και κινήσεις. Αφού και εσύ έχεις διαπιστώσει πως ο γραπτός λόγος είναι πολύ πιο παρεξηγήσιμος 

    Όσον αφορά το ΥΣ οκ, δεν μπορεί να συμφωνούμε σε όλα 
     
  12. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου


    MM, sorry που άργησα να σου απαντήσω αλλά οι δουλειές βλέπεις δεν περιμένουν.

    Εγώ το ποστ το πήρα από ένα μέλος ενός άλλου φόρουμ και επειδή μου άρεσε το αντέγραψα σ΄ αυτό το νήμα που είναι σχεδόν για τα πάντα, αν ήταν δικό μου θα άνοιγα δικό μου νήμα όπως κάνω συνήθως με όλα τα δικά μου νήματα.

    Την πηγή ειλικρινά δεν την ήξερα για να την γράψω, γιατί το μέλος του άλλου φόρουμ απλά δεν την είχε γράψει.

    Όμως μας πληροφόρησε η δώρα και τους δύο...  (ευχαριστώ δώρα).

    Φίλτατε, σου ζητώ συγνώμη που σε παρεξήγησα.