Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου


    Νο πρόμπλεμ, Πέρρη. Καλή καρδιά...
     
  2. Re: Ζω Για Σένα - Τα Πόδια Σου Στη Γλώσσα Μου

    Άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε!!!
     
  3. savra

    savra Guest

    Απάντηση: Ζω Για Σένα - Τα Πόδια Σου Στη Γλώσσα Μου

    2η φορά
     
  4. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Ζω Για Σένα - Τα Πόδια Σου Στη Γλώσσα Μου

    Όχι αυτά είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε , τα δικά μου ήταν ‘’ άλλα ‘’ 
     
  5. savra

    savra Guest

    Απάντηση: Ζω Για Σένα - Τα Πόδια Σου Στη Γλώσσα Μου

    Δεν ξέρω τι να πω... Ειλικρινά!
     
  6. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Συναισθηματική ή/και άλλη επενδυση Κυριαρχου

    Ναι άντε μην χάσεις , χρειαζόμαστε κι άλλους δικηγόρους εδώ μέσα .
    Αυτές της μα…..ες να μην είχαμε εδώ μέσα μια χαρά θα ήμασταν .
    Το θέμα είναι να είσαι ο εαυτός σου και να μιλάς όπως μιλάς στην προσωπική σου ζωή και όχι να το παίζεις κάτι άλλο . αν αρχίσεις να μιλάς και εσύ έτσι έχε υποψην σου ότι οι περισσότεροι η θα σε κοροϊδεύουν(όπως κάνω εγώ ) η απλώς δεν θα σε διαβάζουν γιατί απλώς δεν θα σε καταλαβαίνουν ( όπως επίσης κάνω πολλές φορές εγώ προσπερνώντας τα ποστ συγκεκριμένων μελών )
     
    Last edited by a moderator: 14 Φεβρουαρίου 2010
  7. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    Η σιωπή είναι χρυσός
     
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Συναισθηματική ή/και άλλη επενδυση Κυριαρχου


    Λυπάμαι που θα σε στενοχωρήσω, αλλά δεν τα λες καλά... Δεν τα λες καθόλου καλά...

    Λες βέβαια ένα σωστό πράγμα -το ότι ο καθένας δεν οφείλει να προσπαθεί να γράψει με κάποιον τρόπο που δεν του ταιριάζει ή που δεν τον κατέχει-, αλλά πέραν τούτου, ουδέν.

    Τί εννοείς λέγοντας "δικηγόρους", λέξη που προφανώς χρησιμοποιείς με χροιά ειρωνική και απαξιωτική; Εννοείς μήπως ανθρώπους που μπορούν να συντάξουν πέντε φράσεις σε σωστά ελληνικά που να βγάζουν νόημα; Ή εννοείς ανθρώπους που έχουν τη δυνατότητα να κάνουν ολοκληρωμένες σκέψεις και να τις εκφράζουν γραπτά;

    Πιστεύεις αλήθεια ότι "θα είμασταν μιά χαρά", εάν έλειπαν παντελώς τέτοιοι άνθρωποι από το φόρουμ; Έτσι κι αλλοιώς, σπανίζουν πλέον. Θα ήταν καλύτερα αν δεν υπήρχε κανείς; Θα ήταν καλύτερα εάν στο φόρουμ υπήρχαν μόνο τα μισερά, ασύνδετα, ασύντακτα, ημικατανοητά ή ημιακατανόητα ποστς που δυστυχώς αποτελούν πλέον αν όχι την πλειοψηφία, τουλάχιστον ένα πολύ μεγάλο μέρος των όσων αναρτώνται;

    Δεν ξέρω, αγαπητέ μου dane, εάν εσύ καταλαβαίνεις καλύτερα ή πιό εύκολα τα ποστς που είναι ανορθόγραφα, ασύντακτα, γραμμένα σε greeklish κακομεταφρασμένα στα ελληνικά, απ' ότι αυτά που είναι γραμμένα σε σωστά ελληνικά. Μπορεί. Και μάλλον γι' αυτό "κοροϊδεύεις" όπως λες τα δεύτερα, ή "δεν τα διαβάζεις, γιατί δεν τα καταλαβαίνεις". Γιά μένα πάντως είναι εξ ίσου δύσκολο να προσπαθώ να φαντασθώ ή να αποκρυπτογραφήσω τί μάλλον θα ήθελε να πει ο "συντάκτης" ενός κειμένου όπου δεν μπορώ να ξεχωρίσω ποιά είναι τα υποκείμενα, και ποιά τα αντικείμενα... Ή ενός κειμένου χωρίς τόνους και σημεία στίξης, όπου βλέπω γιά παράδειγμα ένα "τι" και δεν μπορώ να ξέρω εάν πρόκειται γιά το ερωτηματικό "τί;" ή γιά μιάν ανορθόγραφη εκδοχή της αιτιατικής του θηλυκού άρθρου [η, της, την (τη)]...

    Σταματώ εδώ. Γιατί αν συνεχίσω θ' αρχίσω ν' αναλύω τι είν' αυτό που κατ' εμέ ενοχλεί στο ότι κάποιοι έχουν τη δυνατότητα να γράφουν καλύτερα από άλλους (και το γιατί ενοχλεί), καθώς και το ποιοί και γιατί θα έπρεπε στην πραγματικότητα να ενοχλούνται και ποιοί όχι, και θα χαλάσουμε τις καρδιές μας...





    Επειδή έχει περάσει πολύς καιρός από την προηγούμενη φορά που κινήθηκε αυτό το νήμα και αν και το ξαναδιάβασα ολόκληρο δεν μου είναι σαφές, ποιά είναι η απάντηση που περιμένεις ακόμη, και από ποιόν;

     
  9. Re: Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου


    Τι έγινε ρε παιδιά πείτε μου και μένα να ξέρω!!! 
     
  10. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Συναισθηματική ή/και άλλη επενδυση Κυριαρχου

    ΜΜ αν και ευχόμουν να μην απάντησης εσύ , μπορώ να πω ότι το περίμενα .
    Καταρχάς να διευκρινίσω ότι σε ότι έγραψα είσαι ο ΜΟΝΟΣ που εξαιρείσαι .
    Τι εννοώ ‘ χρησιμοποιείς πολλές φορές κάποιες βαρύγδουπες λέξεις αλλά παρόλα αυτά είσαι κατανοητός . τα γραπτά σου τα προσέχω λίγο περισσότερο αλλά τα καταλαβαίνω .
    Επίσης κάτι πολύ σημαντικό για μένα είναι ότι πιστεύω ότι και στην ιδιωτική σου ζωή και στον προφορικό σου λόγο έτσι εκφράζεσαι .
    Δεν ανήκεις οπότε ούτε σε αυτούς που κοροϊδεύω αλλά ούτε σε αυτούς που προσπερνώ .
    Όσον αφορά τους δικηγόρους που ανέφερα .
    Έχω έναν δικηγόρο που αναλαμβάνει τα νομικά μου . τον έχω μόνιμο .
    Είναι από τους καλύτερους στο βόλο και δικάζει και Άρειο πάγο .
    Όταν λοιπών πρώτο συνεργαστήκαμε άρχισε να με μιλαει στα δικηγορίστικα , και εγώ με τη σειρά μου τον υποχρέωσα να με λέει μαλακα , ακριβώς δηλαδή όπως τον λέω εγώ .
    Αυτό το έκανα γιατί ήθελα όταν με μιλαει να τον καταλαβαίνω πλήρως .
    Εδώ μέσα δεν μπαίνω ούτε για να μάθω συντακτικό , ούτε ορθογραφία , ούτε να μιλαω στη καθαρεύουσα αλλά ούτε και να μάθω αρχαία .
    Και στην τελική ο καθένας μπορεί να μιλήσει όπως θέλει , αλλά εδώ η κοπέλα λέει κάτι συγκεκριμένο . να μάθει να μιλαει στην καθαρεύουσα για να μην αισθάνεται άσχημα .
    Ε αυτό με συγχωρείς κιόλας,αλλα είναι γελοίο .
    Εγώ όταν ήρθα στο φόρουμ έγραφα ανορθόγραφα και εξακολουθώ να γράφο ανορθόγραφα εκτός φόρουμ .έφαγα όμως πολύ δούλεμα από κάποιους εξυπνάκηδες εδώ μέσα . μάλιστα ένας με έστειλε και το λεξικό του Μπαμπινιώτη χαχαχαχαχαχα αστείο .
    Σίγουρα τον κάθε έναν τον ενοχλούν διαφορετικά πράγματα όπως είπες . για αυτό και εγώ απάντησα μόνο στην κοπέλα που λέει ότι αισθάνεται άσχημα, αλλιώς θα άνοιγα ένα καινούργιο νήμα με το θέμα αυτό .
    Υγ. είσαι και ο μοναδικός που απατάω όσον αφορά το συγκεκριμένο ποστ μου .
    Και βέβαια ούτε θα μπω στην διαδικασία να ονομάσω ποιους εννοώ .
    Η απάντηση Μου αυτή λοιπών είναι για σένα , και η πιο πάνω για την lais .
    Αν χρειαστείς κάποιες παραπάνω εξηγήσεις , η κάποια περεταίρω ανάλυση μπορείς να απαντήσεις στο ποστ μου αλλά θα απαντήσω μέσο πμ μόνο σε σένα
    .θενξ ε λοτ  
     
  11. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    Μην ανησυχείς , για σένα δουλεύουμε .
    Απλώς το είχα πει λίγο πριν από σένα το άλλα λόγια να αγαπιόμαστε  
     
  12. Γιαυτό πήγε στα εκτός θέματος?