Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. brenda

    brenda FU very much

    Μην πιστεύετε τίποτε, ανεξάρτητα από πού το διαβάσατε ή ποιος το είπε, ακόμα κι αν το έχω πει εγώ, αν δεν συμφωνεί με τη δική σας λογική και τον κοινό νου.  
    Βούδας
     
  2. lotus

    lotus Silence

       
     
  3. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Όχι τόσο-τόσο πολύ μεν, αλλά λιγάκι ενίοτε ναι. Έχεις κατατίς όντως δίκιο αγαπητή @lotus , όπως έχω προσέξει κι εγώ κάπως.    
     
  4. desire

    desire No one like you https://youtu.be/aZcXD6bCK8U

    Μπορουμε να συμφωνουμε ,διαφωνοντας και η Λερος ειναι κοντα !
     
  5. lotus

    lotus Silence

    Άστο γιατί θα βουλιάξει το νησί !!!
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Σταματήστε πουλάκια, έτσι όπως το πάμε, θα μάς βγάλουν off-topic κι απ΄το off-topic... 
    Ωιμέεεεεεε... 

    Να σάς βάλω κι ένα τραγουδάκι που ακούγω τώρα, έτσι να γουστάρουμε? 



    Στην γωνιά του δρόμου θα καθόμαστε να τραγουδάμε, απόκληροι μιάς κοινωνίας, μίας βιομηχανίας κανονικότητας, που μάς θέλει όλους ομοιόμορφους, κανονικούς, αποδεχτούς, υποταγμένους, συγχρονισμένους, σύμφωνους με τους ''κανόνες'', τακτοποιημένους και προσκυνημένους.
    Ευχαριστώ, δεν θα πάρω, θα ακούω και θα λέω ό,τι μ΄αρέσει, σάς αρέσει, δεν σάς αρέσει...
    Λυπάμαι αν δεν με καταλαβαίνετε, ή μήπως δεν λυπάμαι καν? 
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Το ότι το μεταφέραμε σε αυτό το νήμα, δεν σημαίνει ότι αυτό το ποστ είναι ασήμαντο. Το αντίθετο θα έλεγα. Συμφωνώ ομορφιά μου και σε υποστηρίζω σε αυτό σου το ποστ.

    Η τακτική τσιγκλάμε τον άλλον, δίχως επιχειρήματα να του εξηγήσουμε τις δικές μας θέσεις ή να του πούμε σε τι έχει λάθος, αλλά μέχρι να τον κάνουμε να αντιδράσει και να εκραγεί και να υποστεί μετά τις συνέπειες, είναι καθαρά μία σαδιστική συμπεριφορά εκφοβισμού. Και έτσι πρέπει να αντιμετωπίζετε, όχι μόνο από την διαχείριση, αλλά και από τα υπόλοιπα μέλη. Προτείνω λοιπόν από εδώ και πέρα, όπου συναντάτε παρόμοιες συμπεριφορές να γίνεται report. Είναι υποχρέωση όχι μόνο της διαχείρισης, αλλά και των μελών που βρίσκονται σε αυτό το χώρο να απομονώνουν τέτοιες συμπεριφορές.

    Είναι υποχρέωση όλων μας να επιτρέψουμε όχι τα troll ή ανάλογες συμπεριφορές, αλλά την μη καταχρηστική έκφραση όλων και αν έχουμε την διάθεση να βοηθήσουμε ας βοηθήσουμε, αν δεν θέλουμε ας μη το κάνουμε.

    Δεν με απασχολεί ποιος το κάνει ή γιατί το κάνει. Ή τι status έχει ή όχι.
     
  8. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Σωστά τα λέτε αγαπητέ κε. @Ηλίας . Προσωπικά με βρίσκετε απόλυτα σύμφωνο.
     
  9. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Το δικαίωμα στη διαφορετικότητα είναι όντως ιερό και πρέπει να γίνεται αποδεκτό και σεβαστό. Έχετε δίκιο.
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Εγω μια χαρα ειμαι στο οφφτοπικ. Δεν διαγράφηκαν οι αποψεις μου, απλα μεταφερθηκαν καπου που υπαρχει μεγαλυτερη ελευθερια εκφρασης για ολους.   Το εννοούσα όταν είπα πως είναι τιμή μου. Ως οφφτοπικ μπορουσε και να διαγραφει και οχι να μεταφερθει. Χαιρομαι που δεν διαγράφηκε και μεταφέρθηκε.
     
  11. lexy

    lexy .ti.va.

    ...αντί να χαίρεστε που μετά από τόσο καιρό ζωντανέψαμε, έστω κι "έτσι"...
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Εμ εμ!!!?