Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Χαχα
     
  2. bus

    bus

  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Και από μένα μια!  
     
  5. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam




    Τι είναι αυτά? Ντροπή, αίσχος και όνειδος. Είπε τέτοια πράγματα και εσείς του φέρεστε με το γάντι? Κι' άλλο κι' άλλο!!!!!!  
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

  7. Iagos

    Iagos Contributor

    30 προορισμοί για ελεύθερο camping και γυνισμό.

    Υπάρχουν και άλλες καβάτζες αλλά δεν τις λέμε... 

     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor


    Ως μεγαλύτερος είμαι της σχολής "Πες το σ' αγαπώ με πέτρες"..!
    Μού κάνει και λίγο Παρίσι...
    Και τις κιλότες του '60 -'70...
     
  9. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    @brenda είμαι γατομανα, και γατογιαγιά!
     
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Κατά την άποψή μου, η ομοφοβία είναι άμεσα συνδεδεμένη με την πολιτική μας αντίληψη (πολιτική ΟΧΙ κομματική) και είναι λάθος να μην πολιτικοποιείται.

    Χωρίς να αποκλείεται ένα περίεργο, ίσως και αντιφατικό μείγμα νοοτροπιών και στάσεων στον κάθε έναν μας ξεχωριστά (μας επηρεάζουν εξάλλου εκατομμύρια ερεθίσματα στο διάβα της ζωής μας), είναι πιο αναμενόμενο κάποιες αντιλήψεις μας για τη ζωή και τον κόσμο (και τι άλλο είναι οι πολιτικές αντιλήψεις από αυτό;;;   ) να συνδέονται με κάποιες άλλες, από ότι με κάποιες αντίθετές τους.

    Θέλω να πω ότι: ένας άνθρωπος που είναι διεθνιστής, είναι πιο αναμενόμενο να μην είναι ομοφοβικός και αυτό γιατί εφόσον είναι (συνειδητά) διεθνιστής, είναι πιο ανοικτός στη διαφορετικότητα, αποδέχεται δηλαδή το διαφορετικό ως κουλτούρα, χρώμα, πολιτισμό, για αυτό είναι και διεθνιστής. Ένας άνθρωπος ο οποίος είναι εθνικιστής, κόβει από την αποδοχή του πολλούς άλλους ανθρώπους, με άλλο χρώμα, άλλη καταγωγή, άλλη θρησκεία ή τους πετά στα «άχρηστα». Οπότε αυτός ο άνθρωπος είναι πιο αναμενόμενο να «πετά» και τους γκέι έξω από τον αποδεκτό για εκείνον κόσμο.

    Όπως είπες «τα στερεοτυπα εξυπηρετουν πολιτικες σκοπιμοτητες», ας μην τσιμπάμε το στερεότυπο του «άλλο τι κάνω στο κρεβάτι μου, άλλο τι κάνω στην εκκλησία μου, άλλο στη ζωή μου, άλλο στην πολιτική μου θέση». Δεν είναι καθόλου άλλα πράγματα  

    Μεταφέρω το ποστ εδώ γιατί το νήμα του @Iagos είχε άλλο στόχο.
     
  11. Κανεις το λαθος να χρησιμοποιεις στερεοτυπα. Ο Μαιλο Γιαννοπουλος π.χ. ειναι Βρετανος ελληνοεβραικης καταγωγης γκει συντηρητικος και κατα της ισλαμοποιησης της Δυσης. Ειναι κατά των social justice warriors και κατα των αναρχικων και ακροαριστερων αντιφα ενω ως γκει προτιμαει μαυρους εραστες.

    Η πραγματικοτητα δεν εχει λοιπον απολυτως καμια σχεση με τα στερεοτυπα που γραφεις.

    Κι εγω δεν ειμαι στρειτ αλλα αυτο δε σημαινει απολυτως τιποτα αναφορικα με την κοσμοθεωρια μου.
     
  12. Αναμεσα στο λευκο και στο μαυρο υπαρχουν και οι 50 αποχρωσεις του γκρι...