Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    ... Αλήθεια δεν θα ήθελα να βιώνω τον θυμό σου βρε μωβ.

    Εγώ σε αντίθεση με άλλους όμως δεν περιμένω με κάθε αφορμή να κάνω επίθεση σε συγκεκριμένα άτομα.
    Αν θες να το όνομασεις προσχήματα τότε σίγουρα αυτά τα έχουν ξεπεράσει προ πολλού ορισμένοι.
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Δώσε μου λίγο από το cool σου γμτ γιατί δεν το κατέχω  
     
  3. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Με τι να θυμώσω; Με την κοροϊδία; Την υποκρισία; Το αλλα λόγια ναγαπιομαστε; Το να κρύβονται ενήλικες άνθρωποι πίσω από το δάχτυλό τους (και το μοντεριλικι) και να μην έχουν καν το θάρρος της γνώμης τους; Το να νομίζουν ότι όσοι μας διαβάζουν δεν έχουν μνήμη;

    Κάποιο λάθος κάνεις. Εγώ απλά διασκεδάζω και μάλιστα πολύ. Ή τέλος πάντων διασκέδαζα γιατί τώρα νύσταξα και λίγο οπότε εντάξει. Δεν νομίζω να επανέλθω. Αυτά που ήθελα να διαβάσω τα διάβασα και αυτά που ήθελα να πω τα είπα.

    Καλό σας απόγευμα
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    το παίζεις εκ του ασφαλούς , συγκρατήσου ως Mod , εσύ που κοιτάς από ψηλά, την ψώνισες ε?

    τα λέμε.
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    βαθύτατα πολιτική ήταν η προσέγγισή μου (ή τόσο καταφέρνω).
    στα ερωτήματα που θέτω δεν αναμένω μόνον τις απαντήσεις που θέλω. πλουτίζω από κάθε πιθανή απάντηση.
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Με αυτή την έννοια τα πάντα είναι πολιτικά.
    Αναφέρομαι σε κάτι πιο συγκεκριμένο αλλά τέλος πάντων άκρη δεν θα βγει.
     
  7. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Θεωρώ άστοχη την επίκληση φόβου σε διαδικτυακό τόπο λόγω εκφοράς γνώμης. Η διαφωνία είναι αναμενόμενη και αποδεκτή εξ ορισμού.
    Και σε κάθε περίπτωση, άλλο διαφωνία, άλλο επίθεση. Στην πρώτη περίπτωση αντιπαραθέτουμε επιχειρήματα, στην δεύτερη επιλέγουμε αν θα συμμετάσχουμε ή όχι.
     
  8. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Μμμμμμ... Θα συμφωνούσα πολύ μαζί σας. Αν δεν γινόντουσαν από ένα σημείο και έπειτα προσωπικές αναφορές για εμένα και όχι για την γνώμη μου.
     
  9. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Καλύτερα να αφήσουμε στην άκρη το τελευταίο σχόλιο, μάλλον, ναι;
     
    Last edited: 26 Αυγούστου 2017
  10. tithon

    tithon Contributor

    διατυπώστε τότε το συγκεκριμένο, και υποστηρίξτε το, αν θέλετε.
    όσο είναι επίθεση η διατύπωση της γνώμης των άλλων άλλο τόσο είναι επίθεση και η διατύπωση της δικής σας, για παράδειγμα.
    αυτό είναι ένα καλό σημείο εκκίνησης για να επιτευχθεί γόνιμη διαφωνία, ή να διαπιστωθούν συγκλίσεις όπου μπορεί να υπάρχουν.
    οι διαπιστωμένες συγκλίσεις και αποκλίσεις δημιουργούν καχυποψίες, αλλά υπερβαίνεται η καχυποψία αν οι απόψεις υποστηρίζονται βάσιμα.
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δεν γίνεται να γίνει μία συζήτηση για τον φασισμό και να μην είναι πολιτική. Στους κανόνες του φόρουμ υπάρχει απαγόρευση για συζητήσεις πολιτικού χαρακτήρα και κάποιες φορές, για παράδειγμα…

    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/bdsm-και-πολιτική-ιδεολογία.16511/

    έχουμε συζητήσει για πολιτικά, σε σχέση με το Bdsm. Δεν μπορείς να μιλάς για κοινωνία και να μην ακουμπάς τα πολιτικά. Οπότε κάποιες φορές και παλιότερα είμαστε λίγο χαλαροί, αν και γρήγορα αποδεικνύεται ότι ξεφεύγει το πράγμα. Κάποιες φορές οι πολιτικές εντάσεις ξεκινούν από εκεί που δεν το περιμένεις, για παράδειγμα…

    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Στολές.12999/

    Όμορφα να απολαμβάνεται τις συζητήσεις σας, προσπαθήστε να μην το κάνετε flame.

    Οι κανόνες για τις συζητήσεις πολιτικού χαρακτήρα παραμένουν, μείνετε στη κοινωνική μεριά του θέματος στο μέτρο του δυνατού ή στο μέρος που αφορά τη θεματολογία του φόρουμ. Αν ξεφύγει και γίνει μία καθαρά πολιτική συζήτηση, θα το δούμε μέσα όλοι μαζί, διαχειριστικά.
     
  12. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    @Ηλίας

    Αν και μόνο αν οι κανόνες ισχύουν το ίδιο, για όλους, πάντα.